Tvorcovia si premysleli všetko okrem finále! Posledné epizódy týchto seriálov divákov vôbec nepotešili

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Najhoršie posledné epizódy slávnych seriálov

Zrejme aj vy poznáte ten pocit, keď celé roky sledujete seriál, napínavo očakávate ako vlastne vyvrcholí a napokon skončíte nespokojný. Síce sa tvorcovia chcú vyhnúť tomu, aby mal divák tieto pocity, ale nie vždy sa im to podarí. Niektoré detaily si tvorcovia skrátka nepremyslia tak, ako by mali a v tom je ten problém. Nie všetko sa dá ukončiť tak úžasne, ako to začalo. Dnes vám ukážeme, čo divákom vadilo na tom, ako sa skončili Priatelia, Teória veľkého tresku či Dr. House. Tieto posledné epizódy totiž neboli podľa našich predstáv.

7. Teória veľkého tresku

posledné epizódy
Zdroj: adme.media

Tento seriál vám rozhodne nemusíme predstavovať. Príbeh okolo štyroch vedcov a ich stretu so ženami divákov neskutočne zaujal. Neskôr sa dej posunul a my sme sledovali ako sa vyvíjajú vzťahy medzi Penny a Leonardom, Sheldonom a Amy či Howardom a Bernadette. Taktiež sme sledovali mizerný ľúbostný života Rajesha. Posledný diel seriálu si za tri dni pozrelo 23 miliónov divákov, takže o neúspechu sa nedá hovoriť.

Nie každý však bol s koncom, ktorý mu tvorcovia poskytli, spokojný. Penny totiž Leonardovi povedala, že nechce mať deti, pričom seriál sa končí správou o jej tehotenstve. Najhoršie však dopadol Raj, ktorý ako jediný nezískal to, po čom túžil a napokon zostal sám. Jediný z partie, kto dostal presne to, čo chcel celých 12 sérií, bol Sheldon a to Nobelovku. Takto sa toto finále zbytočne zaradilo medzi najhoršie posledné epizódy kultových seriálov.

6. Dexter

posledné epizódy
Zdroj: adme.media

Medzi najväčšie finálové sklamanie patrí určite aj Dexter. Tento krimiseriál s originálnym obsahom prilákal milióny divákov. Avšak posledná epizóda sklamala takmer každého z nich. Dexter sa totiž vo finále stal opakom toho, čím sa počas celého seriálu prezentoval. Tvorcovia napokon divákom poskytli pohľad na Dextera, z ktorého sa stal drevorubač. Len takéto „fušerské“ finále donútilo tvorcov vrátiť sa ešte k Dexterovi a vytvoriť skutočne pôsobivé finále, ktoré si zaslúžil.

5. Ako som spoznal vašu mamu

posledné epizódy
Zdroj: lanetaneta.com

Napokon Ted aj tak skončil s Robin. Každý fanúšik sa nevedel dočkať toho, keď konečne spozná Tedovu manželku a matku jeho detí. Tú sme napokon aj spoznali, lenže v seriáli sa dlho nezdržala. Napokon to tvorcovia vyriešili tak, že Tedovu manželku zabili a po istom čase sa Ted opäť vrátil k Robin, svojim typickým spôsobom. Nie každému však tento koniec pripadal správny. Celý kontext sitkomu to prakticky zbúralo a dokonca ani názov tým pádom nedával zmysel. Pokojne to tvorcovia mohli nazvať „Ako som spoznal Robin“.

4. Priatelia

posledné epizódy
Zdroj: adme.media

Finále kultového seriálu Priatelia bolo skutočne skvelé a fanúšikov veľmi potešilo. Lenže ani tvorcovia tohto seriálu nemysleli na všetky postavy rovnako. Ross totiž skončil s Rachel, ktorú celý svoj dospelý život miloval a s ktorou mal aj dieťa. Chandler a Monica si adoptovali dve novorodeniatka a Phoebe bola šťastne vydatá za Mikea. Napokon zostal „na ocot“ len Joey. Síce to mohlo byť zapríčinené tým, že jeho príbeh pokračoval vďaka seriálu Joey. Lenže ak by ste si tento spin-off odmysleli, samostatné finále Priateľov pre Joeyho nedopadlo najlepšie.

3. Akty X

Akty X
Zdroj: adme.media

Akty X sú jedným z mála seriálov, pri ktorom divákom vadili hneď dve finálové epizódy. Tvorcovia sa totiž po viac ako 10-ročnej odmlke vrátili na televízne obrazovky s 9. sériou, ktorá mala všetko ukončiť. Divácke ohlasy však vôbec neboli pozitívne a finálová epizóda publiku poskytla viac otázok, ako odpovedí. Takže sa v roku 2018 natočila 11. séria, ktorá dopadla podobne ako jej predchodca. V posledných minútach hovorí Scullyová Mulderovi, že je tehotná. V tom čase mala táto postava 53 rokov, takže by to bolo prakticky nemožné. Ani herečke Gillian Anderson, predstaviteľke tejto postavy, sa ukončenie Aktov X nepáčilo.

2. Dr. House

Dr. House
Zdroj: tribpub.com

Dr. House je možno najvyššie hodnoteným seriálom z lekárskeho prostredia. A to vďaka skvelým dialógom, hereckým výkonom, ale aj réžii. Lenže ani všetky tieto atribúty tvorcom nezabránili v tom, aby divákom priniesli doslova trápne finále. V ňom totiž Dr. House predstiera svoju vlastnú smrť. Dokonca tým oklame aj svojho najlepšieho priateľa Dr. Wilsona, ktorý skutočne umiera. Napokon sa mu House prizná, že žije a spolu strávia niekoľko dní, pred jeho smrťou. Lenže ťahať človeka „na smrteľnej posteli“ za nos prišlo divákom skutočne kontroverzné a pri najmenšom zbytočné.

1. Hra o tróny

Game of Thrones
Zdroj: express.co.uk

Seriál Hra o tróny zbieral jedno ocenenie za druhým. Divákom vyrážal dych nielen skvelými hereckými výkonmi, ale aj úžasnými špeciálnymi efektmi. Seriál podľa knižnej predlohy spisovateľa Georgea R. R. Martina sa stala nesmiernym kultom a to po celom svete. Preto takmer každý človek na planéte nadšene očakával 8. sériu, pretože bola konečná. O to väčšie sklamanie sme všetci prežívali. Daenerys sa nakoniec predsa len podala na tatka a urobila to, čo sa jemu nepodarilo. Vypálila celé kráľovské mesto. Cersei napokon umiera v objaví svojho brata, ktorý opustil Brienne z Tarthu, aby zomrel…

Jon Snow sa musel zachovať ako správny chlap a prebodnúť dýkou tyranku Daenerys, aby tak zachránil aspoň tú hŕstku ľudí, ktorú nespálila. No a Tyrion Lannister, jedna z najlepších postáv celého seriálu navrhne, aby sa kráľom stal Bran. Ten, ako vieme, vidí nielen budúcnosť a minulosť, ale prevažne to, čo chce on. Takýto koniec si tento seriál rozhodne nezaslúžil, ale musíme sa s tým zmieriť a dúfať, že Rod draka takto nedopadne. A že sa finále seriálu o rode Targaryenov nezaradí na špičku rebríčka medzi najhoršie posledné epizódy všetkých čias.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

  1. Ehm ten popis ohľadom ako som spoznal vašu matku som nepochopil. Ako to mysleli, že zabili tedovi manželku? Bola ešte nejaká bonusová epizóda po finálnej časti?

  2. V GOT nebola problem samotna posledna epizoda, ale posledne 2 sezony a to este 8ka je lepsia ako 7ka. Imho mali dej nastrihat tak, aby posledna sekunda poslednej epizody bola ako Aria zabije NightKinga. To by vsetkym ostala sanka dole a bolo by vsetko pripravene na pripadne pokracovanie v buducnosti. Rod draka je zatial len slaby odvar, ale este boli iba 4 epizody, zhodnotime po 2-3 sezonach…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -