Vieme, kedy sa začne natáčať pokračovanie Svetovej vojny Z! Vráti sa aj Brad Pitt?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V roku 2013 nám režisér Marc Forster priniesol filmovú adaptáciu novely Svetová vojna Z. Kniha sa zameriava na vojnu medzi ľuďmi a nemŕtvymi, zatiaľ čo je jej príbeh vyrozprávaný z viacerých perspektív. Preživší z celého sveta v nej zdieľajú svoje príbehy z apokalyptickej vojny.

Avšak, príbeh filmu sa zameral na Brada Pitta, ktorý si zahral vyšetrovateľa cestujúceho po celom svete, aby našiel liek na zvrátenie zombie infekcie. Film tak nemá s knihou takmer nič spoločné, okrem rovnakého názvu a základnej premisy príbehu. Samotná produkcia filmu bola naozaj chaotická, pričom sa režisér Marc Forster viackrát pochytil s Pittom a ostatnými členmi štábu.

Zdroj: assets1.ignimgs.com

Pokračovanie Svetovej vojny Z

Veľkým problémom boli aj rozsiahle pretáčky, kedy sa posledná tretina filmu (bitka v Rusku) nahradila viac hororovou alternatívou, zasadenou v zdravotníckom zariadení. Aj napriek všetkým týmto problémom pri produkcii sa projekt stal obrovským hitom a dostal „zelenú“ na natočenie pokračovania.

Pôvodne sa mal o film Svetová vojna Z 2 postarať režisér J.A. Bayona (Jurský svet: Zánik ríše), ktorý však začiatkom roka 2016 vypadol. Na palubu tak nastúpil David Fincher (Votrelec 3, Stratené dievča), pod ktorého réžiou už film naozaj vznikne. Fincher si ale dáva naozaj na čas, pretože chce pre projekt vytvoriť naozaj silný scenár. Pokračovanie sa však po čase konečne posúva vpred!

Zdroj: screengeek.net

Celá produkcia má totižto začať už v marci a natáčať sa bude v lokalitách ako Španielsko, Thajsko a v Atlante, Georgii. Pracovný názov filmu znie Maximillian. Od originálnej Svetovej vojny Z ubehlo viac ako päť rokov, pričom tak dlhé čakanie na pokračovanie je naozaj riskantné. Pri najlepšom by sme si pokračovanie mohli pozrieť už niekedy počas budúceho roka. Príbeh a ani obsadenie zatiaľ nie je známe, no Brad Pitt si zopakuje úlohu Gerryho Lanea.

Veríte, že to režisér David Fincher zvládne? Tešíte sa na pokračovanie aj po tak dlhej dobe?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -