TOP 10: Postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení – PRIDE mesiac

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Harry Potter a Pride mesiac

Postavy z Harryho Pottera sú konštantne zapletené v rôznych LGBT+ konšpiráciách. Minulý rok sa dokonca jedna z nich aj potvrdila! Mnoho fanúšikov by však privítalo omnoho viac LGBT+ vzťahov a postáv vo filmovej a knižnej sérii Harry Potter. Samozrejme, knihy Harryho Pottera boli napísané vtedy, keď bola ešte téma LGBT+ veľmi kontroverzná, tak by sme v nich a vo filmoch len ťažko hľadali homosexuálne páry či transgenderové postavy.

Postavy z Harryho Pottera ako LGBT+

To však nebráni fanúšikom fantazírovať a snívať o niektorých postavách v rôznych kontextoch. A keďže je tento mesiac mesiacom Prideu, pripravili sme si pre vás článok so zoznamom ukazujúcim postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení.

10. Ginny Weasley

erotická scéna v Harrym Potterovi
Zdroj: movieclips.com

Divoká a odvážna postava Ginny dostala oveľa viac priestoru vo filmoch, než v knihách Harryho Pottera. Diváci si ju ale veľmi obľúbili po tom, ako ju videli vyrásť z bojazlivého zaľúbeného dievčatka na mladú nebojácnu a silnú ženu. Aj keď na konci série skončila vydatá za Harryho, mnoho divákov si myslí, že by bola skvelou bisexuálnou postavou. Je veľmi otvorená a určite si ju vieme predstaviť v páre s inou ženou. Taktiež by to dávalo zmysel, keďže vyrastala iba s bratmi a prostredie by ju tak ovplyvnilo.

9. Remus Lupin

Remus Lupin
Zdroj: wizardsandwhatnot.com

Vo svete fanmade videoklipov a fanfiction je snáď jeden z najobľúbenejších párov, ktoré fanúšikovia vytvárajú Remus Lupin a Sirius Black. Všetci vieme, že si Lupin nakoniec vezme Tonksovú, no nedával by tento pár oveľa väčší zmysel? Jeho vzťah so Siriusom je veľmi silný a ich zjednotenie v tretej časti série Princ z Azkabanu je veľmi emotívne. Obaja si prešli mnohým a spoločne by sa dokázali podržať. Taktiež o sebe vedia snáď všetko a poznajú sa veľmi dobre.

8. Sirius Black

Postavy z Harryho Pottera - Sirius Black
Zdroj: pottermore.com

Ďalšou postavou je teda samotný Sirius Black. Veľa ľudí konšpiruje, či Sirius nebol v skutočnosti homosexuál. Predsa len, v sérii sme videli, že mal naozaj silné puto len s mužskými postavami (Remus Lupin, James Potter). Z jeho správania niektorí taktiež vyčítali, že sa až príliš podobá na neodhalených homosexuálov.

Jeho puto s Remusom Lupinom môžeme vidieť aj v tom, keď sa partia záškodníkov rozhodla stať animágmi (čarodejníci, ktorí sa vedia premieňať na zvieratá), pretože Lupin bol vlkolak. Zatiaľ čo James a Peter si vybrali diametrálne odlišné zvieratá, Sirius si zvolil čierneho vlka a tým sa Lupinovi najviac priblížil.

7. Luna Lovegoodová

Postavy z Harryho Pottera - Luna Lovegood
Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Luna snáď zo všetkých postáv v Harrym Potterovi má najviac na háku to, čo si o nej ostatní myslia. Dokáže byť sama sebou aj v tých najťažších situáciách. Jej myseľ je veľmi otvorená a vymyká sa postave typickej Rokfortskej študentky. Ak by sme teda videli viac LGBT+ postáv v magickom svete, Luna by bola určite jednou z nich.

6. Draco Malfoy

Postavy z Harryho Pottera - Draco Malfoy
Zdroj: i.amz.mshcdn.com

Asi najpopulárnejší fiktívny LGBT+ pár v tejto sérii je Draco Malfoy a Harry Potter. Ich rivalita je skoro až nenávisťou jedného voči druhému. A ako všetci vieme, je len veľmi tenká hranica medzi nenávisťou a láskou. Draco bol odjakživa Harrym posadnutý a niektorí si myslia, že tým maskoval svoje romantické city.

5. Albus Severus Potter

postavy z harryho pottera - albus severus potter
Zdroj: kultura.pravda.sk

V starej sérii sme nevideli takmer žiadne LGBT+ postavy, ktoré by s určitosťou patrili do tejto skupiny. Avšak fanúšikovia vidia veľký potenciál v tom, že by sa ich mohlo objaviť viac v druhej generácii. Hlavne u syna Harryho Pottera – Albusa Severusa Pottera. Keďže sa fanúšikovia nedočkali vysnívaného romániku medzi Harrym a Dracom, presmerovali tento sen na Albusa a na Scorpiusa Malfoya. Tieto postavy poznáme z knihy Harry Potter a prekliate dieťa.

4. Scorpius Malfoy

scorpius malfoy
Zdroj: denofgeek.com

Keď jeden, tak samozrejme aj druhý! Fanúšikovia poukázali na jeho vzťah s Albusom a na homosexuálne črty pri oboch postavách. Aj keď sa zdajú iba ako kamaráti, ich interakcia a niektoré momenty môžu naznačovať oveľa hlbší vzťah medzi týmito postavami.

3. Profesorka Minerva McGonagallová

Minerva McGonagall
Zdroj: factinate.com

Napriek tomu, že omnoho viac LGBT+ teórií sa zaoberá mužmi, existujú aj ženské postavy, ktoré by perfektne spadali do tejto kategórie. Jednou z nich je profesorka McGonagallová. Aj keď vieme, že v minulosti mala vzťah s mužom, vôbec by sme nevylúčili jej možnosť byť bisexuálkou. Je silnou a odhodlanou ženou, ktorá presne vie, čo robí a kde je jej miesto v magickom svete.

2. Nymphadora Tonksová

nymphadora tonks LGBT+
Zdroj: harrypotter.fandom.com

Ak existuje postava, pri ktorej sa zhodne snáď každý fanúšik, že by bola skvelou LGBT+ postavou, je ňou Nymphadora Tonksová. Je veľmi výstredná a odlišná od ostatných všedných čarodejníkov. Miestami až pripomína Lunu. Jej zafarbené vlasy a vyjadrovanie pripomína fanúšikom queer ľudí. Mnohí taktiež nepochopili ich vzťah s Lupinom a myslia si, že by bola oveľa šťastnejšia so ženou.

1. Harry Potter

harry potter a cho
Zdroj: wizardingworld.com

Všetci vieme, že Harry je heterosexuál. V sérii sa zaujíma výhradne o ženy. Mnohí si však prajú, aby bola postava bisexuálna. Jeho vzťahy s mužmi sú veľmi blízke a mohli by až presahovať hranicu kamarátstva. Samozrejme, je tu aj fakt, že ho mnoho ľudí chce vidieť s Dracom kvôli ich spoločnej chémii. Nik však pravdepodobne neočakáva, že by Rowlingová zmenila postavu Harryho na bisexuála. Táto teória ostáva čisto pri fanfiction.

Chceli by ste vidieť viaceré postavy v Harry Potterovi ako LGBT+? Alebo si myslíte, že takto je príbeh lepší? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -