Nadšenie vyšumelo. Fanúšikov Pána prsteňov sklamal moment, na ktorý sme čakali 90 rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zverejnený Tom Bombadil zbiera kritiku

Seriál Prstene moci zo sveta Pána prsteňov sa pokúsil spraviť odvážny krok a pridal do druhej série postavu, ktorá bola doteraz vo filmovom svete prehliadaná. Záhadný Tom Bombadil bol odhalený na prvých záberoch z nakrúcania. Ani nimi si očividne Amazon „tolkienistov“ nezískal, pretože sa na podobu postavy valí vlna kritiky.

Bombadila prvýkrát J.R.R.Tolkien predstavil v básni The Adventures of Tom Bombadil z roku 1934. Následne ho naplno zaradil do Pána prsteňov, kde išlo o poriadne tajomnú postavu. Žil takmer tak dlho, ako trvala história Stredozeme, býval v hlbinách Starého lesa a disponoval veľkou mocou, s ktorou odolal aj Temným pánom.

Prvotné nadšenie vystriedali obavy

Pôvodne ho mali Sam a Frodo stretnúť na svojej cesta za zničením Prsteňa. Nejednému fanúšikovi tak vo filmovej trilógií chýbal, čo bolo zrejme dôvodom, prečo sa ho rozhodli predstaviť v prequelovom seriáli.

Zahrá si ho herec Rory Kinnear, ktorého môžeme poznať zo seriálu Penny Dreadful či hororu Men.

Po zverejnení prvých záberov, kde vo svojom skromnom príbytku víta Cudzinca, sa zozbierali aj nadšené ohlasy. Uvítali konečné uvedenie postavy (Bombadil konečne „bombadiluje“) alebo oceňovali herecké obsadenie. Čím ďalej, tým viac však pribúdali negatívne komentáre od rozhorčených nadšencov.

Príliš veselá postava na seriózny svet

Prvý varovný prst dvíhajú fanúšikovia nad tým, ako seriózne sa Bombadil snaží pôsobiť. V knižnej predlohe išlo o vždy vysmiateho, niekedy až príliš veselého chlapíka. Jeho vážny, dokonca až pochmúrny pohľad nesedí s postavou. O to viac bizarne pôsobí moment, pretože by mal vo svojom príbytku vítať Gandalfa.

Ďalšia skupina sa obáva, že vždy rozjarený Tom Bombadil akosi nezapadá do konceptu Prsteňov moci. Seriál sa doteraz snažil pôsobiť vážnym a serióznym tónom a dotýkať sa veľkých tém, ktoré sa týkali Tolkienovho sveta.

„ ,“ píše na sociálnej sieti X jeden z fanúšikov.

Kostým ako od piataka

Kritikou nešetrili ani pri tom ako kostým vyzerá. Multimiliónová produkcia seriálu by mohla podľa komentujúcich postave poskytnúť oveľa viac. Podľa niektorých vyzerá ako keby ho dával dohromady na poslednú chvíľu piatak alebo ako by bol zakúpený v lacnom párty obchode.

Ľudia si aj zavtipkovali na obsadenie a pýtali sa prečo nevybrali Bombadila zo skutočného sveta (poukazujúc na Jacka Blacka). Iní zase hovoria, že ani táto snaha nie je dostatočná, aby ich pritiahla k obrazovke k tomuto seriálu. Treba však brať do úvahy, že sa hodnotili iba prvé zverejnené zábery a zrejme si treba počkať na samotné uvedenie v druhej sérii. Tá sa začne objavovať na službe Prime Video od 29. augusta.

A čo hovoríte na Toma Bombadila vy? Tiež by ste smerovali s rovnakými chybami alebo sa vám predstavenie postavy páči? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -