OFFOstatné

Posledná séria hry The Walking Dead vám dovolí poskladať si vlastný príbeh!

Menej ako 10 dní nás delí od posledného stretnutia s našou milovanou Clementine. Jej príbeh sa začal ešte späť v roku 2012, kedy herné štúdio Telltale Games vytvorilu hru The Walking Dead na motívy komiksov od Roberta Kirkmana. V tých časoch bol ešte hlavnou postavou Lee, s ktorým sme sa bohužiaľ na konci prvej série rozlúčili. Na jej úspech neskôr nadviazali dve ďalšie série, Season 2 a The New Frontier. V nich už sledujeme príbeh Clementine a to, ako sa z malého dievčatka stáva žena. Celú sériu ešte stihla doplniť spin-off hra The Walking Dead: Michonne a DLC s názvom 400 Days.

Ako sme už spomenuli vyššie, celý príbeh ukončí hra The Walking Dead: The Final Season. V nej sa musíme pripraviť na časový skok, po ktorom bude svet vyzerať ešte horšie, než na konci tretej série. Z našej malej Clementine sa stala dospelá žena, ktorá sa stará o malého A.J. (ktorý nikdy nepoznal svet pred chodcami). K tejto dvojici sa však pridajú aj nové postavy a taktiež psík Rosie.

Walking dead

Zdroj: walkingdead.wikia.com

Celému vizuálu hry dopomôže zníženie kontrastu, takže sa dočkáme podobne vyblednutých farieb, ako tomu bolo pri prvej sérii. Okrem iného sa môžeme tešiť aj na súboje s chodcami, ktoré nie sú predom pripravené a priamočiare.

Posledná séria hry The Walking Dead predstaví funkciu Story Builder

Štúdio Telltale Games má v obľube prinášať pre svoje hry rôzne vylepšenia. Pri posledných tituloch sme sa napríklad dočkali funkcie Crowdplay, ktorá nám umožňovala vytvárať rozhodnutia spolu s hráčmi z celého sveta. Ich najnovším výmyslom je ale funkcia Story Builder, ktorá vám dovolí poskladať si vlastný príbeh. Nie ste spokojní s niektorými svojimi rozhodnutiami z predchádzajúcich troch sérií, alebo chcete vidieť ako by svet vyzeral, pokiaľ by ste konali inak? Čo ak ste stratili svoje predchádzajúce uloženie a nemôžete si tak preniesť rozhodnutia z ostatných častí? Nebojte sa, zachráni vás Story Builder!

Ako teda funguje tento jednoduchý nástroj? Nečakajte žiadne úryvky z hry – Iba niekoľko krásnych obrázkov, ktoré bude sprevádzať rozprávač. Ten vám pomôže zorientovať sa v nových, dôležitých rozhodnutiach. Pokiaľ ste nikdy nehrali hry The Walking Dead, pravdepodobne budete stratení. No pokiaľ áno, obrázky a komentár vám krásne pripomenú vaše spomienky, takže budete môcť vykonať také rozhodnutia, aké by ste spravili v čase hrania. Taktiež to bude slúžiť ako menšia rekapitulácia, pokiaľ si už nespomínate na niektoré udalosti z hry.

Na využitie tohto brilantného nápadu sa samozrejme musíte prihlásiť do svojho Telltale Games účtu. Tak čo, využijete túto novú funkciu? Hra totižto vychádza už 14. augusta!

Zdroj: pcgamer.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFFOstatné

  Microsoft predstavil novú konzolu Xbox Series X. Kedy si výkonné monštrum kúpime?

  OFF

  Tričká, kryty či šálky. Baby Yoda je výborným darčekom na Vianoce.

  Ostatné

  Ako dopadol Viedenský Comic Con 2019 a kedy organizátori chystajú ďalšie podujatie?

  OFFOstatné

  Skvelá zľava na konzolu PlayStation 4 a hry trvá už len pár dní

  Pridaj komentár