Vieme, prečo nikdy nevzniklo pokračovanie trilógie Temný rytier od Nolana

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trilógia „Temný rytier“ bola suverénne najlepším Batman príbehom, ktorý sa kedy dostal na strieborné plátna. Túto úspešnú sériu nám priniesol režisér Christopher Nolan (Interstellar, Počiatok), ktorému sa podarilo z komiksovej predlohy vytvoriť umelecké dielo. Podobnú kvalitu sa v teritóriu komiksových filmov podarilo dosiahnuť len Loganovi a Jokerovi.

Predsa len, film Temný rytier z roku 2008 sa radí medzi najlepšie kúsky kinematografie v histórii. Prečo teda nikdy nevznikol štvrtý film, keď aj samotné štúdio Warner Bros. predpokladalo, že by mohol byť úspešnejší ako Návrat Temného rytiera (2012)? Na túto tému sa vyjadril herec Christian Bale, ktorý sedem rokov obliekal plášť Temného rytiera.

návrat temného rytiera the dark knight rises christian bale
Zdroj: batman-on-film.com

Prečo trilógia Temný rytier nepokračovala?

V nedávnom rozhovore s portálom Toronto Sun prezradil, že ponuku od štúdia odmietol on sám. Chcel totiž splniť prianie režiséra Christophera Nolana, aj keď štúdio malo o pokračovanie zjavný záujem. Vysvetlil:

„Keď prišli [za nami po ‘Batman začína’] a povedali, ‘Chcete urobiť ďalší?’ Bolo to fantastické, no povedali sme si: ‘Toto je ono. Nedostaneme ďalšiu príležitosť.’ Potom prišli a povedali: ‘OK, poďme urobiť tretí.’ Chris mi vždy hovoril, že keď budeme dostatočne šťastní na vytvorenie troch, tak vtedy skončíme.

‘Potom od toho odíďme,’ povedal. Potom za nami neodvratne prišli a povedali: ‘Čo tak číslo 4?’ Ja som povedal: ‘Nie. Musíme sa držať Chrisovho sna, ktorý vždy bol, nádejne, vytvoriť trilógiu. Nezájdime príliš ďaleko, nebuďme nestriedmi s vytvorením štvrtého filmu.’“

Ako sa predsa hovorí, skončiť treba v tom najlepšom. To sa samozrejme netýka sexu. Režisér mal jasnú víziu o vytvorení trilógie, ktorá sa navždy zapísala do dejín filmu aj bez štvrtej časti. Pokiaľ ste túto trilógiu náhodou ešte nevideli, tak sa skladá z filmov Batman začína z 2005, Temný rytier z 2008 a Návrat Temného rytiera z 2012.

Zdroj: screenrant.com

Počas svojho pôsobenia sa Nolanov Batman stihol stretnúť s postavami ako Ra’s al Ghul, Scarecrow, Harvey Dent/Two-Face, Joker, Bane a predstavili aj Selinu Kyle (Catwoman) a Mirandu Tate (Talia al Ghul).

Chceli by ste niekedy vidieť štvrtý film alebo séria naozaj skončila v tom najlepšom? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -