Pokračovanie legendárnej klasiky Osvietenie od Stephena Kinga? Režisér filmu Gerald’s Game by sa toho veľmi rád ujal!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dočkáme sa pokračovania legendárneho Osvietenia?

Rok 2017 bol plný Kingoviek a niektoré z nich naozaj zabodovali. Obrovským šokom bol úspech filmu To, ktorý si zarobil nádherný balík. No medzi úspechy sa dá považovať aj ďalšia adaptácia, ktorej názov je Gerald’s Game od režiséra Mikea Flanagana. A tomu je pravdepodobne málo a na strieborné plátno by chcel priniesť jednu z Kingových legendárnych klasík. Pokračovanie kultového Osvietenia, Doctor Sleep.

Stephen King toto pokračovanie napísal ešte v roku 2013. A počas nedávneho rozhovoru s režisérom Flanaganom, že akú knižnú adaptáciu od tohto spisovateľa by chcel priniesť na svetlo sveta. Jeho odpoveď bola jednoznačná.

„Existuje toho toľko, ale tie, ktoré by som chcel sú Doctor Sleep a Lisey’s Story. Je to hlavne z dôvodu, že sa s hlavnými postavami stotožňujem. Lisey’s Story je ohromujúci kus práce, krásny príbeh. A kto by nechcel nakuknúť do sveta Dannyho Torranceho?“

Here’s Johnny! zdroj: youtube

Režisér už od počiatku svojej kariéry obľubuje žáner horor a o tom svedčia aj jeho diela, medzi ktoré patria filmy ako Oculus, Ouija: Zrodenie zla a iné. Takže vôbec nie je náročné si tohto režiséra predstaviť v kresle pokračovania filmu Osvietenie. No či sa tak stane, to sa uvidí. Dôvodom je obrovský záujem štúdií, ktoré by si Stephena Kinga najradšej ukradli len a len pre seba. A Doctor Sleep by bol určite veľmi odvážny krok. Ako by sme už len z povinnosti mali vedieť, pôvodný film pochádza z roku 1980, kedy za kamerou stál Stanley Kubrik. Tento počin sa zapísal do svetovej kinematografie nezmazateľným písmom a už ostáva len na budúcnosti, či nám prinesie pokračovanie.

Aký príbeh v sebe skrýva Doctor Sleep? 

Naháňaný obyvateľmi hotela Overlook, kde strávil ten najhorší rok vo svojom živote, sa Dan skrýva pred verejnosťou celé desaťročia a zúfalo sa snaží zbaviť „otcovho dedičstva„. To v sebe skrýva zúfalstvo, alkoholizmus a násilie. Nakoniec sa mu podarí usadiť v meste New Hampshire. Komunita, ktorá ho udržiava v dobrom psychickom stave. Podarí sa mu dostať prácu v opatrovateľskom dome a tu sa jeho život mení. Vyliečený pomocou predpovede sa z neho stáva „Doctor Sleep“. Potom sa Dan stretáva so záhadnou postavou Abra Stone, ktorý do neho vloží obrovský dar. Najjasnejšie osvietenie aké kedy bolo. Naučí sa ovládať vlastných démonov a snaží sa ich používať na získanie jednej duše a začne sa boj o prežitie.“

Urobiť takýto film by dávalo zmysel. Aj keď samotný Stephen King neobľubuje Osvietenie, je to jedným z najlepších adaptácií aké sa mohli dostať do filmového sveta. A režisér Mike Flanagan určite dokázal, že je schopný priniesť na strieborné plátno niečo výnimočné. Uvidíme ako to dopadne a či sa jeho túžba stane skutočnosťou.

Chceli by ste vidieť pokračovanie filmu Osvietenie? Ak áno, určite nám to nezabudnite napísať do komentára!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -