MonsterVerse pokračuje. Dostaneme po úspechu Godzilla vs. Kong príbeh Kongovho syna?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokračovanie série MonsterVerse

Súboj Titanov Godzilla vs. Kong sa stal bezkonkurenčne najúspešnejším pandemickým filmom. So zárobkom cez 400 miliónov amerických dolárov poráža aj minuloročný Tenet. Preto sme ostali prekvapení, že film neobsahoval potitulkovú scénu, ktorá by nás navnadila na pokračovanie. No po tak masívnom úspechu bolo logické, že štúdiá Warner Bros. a Legendary budú chcieť pokračovanie série MonsterVerse.

Stačilo si chvíľu počkať a dôveryhodný zdroj The Hollywood Reporter už informuje, že režisér Adam Wingard je v jednaní o tvorbu pokračovania. Vôbec prvýkrát by sa stalo, že by v MonsterVerse niekto zrežíroval viac filmov. Godzillu z 2014 mal na starosti Gareth Edwards, Kong: Ostrov lebiek nakrútil Jordan Vogt-Roberts a o Godzilla II: Kráľ monštier sa postaral Michael Dougherty.

Režisér filmu Adam Wingard
Režisér filmu Adam Wingard; Zdroj: hollywoodreporter.com

Avšak od premiéry Godzilla vs. Kong sa Adam Wingard stal zaneprázdneným mužom. Informovali sme vás o tom, že pre Paramount pripravuje pokračovanie kultovej snímky Tvárou v tvár. A odvtedy sa upísal aj réžii hranej adaptácie animovaných ThunderCats (Hromkočky). Takže ďalší MonsterVerse film musí byť v ranných fázach vývoja, keďže zatiaľ nepoznáme ani meno scenáristu.

Son of Kong

Správa od THR tiež odhaľuje, že zvažovaným príbehom pre pokračovanie je Son of Kong. Po súboji s Godzillou (a jej mechanickým klonom) sa mohol King Kong vrátiť do Hollow Earth a založiť si rodinku. Takým spôsobom by Kong dostal očakávané pokračovanie po Ostrove lebiek z roku 2017. No netreba zabúdať na to, že príbeh Son of Kong sme na strieborných plátnach už kedysi videli.

Son of Kong
Son of Kong (1933); Zdroj: collider.com

Písal sa rok 1933, kedy vyšiel originálny King Kong a pár mesiacov na to aj urýchlené pokračovanie Son of Kong. Trvá len 62 minút a vzniklo s vidinou čistého zisku po úspechu prvého filmu. Sleduje rovnakého muža, ktorý King Konga priniesol do New Yorku. Vracia sa na Ostrov lebiek, kde nachádza Kongovho menšieho syna. Teraz pozor, spoiler! Film končí tragicky, pomerne brutálnou smrťou Konga Juniora.

Tieto správy zatiaľ neboli oficiálne potvrdené štúdiom ani režisérom, no vyzerá to nádejne. Ak by sa Wingard finálne chytil réžie, pravdepodobne by šlo o voľný remake príbehu Son of Kong. Teda snáď si z neho zoberie len názov filmu….

Ste spokojní s Godzilla vs. Kong a prajete si pokračovanie série MonsterVerse? Prípadne vás zaujal príbeh Son of Kong? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -