Ako to vyzerá s pokračovaním filmu o legendárnej žltej rodinke? Režisér David Silverman sa k tomu vyjadril jasne!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Verte mi alebo nie, Simpsonovci vo filme sa naposledy ukázali ešte v roku 2007. Celé jedno desaťročie ubehlo od momentu, kedy sa táto žltá rodinka dočkala svojej premiéry na striebornom plátne. Už v tých časom sa zmýšľalo nad pokračovaním, ale skutočnosť bola iná. Projekt zaľahol prachom, fanúšikovia začali smútiť a druhej snímky sme sa bohužiaľ nedočkali. No kde sú tvorcovia dnes? Chcú stále priviesť najbláznivejšiu rodinku v Amerike do kín? Dobrou správou je, že chcú! Avšak tou zlou je, že nevedie kedy. Ako to teda dopadne?

David Silverman, ktorý režíroval Simpsonovcov vo filme a jeho dlhoročný producent Al Jean nedávno prehovorili pre portál Entertainment Weekly na počesť 10. výročia filmu. Na záver rozhovoru sa ich spýtali, či ešte majú záujem vytvoriť pokračovanie k ich úspešnej snímke z prostredia nielen Springfieldu. Silverman samozrejme prejavil záujem, ale na druhej strane nás aj veľmi rýchlo uzemnil:

„Ja by som to urobil veľmi rád. Avšak ešte stále sme od toho ďaleko. Stále o tom hovoríme, to áno… Rozmýšľame, ako sa len dá, ale stále sa nič nedeje. Je to naozaj náročné, pretože to zaklopalo na dvere v nevhodný čas, no teraz sa budeme snažiť priniesť do sveta film aj seriál súčasne.“

simpsonovci vo filme
Pamätáte si ešte na túto časť? zdroj: youtube.com

Časť problému spočíva v tom, že rovnakí ľudia, ktorí pracujú na seriáli – výrobcovia, scenáristi, obsadenie – by museli pracovať aj na filme. Svojho času sa rozprávalo aj o tom, že celý výrobný štáb tvrdil, aké ťažké je pracovať na dvoch takýchto projektoch súčasne. Ďalším problémom má byť nezáujem to nakoniec urobiť. Aj keď chcú, tak vlastne nechcú. Prečo? Všetci by si želali, aby to bolo naozaj skvelé, ale vo vnútri ešte cítia pravdepodobne malý strach z neúspechu. Takýmito smermi sa poberal spomínaný rozhovor:

„Povedal by som, že je to v najskorších možných štádiách. Sme opatrní v súvislosti s niektorými vecami a nechcel by som, aby to z hľadiska rozpočtu bolo moc riskantné. A ja zase nechcem, aby to bolo niečo, čo robíme len pre peniaze. Mal by to byť skutočný film a musí to byť jednoducho ohromujúce.“

Simpsonovci vo filme si zarobili naozaj pekne

Celosvetovo sa totižto vyšplhal na krásnych 527 miliónov dolárov, z celkového rozpočtu len 75 miliónov. Film určite zabodoval a od toho svedčí aj jeho hodnotenie na Rotten Tomatoes, kde si právoplatne vyslúžil 88%.

Výlet za všetky drobné; zdroj: siimpsons.com

Tak ako to celé dopadne? Dočkáme sa jedného dňa pokračovania? Alebo sa nám tvorcovia opäť ozvú pri 20. výročí filmu po paličke s rovnakými slovami? Budeme dúfať, že tomu tak nebude a informácie sa k nám dostanú do roku 2018. Štúdio FOX by sa mohlo pochlapiť, pretože táto rodina je určite niečo, čo chcú aj filmoví diváci vidieť. Je jedno, či milujete horory, drámu, komédiu, sci-fi, alebo romantiku. Simpsonovci sú jednoducho legendárni.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -