Posledná séria hry The Walking Dead vám dovolí poskladať si vlastný príbeh!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Menej ako 10 dní nás delí od posledného stretnutia s našou milovanou Clementine. Jej príbeh sa začal ešte späť v roku 2012, kedy herné štúdio Telltale Games vytvorilu hru The Walking Dead na motívy komiksov od Roberta Kirkmana. V tých časoch bol ešte hlavnou postavou Lee, s ktorým sme sa bohužiaľ na konci prvej série rozlúčili. Na jej úspech neskôr nadviazali dve ďalšie série, Season 2 a The New Frontier. V nich už sledujeme príbeh Clementine a to, ako sa z malého dievčatka stáva žena. Celú sériu ešte stihla doplniť spin-off hra The Walking Dead: Michonne a DLC s názvom 400 Days.

Ako sme už spomenuli vyššie, celý príbeh ukončí hra The Walking Dead: The Final Season. V nej sa musíme pripraviť na časový skok, po ktorom bude svet vyzerať ešte horšie, než na konci tretej série. Z našej malej Clementine sa stala dospelá žena, ktorá sa stará o malého A.J. (ktorý nikdy nepoznal svet pred chodcami). K tejto dvojici sa však pridajú aj nové postavy a taktiež psík Rosie.

Walking dead
Zdroj: walkingdead.wikia.com

Celému vizuálu hry dopomôže zníženie kontrastu, takže sa dočkáme podobne vyblednutých farieb, ako tomu bolo pri prvej sérii. Okrem iného sa môžeme tešiť aj na súboje s chodcami, ktoré nie sú predom pripravené a priamočiare.

Posledná séria hry The Walking Dead predstaví funkciu Story Builder

Štúdio Telltale Games má v obľube prinášať pre svoje hry rôzne vylepšenia. Pri posledných tituloch sme sa napríklad dočkali funkcie Crowdplay, ktorá nám umožňovala vytvárať rozhodnutia spolu s hráčmi z celého sveta. Ich najnovším výmyslom je ale funkcia Story Builder, ktorá vám dovolí poskladať si vlastný príbeh. Nie ste spokojní s niektorými svojimi rozhodnutiami z predchádzajúcich troch sérií, alebo chcete vidieť ako by svet vyzeral, pokiaľ by ste konali inak? Čo ak ste stratili svoje predchádzajúce uloženie a nemôžete si tak preniesť rozhodnutia z ostatných častí? Nebojte sa, zachráni vás Story Builder!

Ako teda funguje tento jednoduchý nástroj? Nečakajte žiadne úryvky z hry – Iba niekoľko krásnych obrázkov, ktoré bude sprevádzať rozprávač. Ten vám pomôže zorientovať sa v nových, dôležitých rozhodnutiach. Pokiaľ ste nikdy nehrali hry The Walking Dead, pravdepodobne budete stratení. No pokiaľ áno, obrázky a komentár vám krásne pripomenú vaše spomienky, takže budete môcť vykonať také rozhodnutia, aké by ste spravili v čase hrania. Taktiež to bude slúžiť ako menšia rekapitulácia, pokiaľ si už nespomínate na niektoré udalosti z hry.

Na využitie tohto brilantného nápadu sa samozrejme musíte prihlásiť do svojho Telltale Games účtu. Tak čo, využijete túto novú funkciu? Hra totižto vychádza už 14. augusta!

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -