Zoradili sme pre vás Harry Potter filmy od najlepšieho po ten najhorší. Súhlasíte s týmto poradím aj vy?

Nenechajte si ujsť

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...

AKTUÁLNE: PlayStation 5 už dnes štartuje na Slovensku a v Českej republike

Od dnešného dňa si môžu novú hernú konzolu PlayStation 5 vyskúšať aj herní fanúšikovia zo strednej Európy - čiže aj my, na Slovensku. Po...

Temný trailer k Snyderovej verzii DC filmu Justice League dorazil aj s niekoľkými novými zábermi

Režisér Zack Snyder odhalil ďalší trailer k jeho verzii DC filmu Justice League a vidíme v ňom lepší pohľad na legendárneho záporáka Darkseida a Supermana. MOHLO...

EXKLUZÍVNE: Mads Mikkelsen nám prezradil, na akom projekte by v budúcnosti rád pracoval

Herecký rozsah Madsa Mikkelsena Dánsky herec Mads Mikkelsen poskytol nášmu moderátorovi exkluzívny rozhovor a priestor na otázku mala aj naša redakcia. Prezradil nám, na akom...
Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po najhorší

Každý fanúšik najznámejšieho čarodejníka na svete, Harryho Pottera, videl všetky filmy a prečítal každú jednu knihu. Určite máte svoj zoznam filmov, ktoré považujete za lepšie, a ktoré za tie menej podarené verzie. My sme si pre vás pripravili poradie Harry Potter filmov od najlepšieho po ten najhorší na základe našich dojmov a názorov.

Harry Potter je súčasťou detstva takmer každého človeka. Spolu s ním sme vyrastali a predstavovali si, že aj my dostaneme list do Rokfortu a staneme sa čarodejníkmi. Samozrejme sme zástancami názoru, že každý film je niečím výnimočný a preto nie je jednoduché ich porovnať.

8. Harry Potter a Tajomná komnata

Poradie Harry Potter filmov - Tajomná komnata
Zdroj: medium.com

Harry Potter a tajomná komnata je najdlhší film z celej série. Napriek tomu, že Harryho Pottera nie je nikdy dosť, miestami sa film dosť ťahal. Obrovský Basilisk snažiaci sa zabiť deti v škole je niečo, čo ubúda na čarovnosti tejto ságy.

Je to taktiež jeden z filmov, ktorý zahrnul takmer všetko, čo kniha ponúkla. Práve v tomto filme sa stretávame s Ginny, spoznávame Brloh a zažijeme denník Toma Riddla. Napriek tomu, že je na poslednom mieste, je nepostrádateľnou súčasťou sveta Harryho Pottera.

7. Harry Potter a Ohnivá čaša

Harry Potter a ohnivá čaša
Zdroj: bustle.com

Kniha Harry Potter a ohnivá čaša  je považovaná za najlepšiu knihu v sérii. Už len podľa jej veľkosti vieme, že sa tam odohráva skutočne veľa vecí. Film povyťahoval veľa dôležitých udalostí a postáv. No nedá sa nevšimnúť, čo všetko vo filme chýbalo a čo nebolo vysvetlené úplne dokonca.

Slávna trojka sa v tomto filme mení na tínedžerov a začínajú romániky, ktoré sú vo filme vykreslené veľmi pekne. Trojčarodejnícky turnaj priniesol mnoho nových postáv, ktoré sú dôležité pre pokračovania príbehu. U nás ale film ostáva na predposlednom mieste kvôli tomu, že nám chýbalo mnoho vecí z knihy, ktoré neboli vo filme úplne jasné.

6. Harry Potter a Dary smrti 1

Dary smrti 1
Zdroj: thatshelf.com

Veľa ľudí si zastáva názor, že posledná kniha nemala byť rozdelená na dva filmy. No napriek tomu máme možnosť spoznať týchto dospievajúcich ľudí ešte o niečo viac. Posuny z miesta na miesto nám ponúkajú náhľad do obrovského čarodejníckeho sveta.

Veľkou súčasťou tohto filmu sú emócie, ako napríklad tanec Harryho a Hermiony, ktorý nám ukazuje aké cenné sú kamarátstva. Strach o rodinu z Ronovej strany je niečo, čo by sme určite nechceli vymazať. Napriek tomu všetkému sa film troška ťahal. Všetci sme vedeli, že sa blíži koniec a vedeli sme, že to nepríde v tomto filme.

5. Harry Potter a Kameň mudrcov

Zdroj: images.pottermore.com

Napriek tomu, že prvá časť Harry Potter ságy nie je až taká pôsobivá ako neskoršie filmy, je to to, čo zožalo celosvetový úspech a začalo celé toto dobrodružstvo. Prvýkrát sa tu stretávame s hercami, ktorých životy sa vďaka týmto filmom zmenili na ruby.

Prvýkrát sa tu stretávame s pohyblivými obrazmi, samootáčacími schodmi, či dokonca duchmi. Tento film je určite deťom najprístupnejší kvôli tomu, akú ľahkú a magickú atmosféru toto dielo prináša. Harry Potter a kameň mudrcov je základ pre každého nadšenca mágie.

4. Harry Potter a Polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
Zdroj: sparknotes.com

Harry Potter a polovičný princ je prvý film z tejto ságy, ktorý ponúka celkom dosť komediálnych situácií. Či už ide o scénu, kde Harry vypil tekuté šťastie, alebo Ronove pokusy páčenia sa opačnému pohlaviu. Tu vidíme ako sa prejavujú city Rona a Hermiony, ako aj Harryho a Ginny, na čo sa fanúšikovia kníh určite nevedeli dočkať.

Film taktiež ponúka mnoho dramatických a neočakávaných situácií, ako napríklad smrť Dumbledora a epické prútiky, ktoré smerovali na oblohu. Zrada Snapa patrí taktiež medzi vynikajúce spracovania. V tomto filme sa taktiež dozvieme troška viac o Voldemortovi a o jeho schopnosti byť nažive.

3. Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a fénixov rád
Zdroj: medium.com

Harry Potter a fénixov rád ponúka svojim fanúšikom už troška temnejšiu stránku príbehu. Voldemort sa oficiálne vrátil a dokonca tu máme novú zápornú postavu – Dolores Umbridgeovú, ktorá je podľa nášho názoru jedna z najlepších záporných postáv vo filme.

Film sa taktiež hrá s našimi emóciami pri príchode Siriusa Blacka. Tým, že sa v tomto filme často rozoberá ministerstvo mágie a viaceré politické situácie, je tento film vhodnejší už pre troška starších fanúšikov.

2. Harry Potter a Dary smrti 2

Zdroj: metro.co.uk

Koniec celej ságy bol ukončený famózne. Existuje toľko spôsobov, akým sa to vedelo pokaziť, no dočkali sme sa úžasného konca bez akéhokoľvek klišé. Množstvo z našich obľúbených postáv muselo zomrieť, ale zároveň sme videli posledný zápas s Voldemortom, ktorý určite potešil každého.

10 rokov trápenia sa hlavnej trojice plného množstva prekážok sa uzavrelo a videli sme, ako vyzerá ich budúcnosť. Ron a Hermiona mali svoje zaslúžené momenty a videli sme dokonca aj Snapov príbeh. Toto patrí medzi jedno z našich najobľúbenejších filmových zakončení.

1. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu

Harry Potter a Hermiona
Zdroj: wizardingworld.com

Sirius Black a Remus Lupin sú postavy, s ktorými sa prvýkrát stretneme vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Otcovské postavy pre Harryho, ktoré si ihneď zamilujete napriek tomu, že si nie ste istí, či patria k tým dobrým postavám alebo nie. Napätie vo filme pretrváva až do samého konca.

Dementori, časovrat, rytiersky autobus, to je všetko s čím sa zoznamujeme práve v tomto svete. Prostredie, v ktorom sa film odohráva, v nás vyvoláva pocit, že skutočne existuje. Napriek tomu, že časové posuny sú vo filmoch bežné, v tomto filme to bolo zobrazené veľmi hravo.

Samozrejme, toto je naše poradie Harry Potter filmov a nás zaujíma ako by ste tieto filmy zoradili vy. Napíšte nám vaše poradie týchto filmov do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

 1. 1. Harry Potter 7/2
  2. Harry Potter 3
  3. Harry Potter 6
  4. Harry Potter 7/1
  5. Harry Potter 2
  6. Harry Potter 1
  7. Harry Potter 5
  8. Harry Potter 4

  U mňa takto

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Natočí Disney film DEADPOOL 3 bez krvi a nadávok? – RESTART #18

Ryan Reynolds sa vráti ako Deadpool, film Black Panther 2 mieri do produkcie a kópie hry Cyberpunk 2077 sa dostali do obehu. Rýchly súhrn noviniek...

Hororovka Five Nights at Freddy’s sa nakoniec dočká filmovej adaptácie. Natáčanie začne na jar

Po rokoch uviaznutia vo vývoji sa filmová adaptácia hry Five Nights at Freddy's posúva vpred. Potvrdil to aj autor hororovej série Scott Cawthon, ktorý...

Jeremy Renner pripomína návrat Clinta Bartona v novej fotografii Disney+ seriálu Hawkeye

Vo svojom najnovšom príspevku na sociálnych sieťach nás Jeremy Renner potešil návratom ako Clint Barton z pripravovaného MCU seriálu Hawkeye. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Scarlett Johansson...

Kvalitné prémiové funkcie a výkon za menej ako 120 eur? Privítajte smartfón Motorola moto e7

Najnovší prírastok spoločnosti Motorola do radu moto e prináša spotrebiteľom vysoko kvalitné prémiové funkcie a výkon za dostupnú cenu. Vďaka vynikajúcemu fotoaparátu a vlastnostiam ultraširokouhlého...

“Jack is Back”, hlási BBC. Obľúbený kapitán sa vráti do sviatočného špeciálu seriálu Doctor Who

V Doctor Who bude opäť Jack Harkness Obľúbený britský seriál o cestovaní v čase vracia postavu, ktorú fanúšikovia milujú a ktorú stále hrá John Barrowman....