Inferno pohorelo cez pomalý jesenný víkend | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už je za nami ďalší víkend a to pre nás znamená, že si ideme počítať čísla. Tento víkend zasa nebol nijako zvláštny, pravdupovediac, bol až celkom pomalý. Tak sa na to teda pozrime.

Nijako výnimočný víkend boxOFFICE

Na prvom mieste je opäť hororová komédia Boo! A Madea Halloween. Film režíroval, napísal scénar a dokonca si aj zahral hlavnú úlohu Tyler Perry. Po druhom týždni má film na konte už 52 miliónov dolárov, čo veľmi pekná čiastka. Ešte krajšou sa stane, ak si uvedomíme, že film mal 20 miliónový rozpočet a premietaný je zatiaľ iba v USA.

Druhé miesto zaujalo Inferno. Na thriller s Tomom Hanksom a Felicity Jones sa ľudia v USA pozreli prvý krát, u nás je to už ale pekná chvíľka, čo film beží v kinách. Film si za prvý víkend v Spojených Štátoch odniesol domov iba 15 miliónov dolárov. Záchranou mu ale je medzinárodný úspech, ktorý činí 150 miliónový zárobok pri 75 miliónovom rozpočte. Našu recenziu na film Inferno si môžeš prečítať tu. (spoiler: film sa nám nepáčil)

Tretím v poradí je Jack Reacher: Never Go Back. Pokračovanie akčného filmu si cez druhý týždeň domov odnieslo 9,5 milióna. Medzinárodne má film na konte už 94 miliónov dolárov, či ale bude úspechom, ešte nie je jasné.

Jack Reacher: Never Go Back
Jack Reacher: Never Go Back

Štvrtým je The Accountant. Ben Affleck v roli účtovníka zabijaka si cez víkend odniesol 8,4 milióna dolárov. V USA si tak dokopy zarobil už cez 61 milióna. Našu recenziu na film The Accountant čítaj tu.

Číslom päť je horor Ouija: Origin of Evil. Za druhý víkend si zarobil 7 miliónov, čo je oproti minulému týždňu polovičný pokles. Celková domáca držba činí 24,6 milióna dolárov.

Ukončenie top 5

Na šiestom mieste sa umiestnil film The Girl on the Train s 4,2 miliónmi. V USA film zarobil už takmer 66 milióna dolárov.

Na siedmom mieste vidíme Tima Burtona a jeho film Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children. Cez piaty víkend zarobil ďalších 3,9 miliónov, celkový zárobok v USA je teda takmer 80 miliónov. Medzinárodný zárobok je krásnych štvrť miliardy dolárov.

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

Ôsmy je film Keeping Up with the Joneses s 3,3 miliónmi. Komediálny neúspech má domáci zárobok iba 10,7 milióna dolárov.

Storks sa umiestnilo na predposlednom deviatom mieste s 2,7 miliónmi počas šiesteho týždňa. V USA si film zarobil cez 68 miliónov dolárov, čo ale pre štúdio nie je tak veľa. Zvyknutí sú totiž na omnoho väčšie čísla.

Posledné desiate miesto Ae Dil Hai Mushkil. Cudzojazičný nezávislý film si zrobil 2,1 milióna iba v 300 kinách, čo je pre film podobných rozmerov veľký úspech.

  1. $16,675,000   Boo! A Madea Halloween
  2. $15,000,000   Inferno
  3. $9,550,000     Jack Reacher: Never Go Back
  4. $8,475,000     The Accountant
  5. $7,070,000     Ouija: Origin of Evil
  6. $4,270,000     The Girl on the Train
  7. $3,975,000     Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
  8. $3,375,000     Keeping Up with the Joneses
  9. $2,785,000     Storks
  10. $2,135,000     Ae Dil Hai Mushkil

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -