Elsa Bloodstone či Man-Thing. Aké postavy nám predstavil prvý Marvel špeciál Werewolf by Night?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Postavy zo špeciálu Werewolf by Night

Nie, štúdiu Marvel nestačili formáty ako filmy či seriály. Rozhodli sa ísť ešte ďalej a od minulého týždňa teda tvoria aj televízne špeciály. Ide o krátke televízne filmy, ktoré nám budú slúžiť hlavne na to, aby sa cez nich predstavili nové postavy. Podobne to bolo aj v prvom takomto špeciáli s názvom Werewolf by Night, ktorý nám ukázal postavy zo sveta príšer.

Za týmto krátkym filmom stojí (netradične) hudobný skladateľ Michael Giacchino, ktorého hudbu sme mohli počuť napríklad aj v tohtoročnom Batmanovi. Skladateľ sa tentokrát chopil režisérskeho žezla a doniesol nám tento špeciál, ktorý má mimoriadne dobré ohlasy. A to aj preto, že ide o temný, krvou nasiaknutý horor, ktorý vzdáva hold filmom z 30. rokov minulého storočia, patriacich do tohto žánru.

Jack Russell/Werewolf by Night

Werewolf by Night trailer
Zdroj: youtube.com

Hlavnou postavou, podľa ktorej sa aj špeciál volá, je Jack Russell/Werewolf by Night. Ide o dobrosrdečného muža, ktorý v sebe skrýva temné, chlpaté tajomstvo. Minimálne v komiksoch je totiž nositeľom strašného dedičstva, ktoré zdedil po tom, ako dosiahol 18 rokov. Od vtedy sa mení počas každého splnu na krvilačného vlkolaka, v ktorom milý Jack na chvíľu zanikne.

Postava bude mať v MCU možno trochu iný pôvod, avšak jedno je isté. Ide o prvého vlkolaka, ktorý sa nám predstavil, ako aj o prvú príšeru, ktorú sme mohli na obrazovkách vidieť (aj keď to od začiatku možno nebolo zjavné). Werewolf by Night má aj spoločnú históriu s Moon Knightom, s ktorým sa v komiksoch často stretávali (a nie priateľsky). Vlkolaka v špeciáli hrá Gael García Bernal.

Elsa Bloodstone

Elsa Bloodstone
Zdroj: marvel.com

Dedička loveckého impéria, Elsa Bloodstone, sa po rokoch vracia, aby dostala, čo jej patrí. Jej otcom bol slávny lovec príšer, no jeho spôsob výchovy sa jej nepozdával, a tak od neho odišla a našla si v živote vlastnú cestu. Po tom, čo jej otec zomrel, sa však rozhodla vrátiť a získať magický kameň Bloodstone. Po strete s Jackom Russellom však dostala aj jemne iný náhľad na príšery, ktoré jej otec lovil. Postavu v špeciáli hrá Laura Donnelly.

Ulysses Bloodstone

Ulysses Bloodstone
Zdroj: thekoalition.com

Otec Elsy, Ulysses Bloodstone, bol bájny lovec príšer, ktorý bol do svojej smrti aj vodcom všetkých takýchto lovcov. Silu mu dodával magický Bloodstone, vďaka ktorému ľahšie porážal príšery. Po svojej smrti však pripravil loveckú súťaž o to, kto zdedí jeho majetok a postavenie, keďže ho dcéra, ktorá to mala zdediť, pred rokmi opustila. Momentálne vyzerá ako animatronický zombie. Postavu nadaboval Richard Dixon.

Verussa Bloodstone

Ulysses Bloodstone
Zdroj: slashfilm.com

Verussa Bloodstone, druhá manželka Ulyssesa a macocha Elsy. Po smrti manžela to bola práve ona, kto dostal na starosť pripraviť lovecký turnaj o Bloodstone. Ide o chladnokrvnú a pomstychtivú ženu, ktorá nemá v láske príšery a ani adoptívnu dcéru. Miluje kontrolu a moc, a to hlavne po tom, ako sa na chvíľu stala hlavou rodiny Bloodstone. Postavu v špeciáli hrá Harriet Sandom Harris.

Lovci

Lovci Werewolf by Night
Horný rad – Barasso a Liorn, dolný rad – Azarel a Jovan; Zdroj: radiotimes.com

Lovecký turnaj by sa nemohol diať bez ľudí, ktorí by prišli súťažiť. Okrem Elsy Bloodstone a Jacka Russella sme tak mohli vidieť ešte 4 lovcov. Barasso (Daniel J. Watts), ktorý mal 27 potvrdených zabití príšer. Liorn (Leonardo Nam), ktorý mal 43 potvrdených zabití. Azarel (Eugenie Bondurant), ktorá mala 37 potvrdených zabití. A Jovan (Kirk R. Thatcher), ktorý mal 57 potvrdených zabití.

Man-Thing

werewolf by night
Zdroj: moviecontentplus.com

Maskotom celého špeciálu bol ale určite Man-Thing, ktorého pomohli priviesť k životu Carey Jones a Jeffrey Ford. Ide o veľkú, bažinatú príšeru, ktorá počúva na meno Ted. Okrem toho, že je silný, rýchly a obrovský, dokáže aj vypúšťať kyselinu, vďaka čomu rozpustil v špeciáli niekoľko hláv. Inak ale ide o priateľskú a lojálnu príšeru, ktorá sa rýchlo spriatelí s tými, ktorí jej prejavia rešpekt.

Táto MCU verzia je veľmi podobná tej komiksovej, čo znamená, že budú mať zrejme aj podobný pôvod. V komiksoch sa biochemik Dr. Theodore Sallis snažil (ako veľa iných) zreplikovať sérum supervojaka, ktoré vytvorilo Captaina Americu. Zločinecká organizácia AIM chcela sérum získať a tak bol Ted nútený ujsť. Sérum si vpichol do seba, aby ho nikto nezískal, avšak pri úteku havaroval do močiara. Spojením týchto okolností sa premenil na Man-Thinga.

Čo hovoríte na nové postavy zo špeciálu Werewolf by Night? Ktorá z nich sa vám najviac páčila? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroje: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -