Zoradili sme pre vás Harry Potter filmy od najlepšieho po ten najhorší. Súhlasíte s týmto poradím aj vy?

Nenechajte si ujsť

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...
Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po najhorší

Každý fanúšik najznámejšieho čarodejníka na svete, Harryho Pottera, videl všetky filmy a prečítal každú jednu knihu. Určite máte svoj zoznam filmov, ktoré považujete za lepšie, a ktoré za tie menej podarené verzie. My sme si pre vás pripravili poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po ten najhorší na základe našich dojmov a názorov.

Harry Potter je súčasťou detstva takmer každého človeka. Spolu s ním sme vyrastali a predstavovali si, že aj my dostaneme list do Rokfortu a staneme sa čarodejníkmi. Samozrejme sme zástancami názoru, že každý film je niečím výnimočný a preto nie je jednoduché ich porovnať.

8. Harry Potter a Tajomná komnata

Poradie Harry Potter filmov - Tajomná komnata
Zdroj: medium.com

Harry Potter a tajomná komnata je najdlhší film z celej série. Napriek tomu, že Harryho Pottera nie je nikdy dosť, miestami sa film dosť ťahal. Obrovský Basilisk snažiaci sa zabiť deti v škole je niečo, čo ubúda na čarovnosti tejto ságy.

Je to taktiež jeden z filmov, ktorý zahrnul takmer všetko, čo kniha ponúkla. Práve v tomto filme sa stretávame s Ginny, spoznávame Brloh a zažijeme denník Toma Riddla. Napriek tomu, že je na poslednom mieste, je nepostrádateľnou súčasťou sveta Harryho Pottera.

7. Harry Potter a Ohnivá čaša

Harry Potter a ohnivá čaša
Zdroj: bustle.com

Kniha Harry Potter a ohnivá čaša  je považovaná za najlepšiu knihu v sérii. Už len podľa jej veľkosti vieme, že sa tam odohráva skutočne veľa vecí. Film povyťahoval veľa dôležitých udalostí a postáv. No nedá sa nevšimnúť, čo všetko vo filme chýbalo a čo nebolo vysvetlené úplne dokonca.

Slávna trojka sa v tomto filme mení na tínedžerov a začínajú romániky, ktoré sú vo filme vykreslené veľmi pekne. Trojčarodejnícky turnaj priniesol mnoho nových postáv, ktoré sú dôležité pre pokračovania príbehu. U nás ale film ostáva na predposlednom mieste kvôli tomu, že nám chýbalo mnoho vecí z knihy, ktoré neboli vo filme úplne jasné.

6. Harry Potter a Dary smrti 1

Dary smrti 1
Zdroj: thatshelf.com

Veľa ľudí si zastáva názor, že posledná kniha nemala byť rozdelená na dva filmy. No napriek tomu máme možnosť spoznať týchto dospievajúcich ľudí ešte o niečo viac. Posuny z miesta na miesto nám ponúkajú náhľad do obrovského čarodejníckeho sveta.

Veľkou súčasťou tohto filmu sú emócie, ako napríklad tanec Harryho a Hermiony, ktorý nám ukazuje aké cenné sú kamarátstva. Strach o rodinu z Ronovej strany je niečo, čo by sme určite nechceli vymazať. Napriek tomu všetkému sa film troška ťahal. Všetci sme vedeli, že sa blíži koniec a vedeli sme, že to nepríde v tomto filme.

5. Harry Potter a Kameň mudrcov

Zdroj: images.pottermore.com

Napriek tomu, že prvá časť Harry Potter ságy nie je až taká pôsobivá ako neskoršie filmy, je to to, čo zožalo celosvetový úspech a začalo celé toto dobrodružstvo. Prvýkrát sa tu stretávame s hercami, ktorých životy sa vďaka týmto filmom zmenili na ruby.

Prvýkrát sa tu stretávame s pohyblivými obrazmi, samootáčacími schodmi, či dokonca duchmi. Tento film je určite deťom najprístupnejší kvôli tomu, akú ľahkú a magickú atmosféru toto dielo prináša. Harry Potter a kameň mudrcov je základ pre každého nadšenca mágie.

4. Harry Potter a Polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
Zdroj: sparknotes.com

Harry Potter a polovičný princ je prvý film z tejto ságy, ktorý ponúka celkom dosť komediálnych situácií. Či už ide o scénu, kde Harry vypil tekuté šťastie, alebo Ronove pokusy páčenia sa opačnému pohlaviu. Tu vidíme ako sa prejavujú city Rona a Hermiony, ako aj Harryho a Ginny, na čo sa fanúšikovia kníh určite nevedeli dočkať.

Film taktiež ponúka mnoho dramatických a neočakávaných situácií, ako napríklad smrť Dumbledora a epické prútiky, ktoré smerovali na oblohu. Zrada Snapa patrí taktiež medzi vynikajúce spracovania. V tomto filme sa taktiež dozvieme troška viac o Voldemortovi a o jeho schopnosti byť nažive.

3. Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a fénixov rád
Zdroj: medium.com

Harry Potter a fénixov rád ponúka svojim fanúšikom už troška temnejšiu stránku príbehu. Voldemort sa oficiálne vrátil a dokonca tu máme novú zápornú postavu – Dolores Umbridgeovú, ktorá je podľa nášho názoru jedna z najlepších záporných postáv vo filme.

Film sa taktiež hrá s našimi emóciami pri príchode Siriusa Blacka. Tým, že sa v tomto filme často rozoberá ministerstvo mágie a viaceré politické situácie, je tento film vhodnejší už pre troška starších fanúšikov.

2. Harry Potter a Dary smrti 2

Zdroj: metro.co.uk

Koniec celej ságy bol ukončený famózne. Existuje toľko spôsobov, akým sa to vedelo pokaziť, no dočkali sme sa úžasného konca bez akéhokoľvek klišé. Množstvo z našich obľúbených postáv muselo zomrieť, ale zároveň sme videli posledný zápas s Voldemortom, ktorý určite potešil každého.

10 rokov trápenia sa hlavnej trojice plného množstva prekážok sa uzavrelo a videli sme, ako vyzerá ich budúcnosť. Ron a Hermiona mali svoje zaslúžené momenty a videli sme dokonca aj Snapov príbeh. Toto patrí medzi jedno z našich najobľúbenejších filmových zakončení.

1. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu

Harry Potter a Hermiona
Zdroj: wizardingworld.com

Sirius Black a Remus Lupin sú postavy, s ktorými sa prvýkrát stretneme vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Otcovské postavy pre Harryho, ktoré si ihneď zamilujete napriek tomu, že si nie ste istí, či patria k tým dobrým postavám alebo nie. Napätie vo filme pretrváva až do samého konca.

Dementori, časovrat, rytiersky autobus, to je všetko s čím sa zoznamujeme práve v tomto svete. Prostredie, v ktorom sa film odohráva, v nás vyvoláva pocit, že skutočne existuje. Napriek tomu, že časové posuny sú vo filmoch bežné, v tomto filme to bolo zobrazené veľmi hravo.

Samozrejme, toto je naše poradie Harry Potter filmov a nás zaujíma ako by ste tieto filmy zoradili vy. Napíšte nám vaše poradie týchto filmov do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Obľúbená rodina neandertálcov je späť v prvej ukážke na animák Krúdovci 2. Kedy ho uvidíme v kinách?

Návrat obľúbenej neandertálskej rodiny Vývoj pokračovania animáku Krúdovci (2013) nebol vôbec jednoduchý. Pôvodne sa na ňom začalo pracovať hneď po premiére prvého filmu a plánovaným dátumom...

AKTUÁLNE: Microsoft odkúpil Bethesdu, získal tým herné série ako Elder Scrolls, Doom alebo Fallout

Microsoft odkúpil Bethesdu Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Zo sveta herného priemyslu prišla šokujúca správa o tom, že Microsoft odkúpil Bethesdu. Dokonca sa jedná o ich...

Kompletné výsledky Emmy 2020: Zendaya oslavuje, no najväčším víťazom je seriál Watchmen

Kompletné výsledky Emmy 2020 72. ročník udeľovania televíznych ocenení Emmy Award máme úspešne za sebou. Ceremónia sa kvôli celosvetovej pandémii konala virtuálne, jej moderátorom bol...

Falcon & Winter Soldier nakoniec nebude prvým MCU seriálom na Disney+. Kedy si ho pozrieme?

Pripravované MCU seriály na Disney+ Svet Marvel Cinematic Universe plánuje expandovať do sveta seriálov. Tie budú vysielané na streamovacej službe Disney+, na rozdiel od predchodcov...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...