Horory Halloween a Paranormal Activity dostanú pokračovania od štúdia Blumhouse!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spoločnosť Blumhouse ide bomby

Aktuálnym priekopníkom vo sfére hororov je produkčná spoločnosť Blumhouse Productions. Heslo „veľa muziky za málo peňazí“ im určite nie je cudzie, keďže ich filmy s malými rozpočtami zarábajú obrovské peniaze. Na konte majú takmer všetky horory 21. storočia, no medzi tie najúspešnejšie sa radia Uteč, Rozpoltený, Sinister, Insidious, Paranormal Activity či Všetko najhoršie.

Toto je však iba zlomok všetkých titulov, ktoré vznikli pod krídlami tejto produkčnej spoločnosti. Najnovšie informácie dokonca hovoria o tom, že sa ich dve celosvetovo známe série dočkajú pokračovaní. Presnejšie máme na mysli sériu Paranormal Activity a pokračovanie filmu Halloween, ktorý sme videli minulý rok.

Logo Blumhouse Productions
Zdroj: screamhorrormag.com

Pokračovanie filmu Halloween z roku 2018

Michael Myers prežil. Koniec minuloročného Halloweenu nás totižto nechal na vážkach ohľadom toho, či sa Laurie Strode konečne zbavila svojho dlhoročného nepriateľa. Už dnes však vieme, že si herečka Jamie Lee Curtis opäť zopakuje svoju slávnu rolu. Produkcia filmu Halloween 2 započne už na jeseň tohto roka, pričom by sme sa premiéry mali dočkať na jeseň 2020.

Je však veľmi pravdepodobné, že bude dátum premiéry stanovený na 16. október 2020. O scenár sa podľa dostupných informácií postaral David Gordon Green, ktorý by sa mal vrátiť aj na režisérsku stoličku. Pokračovanie sa dalo jasne očakávať, keďže film z rozpočtu $10 miliónov zarobil cez 225 miliónov amerických dolárov.

koniec nového Halloween filmu
Zdroj: mpaa.org

Pokračovanie Paranormal Activity

Je to priam neuveriteľné, no prvý film zo série Paranormal Activity (2009) zarobil 193 miliónov amerických dolárov z malinkého rozpočtu $15,000. Práve v tom tkvie sila producenta Jasona Bluma, ktorý je v tomto jednoducho majstrom. Štúdio Paramount tak na festivale CineEurope v Barcelone oznámilo, že chystajú horor Paranormal Activity 7.

Zatiaľ posledným filmom série bol Paranormal Activity: Ghost Dimension (2015), ktorý z celej ságy zarobil najmenej (tiež iba z $10 miliónového rozpočtu). Uvidíme teda, ktorým smerom túto sériu zoberú. Príbeh tejto hororovej ságy je totižto naozaj zaujímavý a určite by sme sa radi dozvedeli viac!

Zdroj: fanart.tv

Tak čo, na ktorý z týchto filmov sa tešíte viac? Vaše názory nám určite napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -