Pokračovanie obľúbenej rozprávky je na ceste. Perinbaba 2 sa začne natáčať už tento víkend!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Štáty Česko a Slovensko môžu byť na svoju filmovú tvorbu naozaj hrdé. Minulý rok naše filmy opäť lámali rekordy a tento trend sa v blízkej dobe len tak nezastaví. Ako Slováci sa ale spolu s našimi bratmi Čechmi najviac môžeme pýšiť legendárnymi rozprávkami. Tieto filmy sa považujú za kultovú záležitosť a každoročne si ich s radosťou pozrieme znova a znova. Jednou z najobľúbenejších rozprávok vytvorených v ČSSR jednoznačne patrí obľúbená Perinbaba. Len veľmi ťažko si predstavím človeka, ktorý o tejto legendárnej rozprávke nepočul, nedajbože ju ani nevidel. A ako sa teraz dozvedáme, pokračovanie je po vyše tridsiatich rokoch na ceste. Perinbaba 2 sa totiž začne natáčať už túto sobotu, 18.2.! 

Perinbaba 2
Perinbaba | Zdroj: pluska.sk

O čom bude príbeh filmu Perinbaba 2?

Juraj Jakubisko, režisér a scenárista originálu z roku 1985 a nadchádzajúceho pokračovania, neváhal a prezradil nám podrobnosti. Jeho vyjadrenie znie nasledovne: „Príbeh je pokračovaním Perinbaby. Alžbetka ako matka vyšle svojho štrnásťročného syna Lukáša do sveta, aby skúsil šťastie, podobne ako to skúšal pred rokmi jeho otec Jakub. Nebeské bytosti Perinbaba a Zubatá v príbehu ožijú a stanú sa nesmrteľnými vďaka digitálnej technológii.“

Herecké obsadenie a nečakané komplikácie z minulého roku

Ako ste už možno počuli, pôvodne sa pokračovanie Perinbaby malo začať natáčať už minulý rok. Filmári ale boli nútení zahájenie produkcie odložiť, kvôli nepriaznivému počasiu. Poriadna zima našťastie tento rok prišla a začiatok filmovania je v historickom meste Kežmarok naplánovaný na túto sobotu. Ak by sa počasie zvrtlo aj tentokrát, nemajte obavy. Pri natáčaní bude použité snežné delo a sneh si tak filmári vyrobia sami.

Toho ideálneho herca, ktorý by dokonalo zahral hlavnú úlohu mladého Lukáša hľadal film až rok. Role sa nakoniec chopil Lukáš Frlajz. Hlavnú ženskú úlohu Perinbaby si opäť zahrá pôvodná herečka Giulietta Masina. Režisér sa ešte vyjadril, že do filmu vkladá veľké nádeje a dúfa, že bude ešte lepší, ako ten prvý. Nám neostáva nič iné než taktiež dúfať a tešiť sa na film Perinbaba 2.

Ako sa vám pokračovanie kultovej rozprávky zatiaľ pozdáva? Dôverujete režisérovi, že bude Perinbaba 2 lepším filmom, ako originál?

ZDROJPRAVDA

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -