Všetky postavy v MCU, ktoré existovali ešte pred Iron Manom. Naozaj je ich toľko?

Nenechajte si ujsť

Máme výborné nové zábery z natáčania Uncharted. Dokonca sa nám ukazuje Tom Holland ako Nathan Drake

Nové zábery z Uncharted, Tom Holland ako Nathan Drake Ak ste ešte stále neverili, že film Uncharted je realitou, tak vás teraz absolútne presvedčia nové...

Dá sa aj citlivá téma zobraziť vhodne prostredníctvom komiksu? | Denník Anny Frankovej RECENZIA

Denník Anny Frankovej RECENZIA Denník Anny Frankovej RECENZIA - Zrejme najznámejší denník, ktorý vyšiel v knižnej podobe, sa k nám teraz dostáva v podobe komiksu....

Zombie hit Vlak do Pusanu dostal veľkolepé pokračovanie | Peninsula RECENZIA

Peninsula RECENZIA Peninsula RECENZIA - Keď už máme pocit, že sme v zombie hororoch videli všetko, zrazu príde niečo ako Vlak do Pusanu. Tento nadupaný...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Boys si ty? Otestuj sa v našom kvíze a zisti to

The Boys KVÍZ Druhá séria seriálu The Boys od spoločnosti Amazon je od minulej stredy celá vonku. Mali sme možnosť pozrieť si ďalších 8 častí,...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 19 rokov a na vysokej škole v Bratislave študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Postavy v MCU staršie ako Tony Stark

Tony Stark AKA Iron Man bol “prvý” superhrdina v MCU a neoficiálny líder a otec celej Infinity ságy. Minulý rok vo filme Avengers: Endgame zomrel. Gestom, ktorým zachránil celý vesmír, ukončil svoj ikonický príbeh. A aj keď jeho film prišiel v roku 2008 do MCU ako prvý, v časovej línii nebol prvým hrdinom a pred ním existovali aj iné postavy. Dnes sa pozrieme na to, ktoré to boli.

Captain America

MCU prečo captain america nezmenil budúcnosť
Zdroj: ign.com

Ako prvým na zozname je supervojak Steve Rogers, ktorý je všetkým známy ako Captain America.

Steve sa narodil v roku 1918 a bojoval v druhej svetovej vojne, ktorá sa konala v rokoch 1939 – 1945, teda dávno pred tým, ako sa narodil Tony Stark. Po boku Starka sme ho avšak mohli vidieť, a to preto, že Captain America po náraze s lietadlom strávil v ľade 70 rokov a znova ožil v 21. storočí.

Thor

Thor MCU
Zdroj: variety.com

Thor určite nie je žiadnym prekvapením, keďže sa narodil zhruba 1 000 rokov pred naším letopočtom a bol uctievaný starými Vikingami.

Thor je silný bojovník a boh bleskov, ktorý spolu so svojím kladivom Mjolnir vybojoval mnoho bojov v deviatich svetoch dávno predtým, ako sa pridal k Avengerom. To znamená, že je určite starší hrdina ako Iron Man.

Captain Marvel

captain marvel MCU
Zdroj: worldwoz.com

Film Captain Marvel, ktorý nám ukázal príbeh rovnomennej hrdinky, sa odohrával v 90. rokoch minulého storočia. Ukázal nám vzostup vojačky Carol Danversovej a to, ako dostala svoje schopnosti a zachránila Zem.

Následne potom zachraňovala celý vesmír až do Thanosovho lusknutia, kedy bola nútená vrátiť sa na Zem po signále z komunikačného zariadenia od Nicka Furyho a pomohla zabiť Thanosa.

Ant-Man a Wasp (Hank Pym a Janet Van Dyne)

Ant-Man-and-Wasp-Hank-Pym-and-Janet-van-Dyne
Zdroj: screenrant.com

Ak ste videli film Ant-Man, tak určite viete, že Scott Lang nebol prvým Ant-Manom. Dávno pred ním totižto vynálezca obleka, Hank Pym, bojoval v tomto obleku po boku svojej ženy Janet Van Dyne, ktorá bola prezývaná Wasp.

Tieto postavy boli v MCU taktiež skôr ako Tony a Pym pracoval dokonca ešte s Tonyho otcom Howardom Starkom v SHIELDe. Momentálnymi vlastníkmi titulov Ant-Man a Wasp sú Scott Lang a Hankova a Janetina dcéra Hope.

Black Panther (T’Chaka)

tchaka
Zdroj: comicbook.com

Black Panther je titul, ktorý dostane každý panovník Wakandy. Aj keď je terajším vládcom T’Challa, je tomu tak asi len od roku 2018. Pred ním však vládol jeho otec, ktorý bol kráľom dávno pred tým, ako si Stark postavil svoj prvý oblek.

T’Chaku sme mohli vidieť vo filmoch Black Panther (vo flashbackoch z roku 1992 a v posmrtnom živote) a vo filme Captain America: Civil War, v ktorom zomrel.

The Ancient One

doctor strange tilda winton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

The Ancient One patrí k najstarším postavám, ktoré sú na tomto zozname. Nikto nepozná jej presný vek, avšak vraví sa, že Zem chráni už stáročia.

Vo filme Doctor Strange nám bolo odhalené, že Dormammu bol zdrojom jej sily a vďaka tomu prežila tak dlho. The Ancient One zomrela po bodnutí od Kaecilia v nemocnici v New Yorku. Pred smrťou stihla mať však ešte posledný rozhovor s Doctorom Strangeom v astrálnom svete.

Ako ste mohli vidieť, v časovej osi MCU existovalo pred Iron Manom mnoho iných hrdinov, ktorí chránili Zem. Isté však je, že Tony Stark zostane v srdciach každého ako ten prvý a najväčší ochranca nielen Zeme, ale aj celého vesmíru. Aj keď Iron Mana nikdy nikto nenahradí, Marvel má určite schovaných v rukáve ešte veľa príbehov a hrdinov, na ktorých sa môžeme v budúcnosti tešiť!

Vedeli ste, že tieto postavy boli v MCU oveľa skôr ako samotný Iron Man? Myslíte, že sme na niekoho zabudli? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Séria Rýchlo a zbesilo končí a Jared Leto opäť ako Joker?! – RESTART #9

Herec Jared Leto si zopakuje úlohu Jokera, filmová séria Rýchlo a zbesilo sa blíži ku koncu a seriál Euphoria sa vráti na obrazovky. Rýchly súhrn...

Tim Burton urobí reboot televízneho seriálu Rodina Addamsovcov. Aké má režisér s projektom plány?

Tim Burton a seriál Rodina Addamsovcov Rodina Addamsovcov patrí k najznámejším a k najstrašidelnejším rodinám vo filmovom priemysle. Prvýkrát sme ich mali možnosť stretnúť ešte...

Máme výborné nové zábery z natáčania Uncharted. Dokonca sa nám ukazuje Tom Holland ako Nathan Drake

Nové zábery z Uncharted, Tom Holland ako Nathan Drake Ak ste ešte stále neverili, že film Uncharted je realitou, tak vás teraz absolútne presvedčia nové...

Temný horor Scorn dostáva nové gameplay video, ktoré poodhaľuje desivý závoj tajomstva

Gameplay video odhaľuje Scorn a jeho temný svet Vývojári z Ebb Software sú na videohernej scéne od roku 2013, avšak ich prvotiny sme sa stále...

Herec Jake Gyllenhaal sa opäť spája s režisérom Denisom Villeneuve. Čo nám prinesú tentokrát?

Stanica HBO nám už roky prináša neuveriteľné originálne seriály, ktorých úspechy sú len podtrhnuté desiatkami prestížnych televíznych ocenení. Z ich dielne pochádzajú tituly ako...