Kultový Policajt z Beverly Hills sa vracia po 30 rokoch. Pokračovanie odrovnalo prvých divákov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Policajt z Beverly Hills 4 zbiera chvály

Eddie Murphy sa aj vo veku 63 rokov aktívne venuje herectvu po svojom návrate pred niekoľkými rokmi. Podľa viacerých sa však jeho pravý návrat udial až teraz. My si pokračovanie jeho známej série pozrieme až 3. júla, v Hollywoode si už však diváci užili premiéru filmu Policajt z Beverly Hills 4. Komédia pritom zbierala veľmi nadšené ohlasy.

Štvrtý film dostal príznačný podtitul Axel F, aby nám dal najavo jasné ďalšie dobrodružstvo hlavného hrdinu. Samozrejmosťou sú návraty starých známych tvári, medzi nimi Judge Reinhold ako Billy Rosewood či Paul Reiser ako John Taggart. Novým parťákom sa stáva Joseph Gordon-Levitt.

Tentoraz pôjde pre Axela o poriadne osobnú záležitosť. Do prípadu sa totiž zaplietla jeho dcéra v podaní Taylor Paige.

film policajt z beverly hills 4
Zdroj: TMDB

Návrat po štyroch dekádach

Za prvou snímkou z 1984 stál Mark Malloy, pre ktorého išlo o prvý celovečerný film. Doteraz posledný tretí diel sme dostali v roku 1994. Teraz chcel režisér v dobre ustanovenej sérii priniesť nové a svieže prvky. To sa mu podľa všetkého podarilo.

Na slávnostnej premiére nechýbal napríklad Brandon Davis z portálu ComicBook.com. Hovorí o poriadne entuziastickom filme, ktorý išiel so šialenými vtipmi, nedokázal podľa neho však zachytiť ducha pôvodných filmov. Ostatní hodnotiaci s týmto prehlásením jednoznačne nesúhlasia.

Nostalgia s poriadnou dávkou humoru

Jazz Tengcay z Variety hovorí, že vo filme úplne videl Beverly Hills z roku 1984 a hudba ten pocit ešte viac podčiarkovala. Novinár Daric L. Cottingham povedal, že už sa dobre dlho tak nezasmial na nejakom vtipnom filme, z ktorého mal zároveň silnú nostalgiu.

A do tretice reakciu pridáva aj Chris Bumbray z portálu Joblo.com, ktorý hovorí, že snímka vzdáva poctu prvému a druhému filmu a zároveň dáva pocit, ako by mohol byť začiatkom novej série.

Bumbray by nemusel byť ďaleko od pravdy. Na premiére filmu Policajt z Beverly Hills totiž nechýbal ani producent Jerry Bruckheimer. Počas rozhovoru s portálom Variety povedal, že spolu s tvorcovským tímom už majú v hlavách aj zopár ďalších príbehov.

Hovorí sa o začiatku novej série

Najviac však rozprával samotný Eddie Murphy. Spomínal si na to, ako si pri prvom filme absolútne nemyslel, že pôjde o niečo, čo bude mať úspech. Mal vtedy len 23 rokov. Teraz povedal, že má o 40 rokov viac a nakrúcanie si vyberá daň na jeho tele. Zasmial sa však, že si nepoškodil koleno pri kaskadérskych kúskoch, ale stalo sa mu to počas spánku medzi natáčaniami.

Na záver však dodal ešte jednu správu, aby viac podčiarkol producentove slová. Hovorí, že tvorcovia už silne rozmýšľajú nad piatym filmom. Povedal, že ho už vytvárajú a ak to všetko do seba zapadne, tak sa určite dočkáme aj ďalšieho pokračovania.

Tešíte na po reakciách kritikov na film Policajt z Bevery Hills 4, ktorý príde budúci piatok na Netflix? Čo hovoríte na to, že sa pripravuje aj ďalšia časť? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: digitalspy.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -