FilmyTrailery

Posledný trailer na film Doctor Sleep nás zaviedol do hotela Overlook

Režisér Mike Flanagan mal pred sebou nejednoduchú úlohu – natočiť pokračovanie filmu Osvietenie (The Shining) a zároveň aj pokračovanie knižnej adaptácie. Naraz chcel naviazať na snímku režiséra Stanleyho Kubricka a zároveň na novelu od Stephena Kinga. Film Doktor Spánok teda prichádza s finálnym trailerom a už čoskoro príde aj do kín.

Veríme, že Mike Flanagan zvládne ísť v šlapajach veľkého Stanleyho Kubricka. Na konte má predsa horory ako Oculus, Hush, SOMNIA: Zlo nikdy nespí, Ouija: Origin of Evil či Geraldova hra. Práve posledný zo spomenutých je tiež adaptáciou diela od Stephena Kinga. Jeho najznámejším výtvorom je Netflix seriál The Haunting of Hill House, pričom už pracuje na jeho pokračovaní.

doctor sleep trailer

Zdroj: people.com

Finálny trailer na film Doktor Spánok

V poslednej ukážke sme sa vrátili do ikonického hotela Overlook, ktorý v prvom filme terorizoval spisovateľ Jack Torrance. Režisér pokračovania vraj strávil dlhé dni zabezpečovaním toho, aby hotel vyzeral rovnako, ako vo filme z roku 1980. Od Colorado Lounge, cez strašidelnú chodbu s dvojičkami, až po znepokojujúcu izbu číslo 237 – režisér sa snažil vyrobiť presné repliky.

Použil k tomu presné plány hotela z Kubrickovho filmu, ktoré boli v sklade štúdia Warner Bros. Nespočetne veľa hodín strávil analýzou každej snímky filmu, aby našiel každú knihu na každej polici a každú zarámovanú fotografiu na každej stene. V jednom z rozhovorov bolo prezradené, že vyvrcholenie tretieho aktu sa bude odohrávať práve v hoteli Overlook.

O čom bude pokračovanie filmu Osvietenie?

Doctor Sleep bude priamym pokračovaním a mostom v medzere medzi filmovým univerzom The Shining a originálnou novelou. Príbeh sa bude odohrávať niekoľko rokov po tom, čo Jack Torrance zošalel v hoteli Overlook. Sledovať bude jeho “telepatického” syna Dannyho, ktorý je dnes už dospelým mužom.

Danny sa postaví proti zlej skupine, ktorá sa živí energiou detí, ktoré majú rovnaké schopnosti, ako má on. Stvárni ho herec Ewan McGregor, ktorého môžete poznať ako Obi-Wan Kenobiho zo ságy Star Wars. Herecké obsadenie doplní aj herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Fallout) či mladá Kyliegh Curran (I Can I Will I Did).

Čo hovoríte na posledný trailer? Film príde do slovenských kín už 7. novembra 2019!

Zdroj: movieweb.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár