Autor sci-fi novely Ready Player One, Ernest Cline, pracuje na knižnom pokračovaní! Jeho inšpiráciou je samotný Steven Spielberg

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ešte len včera sme vám dali vedieť o druhom traileri na adaptáciu sci-fi novely Ready Player One, a dnes už sa dozvedáme ďalšie zaujímavé novinky! Nová ukážka sa dočkala veľkého úspechu po celom svete a utvrdila nás v tom, že režisér Steven Spielberg prinesie ďalší film, ktorý budeme o niekoľko rokov nazývať ikonickou a legendárnou klasikou. Nič by však nevzniklo nebyť knižnej predlohy, ktorú v roku 2011 napísal autor Ernest Cline a ihneď sa stala bestsellerom. Spolu s druhým trailerom na filmovú adaptáciu však prichádza aj prehlásenie, ktoré vypustil samotný autor predlohy. Dámy a Páni, novela Ready Player One sa dočká pokračovania a Ernest Cline na ňom už pilne pracuje!

pokračovanie knihy ready player one
Steven Spielberg a Ernest Cline, Zdroj: commons.wikimedia.org

Pokračovanie knihy Ready Player One je na ceste!

„Je to pravda, no nemôžem o tom moc rozprávať. Môžem vám však povedať, že pre autora niet lepšej inšpirácie ako návrat do sveta, na ktorom už pracoval. Hlavne, keď vidia ako Steven Spielberg privádza tento svet k životu. Rozprávať sa s ním a dostať od neho pomoc, od jedného z najlepších rozprávačov v dejinách, od rozprávača, ktorý mal priamy dopad na moju prvú novelu, ‚Ready Player One.‘ Wade pri sebe nosí počas celého príbehu grálový denník, do ktorého si zapisuje všetky kľúče ohľadom hľadania Easter Eggu. Nikdy by tomu tak nebolo, nebyť filmu ‚Indiana Jones a posledná krížová výprava.‘ Malo by to úplne iný príbeh, pokiaľ by som nevyrastal pozeraním filmov od Stevena. Takže spolupracovať s ním na oživení môjho prvého príbehu a inšpirovať sa ním pri tvorbe pokračovania, to je tou najlepšou vecou, ktorá sa mi kedy v živote prihodila.“

Nie je však vôbec prekvapením, že sa tohto pokračovania dočkáme. Prvá kniha bola predsa bestsellerom a na strieborné plátna ju adaptuje samotný Steven Spielberg. Zatiaľ však nevieme, akým smerom sa druhá kniha vyberie a čo máme od nej vôbec očakávať. Pevne však veríme, že sa autorovi opäť podarí. Je jasne vidieť, že sa bude pri svojej práci inšpirovať Spielbergom, čo je len dobre. Máme tu nejakých fanúšikov knižnej predlohy? Alebo iba čakáte na filmovú adaptáciu, ktorej sa dočkáme už 29. marca 2018?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -