Zle správy pre fanúšikov: Naozaj zrušili pokračovanie Svetovej vojny Z?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len mesiac dozadu sme vám priniesli naozaj vzrušujúce správy. Po dlhom čakaní od premiéry originálu v roku 2013 to konečne vyzeralo, že druhý diel je na ceste za realizáciou. Ohlásenie, že pokračovanie Svetovej vojny Z natočí legendárny David Fincher, nás neskutočne potešilo, pričom produkcia sa mala začať už v marci tohto roka. Teraz sa ale všetko mení. Od štúdia Paramount dorazili nepovzbudivé informácie, podľa ktorých to s pripravovaným pokračovaním vôbec nevyzerá dobre. Naozaj ho teda nikdy neuvidíme?

Zdroj: screengeek.net

Pokračovanie Svetovej vojny Z zrušené?

Po 540-miliónovom zárobku bolo jasné, že štúdio začne uvažovať nad pokračovaním. Pravda je taká, že plánované bolo už od premiéry originálu, pričom aj titulný Brad Pitt z toho bol nadšený. Ako už všetci vieme, pôvodne sa mal o projekt postarať režisér J.A. Bayona. Ten však nakoniec uprednostnil Jurský svet: Zánik ríše. Jeho odchod nás vôbec nenahneval, keďže ho nahradil David Fincher, ktorý už s Pittom spolupracoval na viacerých projektoch (Sedem, Klub bitkárov, Podivný prípad Benjamina Buttona).

Svetová vojna Z 2 by predstavovala najväčší komerčný projekt tejto známej dvojice, preto všetkých prekvapovalo, že pokračovanie sa nie a nie rozbehnúť. Produkciu zadržovali časové obmedzenia herca aj režiséra a tak neostávalo nič iné, než ju stále odkladať. Teraz už vieme, aké to malo dôsledky.

Zdroj: assets1.ignimgs.com

Vynorili sa informácie o tom, že štúdio Paramount zrušilo Svetovú vojnu Z 2. Túto správu už stihli potvrdiť viaceré portály vrátane THR. Najväčší problém podľa všetkého predstavoval produkčný rozpočet. Taktiež sme sa dozvedeli, že Brad Pitt z toho vôbec nie je nadšený. Tentokrát to teda nie je vec kreatívnych nezhôd medzi korporáciou a umelcom. Jednoducho je to vec financií. Štúdio neverí, že táto investícia by sa mu vyplatila, preto je preň jednoduchšie tento projekt zrušiť a venovať sa iným.

Momentálne je nejasné, či je projekt definitívne zrušený, alebo len pozastavený na neurčitú dobu. Vieme však jedno: neteší nás to. A aká je vaša reakcia?

Zdroj: theplaylist.net, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -