PRIESKUM: Ktoré hry sú medzi Slovákmi a Čechmi najpopulárnejšie?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Populárne hry na Slovensku a v Česku

V herných skupinách na Facebooku, ktoré sú určené pre Čechov a Slovákov, sme zisťovali, ktoré hry sú medzi nami najpopulárnejšie. Väčšinou to boli klasiky, no občas prišiel aj nejaký menej známy titul. Aké sú najpopulárnejšie hry medzi Čechmi a Slovákmi?

Tieto sa dali očakávať

Samozrejme česko-slovenskí hráči neprekvapili a medzi najobľúbenejšie hry patrili momentálne trendy v celej hernej komunite. Takže nie je prekvapením, že na prvých miestach sa objavili dve hry, ktoré momentálne asi všade na svete bojujú o prvenstvo v popularite. Tými neprekvapivo boli Fortnite a PlayerUnknown’s Battlegrounds. Okrem toho tam boli aj ďalšie 2 klasiky, ktoré proti sebe dlho bojujú, a to MOBA hry League of Legends a Dota 2. Tie sú už o niečo „staršie“, no stále patria ku špičke.

najpopulárnejšie hry
Zdroj: comicbook.com

Stále populárne hry

Ďalšie populárne hry, ktoré sme medzi Slovákmi a Čechmi zaznamenali, sa už medzi špičkou držia dlhšiu dobu, a to už od ich vydania. Medzi ne patria napríklad strieľačka Counter-Strike: Global Offensive alebo GTA V, v ktorom je populárny multiplayer, ktorý dostáva dosť dobré a časté aktualizácie. Obe sú taktiež pokračovaniami kultových sérií, takže ani tu nás nič neprekvapuje.

Nie všetko sa však dá predpokladať, keďže nakoniec nás aj niečo prekvapilo. Taktiež boli často spomínané staré dobré klasiky, ako napríklad predchodca CS:GO, Counter-Strike 1.6. Aj starší diel Grand Theft Auto, San Andreas, je stále naozaj populárny, no hraje sa najmä multiplayer, kde sú rôzne zábavné servery. Ďalej boli často spomínané hry Team Fortress 2 alebo série Call of Duty a Battlefield.

najpopulárnejšie hry
Zdroj: gameplay.tips

Menej známe hry

Dosť mladých Slovákov a Čechov obľubuje strieľačky, čo môžeme vidieť aj tu. Medzi ďalšími dosť často spomínanými, no už menej známymi hrami, boli napríklad Warfacefree to play titul, ktorý sa nachádza na platforme Steam, alebo ďalšia staršia hra – Crysis 1.

Hry na mobil

Aké hry na mobil sú u nás populárne? Samozrejme na vrchole sú už v dnešnej dobe klasicky PUBG a Fortnite, ktorý je však zatiaľ len na iPhone. Ďalej boli spomenuté napríklad Minecraft, Legacy of Discord – Furious Wings alebo GTA San Andreas.

fortnite mobile
Zdroj: videogramer.com

Nás určite výber Slovákov a Čechov potešil, a našli sme si tam aj naše obľúbené hry. A čo vy? Patrí podľa vás medzi momentálnu špičku v popularite aj iný titul? Vaše postrehy nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -