Zoradili sme pre vás Harry Potter filmy od najlepšieho po ten najhorší. Súhlasíte s týmto poradím aj vy?

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po najhorší

Každý fanúšik najznámejšieho čarodejníka na svete, Harryho Pottera, videl všetky filmy a prečítal každú jednu knihu. Určite máte svoj zoznam filmov, ktoré považujete za lepšie, a ktoré za tie menej podarené verzie. My sme si pre vás pripravili poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po ten najhorší na základe našich dojmov a názorov.

Harry Potter je súčasťou detstva takmer každého človeka. Spolu s ním sme vyrastali a predstavovali si, že aj my dostaneme list do Rokfortu a staneme sa čarodejníkmi. Samozrejme sme zástancami názoru, že každý film je niečím výnimočný a preto nie je jednoduché ich porovnať.

8. Harry Potter a Tajomná komnata

Poradie Harry Potter filmov - Tajomná komnata
Zdroj: medium.com

Harry Potter a tajomná komnata je najdlhší film z celej série. Napriek tomu, že Harryho Pottera nie je nikdy dosť, miestami sa film dosť ťahal. Obrovský Basilisk snažiaci sa zabiť deti v škole je niečo, čo ubúda na čarovnosti tejto ságy.

Je to taktiež jeden z filmov, ktorý zahrnul takmer všetko, čo kniha ponúkla. Práve v tomto filme sa stretávame s Ginny, spoznávame Brloh a zažijeme denník Toma Riddla. Napriek tomu, že je na poslednom mieste, je nepostrádateľnou súčasťou sveta Harryho Pottera.

7. Harry Potter a Ohnivá čaša

Harry Potter a ohnivá čaša
Zdroj: bustle.com

Kniha Harry Potter a ohnivá čaša  je považovaná za najlepšiu knihu v sérii. Už len podľa jej veľkosti vieme, že sa tam odohráva skutočne veľa vecí. Film povyťahoval veľa dôležitých udalostí a postáv. No nedá sa nevšimnúť, čo všetko vo filme chýbalo a čo nebolo vysvetlené úplne dokonca.

Slávna trojka sa v tomto filme mení na tínedžerov a začínajú romániky, ktoré sú vo filme vykreslené veľmi pekne. Trojčarodejnícky turnaj priniesol mnoho nových postáv, ktoré sú dôležité pre pokračovania príbehu. U nás ale film ostáva na predposlednom mieste kvôli tomu, že nám chýbalo mnoho vecí z knihy, ktoré neboli vo filme úplne jasné.

6. Harry Potter a Dary smrti 1

Dary smrti 1
Zdroj: thatshelf.com

Veľa ľudí si zastáva názor, že posledná kniha nemala byť rozdelená na dva filmy. No napriek tomu máme možnosť spoznať týchto dospievajúcich ľudí ešte o niečo viac. Posuny z miesta na miesto nám ponúkajú náhľad do obrovského čarodejníckeho sveta.

Veľkou súčasťou tohto filmu sú emócie, ako napríklad tanec Harryho a Hermiony, ktorý nám ukazuje aké cenné sú kamarátstva. Strach o rodinu z Ronovej strany je niečo, čo by sme určite nechceli vymazať. Napriek tomu všetkému sa film troška ťahal. Všetci sme vedeli, že sa blíži koniec a vedeli sme, že to nepríde v tomto filme.

5. Harry Potter a Kameň mudrcov

Zdroj: images.pottermore.com

Napriek tomu, že prvá časť Harry Potter ságy nie je až taká pôsobivá ako neskoršie filmy, je to to, čo zožalo celosvetový úspech a začalo celé toto dobrodružstvo. Prvýkrát sa tu stretávame s hercami, ktorých životy sa vďaka týmto filmom zmenili na ruby.

Prvýkrát sa tu stretávame s pohyblivými obrazmi, samootáčacími schodmi, či dokonca duchmi. Tento film je určite deťom najprístupnejší kvôli tomu, akú ľahkú a magickú atmosféru toto dielo prináša. Harry Potter a kameň mudrcov je základ pre každého nadšenca mágie.

4. Harry Potter a Polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
Zdroj: sparknotes.com

Harry Potter a polovičný princ je prvý film z tejto ságy, ktorý ponúka celkom dosť komediálnych situácií. Či už ide o scénu, kde Harry vypil tekuté šťastie, alebo Ronove pokusy páčenia sa opačnému pohlaviu. Tu vidíme ako sa prejavujú city Rona a Hermiony, ako aj Harryho a Ginny, na čo sa fanúšikovia kníh určite nevedeli dočkať.

Film taktiež ponúka mnoho dramatických a neočakávaných situácií, ako napríklad smrť Dumbledora a epické prútiky, ktoré smerovali na oblohu. Zrada Snapa patrí taktiež medzi vynikajúce spracovania. V tomto filme sa taktiež dozvieme troška viac o Voldemortovi a o jeho schopnosti byť nažive.

3. Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a fénixov rád
Zdroj: medium.com

Harry Potter a fénixov rád ponúka svojim fanúšikom už troška temnejšiu stránku príbehu. Voldemort sa oficiálne vrátil a dokonca tu máme novú zápornú postavu – Dolores Umbridgeovú, ktorá je podľa nášho názoru jedna z najlepších záporných postáv vo filme.

Film sa taktiež hrá s našimi emóciami pri príchode Siriusa Blacka. Tým, že sa v tomto filme často rozoberá ministerstvo mágie a viaceré politické situácie, je tento film vhodnejší už pre troška starších fanúšikov.

2. Harry Potter a Dary smrti 2

Zdroj: metro.co.uk

Koniec celej ságy bol ukončený famózne. Existuje toľko spôsobov, akým sa to vedelo pokaziť, no dočkali sme sa úžasného konca bez akéhokoľvek klišé. Množstvo z našich obľúbených postáv muselo zomrieť, ale zároveň sme videli posledný zápas s Voldemortom, ktorý určite potešil každého.

10 rokov trápenia sa hlavnej trojice plného množstva prekážok sa uzavrelo a videli sme, ako vyzerá ich budúcnosť. Ron a Hermiona mali svoje zaslúžené momenty a videli sme dokonca aj Snapov príbeh. Toto patrí medzi jedno z našich najobľúbenejších filmových zakončení.

1. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu

Harry Potter a Hermiona
Zdroj: wizardingworld.com

Sirius Black a Remus Lupin sú postavy, s ktorými sa prvýkrát stretneme vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Otcovské postavy pre Harryho, ktoré si ihneď zamilujete napriek tomu, že si nie ste istí, či patria k tým dobrým postavám alebo nie. Napätie vo filme pretrváva až do samého konca.

Dementori, časovrat, rytiersky autobus, to je všetko s čím sa zoznamujeme práve v tomto svete. Prostredie, v ktorom sa film odohráva, v nás vyvoláva pocit, že skutočne existuje. Napriek tomu, že časové posuny sú vo filmoch bežné, v tomto filme to bolo zobrazené veľmi hravo.

Samozrejme, toto je naše poradie Harry Potter filmov a nás zaujíma ako by ste tieto filmy zoradili vy. Napíšte nám vaše poradie týchto filmov do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

 1. 1. Harry Potter 7/2
  2. Harry Potter 3
  3. Harry Potter 6
  4. Harry Potter 7/1
  5. Harry Potter 2
  6. Harry Potter 1
  7. Harry Potter 5
  8. Harry Potter 4

  U mňa takto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -