Všetky postavy v MCU, ktoré existovali ešte pred Iron Manom. Naozaj je ich toľko?

Nenechajte si ujsť

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....

Oficiálny trailer k dráme Cherry od Apple TV+ odhaľuje sériu zlých a náročných životných rozhodnutí

Oficiálny trailer k originálnemu filmu Cherry od Apple TV+ je konečne tu. Novinka s hodnotením R od vizionárskych bratov Russovcov (Avengers: Infinity War, Endgame)...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 20 rokov a na vysokej škole v Bratislave študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Postavy v MCU staršie ako Tony Stark

Tony Stark AKA Iron Man bol “prvý” superhrdina v MCU a neoficiálny líder a otec celej Infinity ságy. Minulý rok vo filme Avengers: Endgame zomrel. Gestom, ktorým zachránil celý vesmír, ukončil svoj ikonický príbeh. A aj keď jeho film prišiel v roku 2008 do MCU ako prvý, v časovej línii nebol prvým hrdinom a pred ním existovali aj iné postavy. Dnes sa pozrieme na to, ktoré to boli.

Captain America

MCU prečo captain america nezmenil budúcnosť
Zdroj: ign.com

Ako prvým na zozname je supervojak Steve Rogers, ktorý je všetkým známy ako Captain America.

Steve sa narodil v roku 1918 a bojoval v druhej svetovej vojne, ktorá sa konala v rokoch 1939 – 1945, teda dávno pred tým, ako sa narodil Tony Stark. Po boku Starka sme ho avšak mohli vidieť, a to preto, že Captain America po náraze s lietadlom strávil v ľade 70 rokov a znova ožil v 21. storočí.

Thor

Thor MCU
Zdroj: variety.com

Thor určite nie je žiadnym prekvapením, keďže sa narodil zhruba 1 000 rokov pred naším letopočtom a bol uctievaný starými Vikingami.

Thor je silný bojovník a boh bleskov, ktorý spolu so svojím kladivom Mjolnir vybojoval mnoho bojov v deviatich svetoch dávno predtým, ako sa pridal k Avengerom. To znamená, že je určite starší hrdina ako Iron Man.

Captain Marvel

captain marvel MCU
Zdroj: worldwoz.com

Film Captain Marvel, ktorý nám ukázal príbeh rovnomennej hrdinky, sa odohrával v 90. rokoch minulého storočia. Ukázal nám vzostup vojačky Carol Danversovej a to, ako dostala svoje schopnosti a zachránila Zem.

Následne potom zachraňovala celý vesmír až do Thanosovho lusknutia, kedy bola nútená vrátiť sa na Zem po signále z komunikačného zariadenia od Nicka Furyho a pomohla zabiť Thanosa.

Ant-Man a Wasp (Hank Pym a Janet Van Dyne)

Ant-Man-and-Wasp-Hank-Pym-and-Janet-van-Dyne
Zdroj: screenrant.com

Ak ste videli film Ant-Man, tak určite viete, že Scott Lang nebol prvým Ant-Manom. Dávno pred ním totižto vynálezca obleka, Hank Pym, bojoval v tomto obleku po boku svojej ženy Janet Van Dyne, ktorá bola prezývaná Wasp.

Tieto postavy boli v MCU taktiež skôr ako Tony a Pym pracoval dokonca ešte s Tonyho otcom Howardom Starkom v SHIELDe. Momentálnymi vlastníkmi titulov Ant-Man a Wasp sú Scott Lang a Hankova a Janetina dcéra Hope.

Black Panther (T’Chaka)

tchaka
Zdroj: comicbook.com

Black Panther je titul, ktorý dostane každý panovník Wakandy. Aj keď je terajším vládcom T’Challa, je tomu tak asi len od roku 2018. Pred ním však vládol jeho otec, ktorý bol kráľom dávno pred tým, ako si Stark postavil svoj prvý oblek.

T’Chaku sme mohli vidieť vo filmoch Black Panther (vo flashbackoch z roku 1992 a v posmrtnom živote) a vo filme Captain America: Civil War, v ktorom zomrel.

The Ancient One

doctor strange tilda winton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

The Ancient One patrí k najstarším postavám, ktoré sú na tomto zozname. Nikto nepozná jej presný vek, avšak vraví sa, že Zem chráni už stáročia.

Vo filme Doctor Strange nám bolo odhalené, že Dormammu bol zdrojom jej sily a vďaka tomu prežila tak dlho. The Ancient One zomrela po bodnutí od Kaecilia v nemocnici v New Yorku. Pred smrťou stihla mať však ešte posledný rozhovor s Doctorom Strangeom v astrálnom svete.

Ako ste mohli vidieť, v časovej osi MCU existovalo pred Iron Manom mnoho iných hrdinov, ktorí chránili Zem. Isté však je, že Tony Stark zostane v srdciach každého ako ten prvý a najväčší ochranca nielen Zeme, ale aj celého vesmíru. Aj keď Iron Mana nikdy nikto nenahradí, Marvel má určite schovaných v rukáve ešte veľa príbehov a hrdinov, na ktorých sa môžeme v budúcnosti tešiť!

Vedeli ste, že tieto postavy boli v MCU oveľa skôr ako samotný Iron Man? Myslíte, že sme na niekoho zabudli? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dwayne Johnson odhalil prvý trailer k jeho autobiografickému seriálu Young Rock

Začiatkom roku 2020 sme sa dozvedeli, že jedna z najväčších filmových hviezd dnešnej doby dostane vlastný autobiografický seriál Young Rock, ktorého prvý teaser trailer...

Trailer k hororu Willy’s Wonderland odhalil poriadne krvavý masaker s Nicolasom Cageom

Jednou z najväčších radostí fanúšikov Nicolasa Cagea je vidieť, čo si herec do svojho životopisu pridá ďalej. Za posledný rok si skúsil boj proti...

Jeden z najlepších Netflix seriálov dostane tretiu sériu. S touto komédiou sa stotožníte aj vy

Oceňovaný Netflix seriál Master of None údajne dostane tretiu sériu. Už sú tomu skoro štyri roky, čo sme naposledy videli herca a komika Aziza...

Matt Damon vo filme Thor 4? Podľa miestnych správ herec dorazil na natáčanie v Austrálii

Matt Damon vo filme Thor: Love and Thunder? REKLAMA: Royal Vegas Online Casino Pri súčasnom rozbehu a rozvoji filmového vesmíru Marvelu by nás snáď už neprekvapilo...

Hitman 3 odhaľuje šesť lokácií a launch trailer. V úlohe Agenta 47 navštívime Dubaj, Berlín či Karpaty

Hra Hitman 3 prináša launch trailer Agent 47 sa vracia do služby. Hra Hitman 3 od dánskych vývojárov z IO Interactive vychádza už o dva...