Porsche 935 s karosériou z karbónu je na predaj za neuveriteľnú cenu

Nenechajte si ujsť

Porsche 935 celé z karbónu!

Porsche 935 je veľkou raritou samo o sebe. No ako by ste zareagovali keby ste uvideli 935ku, ktorá je celá z karbónu? Jednu takú máte možnosť práve kúpiť. Cena však nie je zrovna taká, za akú kúpime novú Octaviu. Predsa len karbónové časti stoja nemalé peniaze. Za koľko sa teda predáva?

Novodobé auto s kúskom histórie v sebe

Nové Porsche 935 je nádherný super-šport, ktorý uvidíme najmä na závodných okruhoch. Je to novodobý automobil, ktorý bral inšpiráciu v staršom pretekárskom automobile – starej verzií 935, známej ako „Moby Dick„, ktorá jazdila v 70. rokoch minulého storočia. Nových Porsche 935 sa vyrobilo len 77 kusov.

Porsche 935
Zdroj: motor1.com

Vďaka celej karosérií z karbónu je auto extrémne ľahké, čo dopomáha k vysokému výkonu a nízkym časom na trati. Auto váži len niečo okolo 1380kg.

Môžeme si karbónové Porsche 935 dovoliť?

Keď automobilka Porshe pred dvomi rokmi toto auto odhaľovala, oznámila nám aj to, koľko bude stáť. Počiatočná cena bola 701 948€. Neprekvapí vás však, že toto auto je o „trošku“ drahšie. Predáva sa totižto za 1 450 000€. To nie je za auto zrovna najmenej. Čo sa týka auta samotného, je samozrejme v dobrej kondícií a najazdené nemá skoro nič. Na budíkoch uvidíme, že auto spravilo doposiaľ len 60 km. Do predaja sa auto dostalo vďaka nemeckej firme luxusných automobilov, Hollman International.

Porsche 935
Zdroj: motor1.com

Pod kapotou sa nachádza GT2 RS

Ak vás zaujíma, čo nájdeme pod kapotou, tak to nie je nič iné, ako motor z 911 GT2 RS. Takže vo svojej podstate nič extra výnimočné, respektíve novo vytvorené pre tento špeciálny model. Väčšina vecí v interiéri a motorovom priestore teda pochádza zo spomínaného GT2 RS. Toto celokarbónové Porsche 935 prekvapuje aj tým, že pri objednávaní auta si nedávali námahu ani s tým, dokúpiť v príplatkovej výbave za 10 000$ špeciálne sedadlo pre spolujazdca.

Porsche 935
Zdroj: motor1.com

Porsche 935 však disponuje aj veľkým mínusom, a to, že si s ním na ceste naozaj nezajazdíme. A to nehovorím len o tomto kuse, keďže auto sa vyrábalo ako závodný automobil na okruhu, alebo pri závode do vrchu, tak ako to už čoskoro spraví Jeff Zwart. Auto sa teda vôbec nedá prihlásiť, a mať tak na ňom ŠPZ.

Čo hovoríte na extrémne vyzerajúce karbónové Porsche 935? Báli by ste sa voziť v takomto aute?

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -