Batman bude v Justice League veľmi rozdielnou postavou! Zmenu Temného rytiera nám vysvetľuje Ben Affleck.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herec Ben Affleck sa v roli populárneho superhrdinu poprvýkrát objavil vo filme Batman V Superman (2016) režiséra Zacka Snydera. V plášti sa odvtedy nakrátko objavil aj v Suicide Squad Davida Ayera. A aj keď sa nájde mnoho ľudí, ktorí tvrdia, že Affleck je zatiaľ najlepší predstaviteľ hraného Batmana, je celkom jasné, že postava bola schválne vytvorená menej tradičná, ako bola v predchádzajúcich adaptáciách.

ben affleck batman
Ben Affleck ako Batman vo filme Batman v Superman: Dawn of Justice; Zdroj: dcmovies.wikia.com

Vo filme Batman V Superman superhrdina čelil najťažšiemu obdobiu od smrti svojich rodičov. Len nedávno totižto kvôli Jokerovi a Harley Quinn stratil Jasona Todda, pričom sa čoraz menej správal ako inšpirujúci hrdina, ktorým vždy bol. Jeho zlá nálada sa však konečne začína meniť. Potom, čo zbadal, ako sa jeho pôvodný nepriateľ Superman obetoval pre záchranu sveta sa Batmanovi navrátila viera v ľudstvo. To dokazuje aj jeho výrok, ktorý znie „Ľudia sú stále dobrí.“ Preto sa môžeme tešiť z toho, že Affleck už podľa všetkého v Justice League prinesie veľmi tradičnú verziu Temného rytiera!

Tradičný Batman v Justice League

Na tlačovej konferencii Justice League v Londýne sme mali možnosť vypočuť si od hercov mnoho zaujímavých informácií. Jedna z najzaujímavejších otázok však bola smerovaná priamo na Afflecka. Tá sa pýtala, ako postavu ovplyvnilo rozhodnutie nadľudské bytosti ako Superman neničiť, ale ich hľadať a vytvoriť s nimi tím superhrdinov:

To je zaujímavá otázka. Batman je prirodzeným samotárom, v Justice League je ale postavený do role človeka, ktorý musí s ľuďmi nielen pracovať, ale ich aj spájať a presviedčať, nech ostanú pokope. Byť s Wonder Woman akýmsi lepidlom, ktoré drží celú tú komunitu pokope, bolo pre mňa ako herca určite zaujímavé. Taktiež nám to dovoľuje priniesť tradičnejšiu verziu Batmana v Justice League, ktorá má blízko ku komiksom. Protikladom je menej tradičná verzia vo filme Batman V Superman, kedy bol oslepený hnevom voči Supermanovi. Takže ja som si určite užil mnoho zábavy. Tiež som musel nabrať suchý humor, keďže som hral s Ezra Millerom, ktorý je veľmi vtipný, pričom Batman je stále na pokraji rozčúlenia. Ukazovať nové stránky postavy ma veľmi bavilo.

flash
Ezra Miller ako The Flash; Zdroj: hdwallpapers.in

Justice League v skratke sľubuje, že prinesie tradičnejšieho Batmana, ktorého diváci tak veľmi milujú. Popri tom sa môžeme tešiť na oživenie Supermana, čím sa odvrátia následky ďalších netradičných rozhodnutí filmárov. Myslíte si teda, že sa máme na čo tešiť? Alebo podľa vás ide len o zlý pokus štúdia získať si priazeň fanúšikov?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -