TOP 10: Postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení – PRIDE mesiac

Nenechajte si ujsť

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....

Oficiálny trailer k dráme Cherry od Apple TV+ odhaľuje sériu zlých a náročných životných rozhodnutí

Oficiálny trailer k originálnemu filmu Cherry od Apple TV+ je konečne tu. Novinka s hodnotením R od vizionárskych bratov Russovcov (Avengers: Infinity War, Endgame)...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 22 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Harry Potter a Pride mesiac

Postavy z Harryho Pottera sú konštantne zapletené v rôznych LGBT+ konšpiráciách. Minulý rok sa dokonca jedna z nich aj potvrdila! Mnoho fanúšikov by však privítalo omnoho viac LGBT+ vzťahov a postáv vo filmovej a knižnej sérii Harry Potter. Samozrejme, knihy Harryho Pottera boli napísané vtedy, keď bola ešte téma LGBT+ veľmi kontroverzná, tak by sme v nich a vo filmoch len ťažko hľadali homosexuálne páry či transgenderové postavy.

Postavy z Harryho Pottera ako LGBT+

To však nebráni fanúšikom fantazírovať a snívať o niektorých postavách v rôznych kontextoch. A keďže je tento mesiac mesiacom Prideu, pripravili sme si pre vás článok so zoznamom ukazujúcim postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení.

10. Ginny Weasley

erotická scéna v Harrym Potterovi
Zdroj: movieclips.com

Divoká a odvážna postava Ginny dostala oveľa viac priestoru vo filmoch, než v knihách Harryho Pottera. Diváci si ju ale veľmi obľúbili po tom, ako ju videli vyrásť z bojazlivého zaľúbeného dievčatka na mladú nebojácnu a silnú ženu. Aj keď na konci série skončila vydatá za Harryho, mnoho divákov si myslí, že by bola skvelou bisexuálnou postavou. Je veľmi otvorená a určite si ju vieme predstaviť v páre s inou ženou. Taktiež by to dávalo zmysel, keďže vyrastala iba s bratmi a prostredie by ju tak ovplyvnilo.

9. Remus Lupin

Remus Lupin
Zdroj: wizardsandwhatnot.com

Vo svete fanmade videoklipov a fanfiction je snáď jeden z najobľúbenejších párov, ktoré fanúšikovia vytvárajú Remus Lupin a Sirius Black. Všetci vieme, že si Lupin nakoniec vezme Tonksovú, no nedával by tento pár oveľa väčší zmysel? Jeho vzťah so Siriusom je veľmi silný a ich zjednotenie v tretej časti série Princ z Azkabanu je veľmi emotívne. Obaja si prešli mnohým a spoločne by sa dokázali podržať. Taktiež o sebe vedia snáď všetko a poznajú sa veľmi dobre.

8. Sirius Black

Postavy z Harryho Pottera - Sirius Black
Zdroj: pottermore.com

Ďalšou postavou je teda samotný Sirius Black. Veľa ľudí konšpiruje, či Sirius nebol v skutočnosti homosexuál. Predsa len, v sérii sme videli, že mal naozaj silné puto len s mužskými postavami (Remus Lupin, James Potter). Z jeho správania niektorí taktiež vyčítali, že sa až príliš podobá na neodhalených homosexuálov.

Jeho puto s Remusom Lupinom môžeme vidieť aj v tom, keď sa partia záškodníkov rozhodla stať animágmi (čarodejníci, ktorí sa vedia premieňať na zvieratá), pretože Lupin bol vlkolak. Zatiaľ čo James a Peter si vybrali diametrálne odlišné zvieratá, Sirius si zvolil čierneho vlka a tým sa Lupinovi najviac priblížil.

7. Luna Lovegoodová

Postavy z Harryho Pottera - Luna Lovegood
Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Luna snáď zo všetkých postáv v Harrym Potterovi má najviac na háku to, čo si o nej ostatní myslia. Dokáže byť sama sebou aj v tých najťažších situáciách. Jej myseľ je veľmi otvorená a vymyká sa postave typickej Rokfortskej študentky. Ak by sme teda videli viac LGBT+ postáv v magickom svete, Luna by bola určite jednou z nich.

6. Draco Malfoy

Postavy z Harryho Pottera - Draco Malfoy
Zdroj: i.amz.mshcdn.com

Asi najpopulárnejší fiktívny LGBT+ pár v tejto sérii je Draco Malfoy a Harry Potter. Ich rivalita je skoro až nenávisťou jedného voči druhému. A ako všetci vieme, je len veľmi tenká hranica medzi nenávisťou a láskou. Draco bol odjakživa Harrym posadnutý a niektorí si myslia, že tým maskoval svoje romantické city.

5. Albus Severus Potter

postavy z harryho pottera - albus severus potter
Zdroj: kultura.pravda.sk

V starej sérii sme nevideli takmer žiadne LGBT+ postavy, ktoré by s určitosťou patrili do tejto skupiny. Avšak fanúšikovia vidia veľký potenciál v tom, že by sa ich mohlo objaviť viac v druhej generácii. Hlavne u syna Harryho Pottera – Albusa Severusa Pottera. Keďže sa fanúšikovia nedočkali vysnívaného romániku medzi Harrym a Dracom, presmerovali tento sen na Albusa a na Scorpiusa Malfoya. Tieto postavy poznáme z knihy Harry Potter a prekliate dieťa.

4. Scorpius Malfoy

scorpius malfoy
Zdroj: denofgeek.com

Keď jeden, tak samozrejme aj druhý! Fanúšikovia poukázali na jeho vzťah s Albusom a na homosexuálne črty pri oboch postavách. Aj keď sa zdajú iba ako kamaráti, ich interakcia a niektoré momenty môžu naznačovať oveľa hlbší vzťah medzi týmito postavami.

3. Profesorka Minerva McGonagallová

Minerva McGonagall
Zdroj: factinate.com

Napriek tomu, že omnoho viac LGBT+ teórií sa zaoberá mužmi, existujú aj ženské postavy, ktoré by perfektne spadali do tejto kategórie. Jednou z nich je profesorka McGonagallová. Aj keď vieme, že v minulosti mala vzťah s mužom, vôbec by sme nevylúčili jej možnosť byť bisexuálkou. Je silnou a odhodlanou ženou, ktorá presne vie, čo robí a kde je jej miesto v magickom svete.

2. Nymphadora Tonksová

nymphadora tonks LGBT+
Zdroj: harrypotter.fandom.com

Ak existuje postava, pri ktorej sa zhodne snáď každý fanúšik, že by bola skvelou LGBT+ postavou, je ňou Nymphadora Tonksová. Je veľmi výstredná a odlišná od ostatných všedných čarodejníkov. Miestami až pripomína Lunu. Jej zafarbené vlasy a vyjadrovanie pripomína fanúšikom queer ľudí. Mnohí taktiež nepochopili ich vzťah s Lupinom a myslia si, že by bola oveľa šťastnejšia so ženou.

1. Harry Potter

harry potter a cho
Zdroj: wizardingworld.com

Všetci vieme, že Harry je heterosexuál. V sérii sa zaujíma výhradne o ženy. Mnohí si však prajú, aby bola postava bisexuálna. Jeho vzťahy s mužmi sú veľmi blízke a mohli by až presahovať hranicu kamarátstva. Samozrejme, je tu aj fakt, že ho mnoho ľudí chce vidieť s Dracom kvôli ich spoločnej chémii. Nik však pravdepodobne neočakáva, že by Rowlingová zmenila postavu Harryho na bisexuála. Táto teória ostáva čisto pri fanfiction.

Chceli by ste vidieť viaceré postavy v Harry Potterovi ako LGBT+? Alebo si myslíte, že takto je príbeh lepší? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pozrite si nové zábery z filmov Godzilla vs. Kong, Space Jam 2, Mortal Kombat a ďalších

30-sekundová ukážka na streamovaciu službu HBO Max odhaľuje nové zábery z ich tohtoročnej ponuky filmov. Všetkých 17 celovečerných filmov od Warner Bros. uvidíme na...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

Godzilla a Kong sa proti sebe postavia omnoho skôr, ako sa očakávalo (áno, aj na HBO Max)

Premiéra Godzilla vs Kong S dohodou medzi štúdiom Warner Bros. a streamovacou službou HBO Max neboli ani zďaleka spokojní všetci. Ich 17 tohtoročných filmov má...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Marvel ulovil ďalšie veľké herecké eso. MCU seriál Moon Knight obsadil hlavného záporáka

Včera odštartovala nová éra Marvel seriálov. WandaVision je prvým z mnohých, ktoré budú vysielané na streamovacej službe Disney+. Ešte v priebehu tohto roka uvidíme...