TOP 10: Postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení – PRIDE mesiac

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Harry Potter a Pride mesiac

Postavy z Harryho Pottera sú konštantne zapletené v rôznych LGBT+ konšpiráciách. Minulý rok sa dokonca jedna z nich aj potvrdila! Mnoho fanúšikov by však privítalo omnoho viac LGBT+ vzťahov a postáv vo filmovej a knižnej sérii Harry Potter. Samozrejme, knihy Harryho Pottera boli napísané vtedy, keď bola ešte téma LGBT+ veľmi kontroverzná, tak by sme v nich a vo filmoch len ťažko hľadali homosexuálne páry či transgenderové postavy.

Postavy z Harryho Pottera ako LGBT+

To však nebráni fanúšikom fantazírovať a snívať o niektorých postavách v rôznych kontextoch. A keďže je tento mesiac mesiacom Prideu, pripravili sme si pre vás článok so zoznamom ukazujúcim postavy z Harryho Pottera, ktoré by fanúšikovia chceli vidieť v LGBT+ prevedení.

10. Ginny Weasley

erotická scéna v Harrym Potterovi
Zdroj: movieclips.com

Divoká a odvážna postava Ginny dostala oveľa viac priestoru vo filmoch, než v knihách Harryho Pottera. Diváci si ju ale veľmi obľúbili po tom, ako ju videli vyrásť z bojazlivého zaľúbeného dievčatka na mladú nebojácnu a silnú ženu. Aj keď na konci série skončila vydatá za Harryho, mnoho divákov si myslí, že by bola skvelou bisexuálnou postavou. Je veľmi otvorená a určite si ju vieme predstaviť v páre s inou ženou. Taktiež by to dávalo zmysel, keďže vyrastala iba s bratmi a prostredie by ju tak ovplyvnilo.

9. Remus Lupin

Remus Lupin
Zdroj: wizardsandwhatnot.com

Vo svete fanmade videoklipov a fanfiction je snáď jeden z najobľúbenejších párov, ktoré fanúšikovia vytvárajú Remus Lupin a Sirius Black. Všetci vieme, že si Lupin nakoniec vezme Tonksovú, no nedával by tento pár oveľa väčší zmysel? Jeho vzťah so Siriusom je veľmi silný a ich zjednotenie v tretej časti série Princ z Azkabanu je veľmi emotívne. Obaja si prešli mnohým a spoločne by sa dokázali podržať. Taktiež o sebe vedia snáď všetko a poznajú sa veľmi dobre.

8. Sirius Black

Postavy z Harryho Pottera - Sirius Black
Zdroj: pottermore.com

Ďalšou postavou je teda samotný Sirius Black. Veľa ľudí konšpiruje, či Sirius nebol v skutočnosti homosexuál. Predsa len, v sérii sme videli, že mal naozaj silné puto len s mužskými postavami (Remus Lupin, James Potter). Z jeho správania niektorí taktiež vyčítali, že sa až príliš podobá na neodhalených homosexuálov.

Jeho puto s Remusom Lupinom môžeme vidieť aj v tom, keď sa partia záškodníkov rozhodla stať animágmi (čarodejníci, ktorí sa vedia premieňať na zvieratá), pretože Lupin bol vlkolak. Zatiaľ čo James a Peter si vybrali diametrálne odlišné zvieratá, Sirius si zvolil čierneho vlka a tým sa Lupinovi najviac priblížil.

7. Luna Lovegoodová

Postavy z Harryho Pottera - Luna Lovegood
Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Luna snáď zo všetkých postáv v Harrym Potterovi má najviac na háku to, čo si o nej ostatní myslia. Dokáže byť sama sebou aj v tých najťažších situáciách. Jej myseľ je veľmi otvorená a vymyká sa postave typickej Rokfortskej študentky. Ak by sme teda videli viac LGBT+ postáv v magickom svete, Luna by bola určite jednou z nich.

6. Draco Malfoy

Postavy z Harryho Pottera - Draco Malfoy
Zdroj: i.amz.mshcdn.com

Asi najpopulárnejší fiktívny LGBT+ pár v tejto sérii je Draco Malfoy a Harry Potter. Ich rivalita je skoro až nenávisťou jedného voči druhému. A ako všetci vieme, je len veľmi tenká hranica medzi nenávisťou a láskou. Draco bol odjakživa Harrym posadnutý a niektorí si myslia, že tým maskoval svoje romantické city.

5. Albus Severus Potter

postavy z harryho pottera - albus severus potter
Zdroj: kultura.pravda.sk

V starej sérii sme nevideli takmer žiadne LGBT+ postavy, ktoré by s určitosťou patrili do tejto skupiny. Avšak fanúšikovia vidia veľký potenciál v tom, že by sa ich mohlo objaviť viac v druhej generácii. Hlavne u syna Harryho Pottera – Albusa Severusa Pottera. Keďže sa fanúšikovia nedočkali vysnívaného romániku medzi Harrym a Dracom, presmerovali tento sen na Albusa a na Scorpiusa Malfoya. Tieto postavy poznáme z knihy Harry Potter a prekliate dieťa.

4. Scorpius Malfoy

scorpius malfoy
Zdroj: denofgeek.com

Keď jeden, tak samozrejme aj druhý! Fanúšikovia poukázali na jeho vzťah s Albusom a na homosexuálne črty pri oboch postavách. Aj keď sa zdajú iba ako kamaráti, ich interakcia a niektoré momenty môžu naznačovať oveľa hlbší vzťah medzi týmito postavami.

3. Profesorka Minerva McGonagallová

Minerva McGonagall
Zdroj: factinate.com

Napriek tomu, že omnoho viac LGBT+ teórií sa zaoberá mužmi, existujú aj ženské postavy, ktoré by perfektne spadali do tejto kategórie. Jednou z nich je profesorka McGonagallová. Aj keď vieme, že v minulosti mala vzťah s mužom, vôbec by sme nevylúčili jej možnosť byť bisexuálkou. Je silnou a odhodlanou ženou, ktorá presne vie, čo robí a kde je jej miesto v magickom svete.

2. Nymphadora Tonksová

nymphadora tonks LGBT+
Zdroj: harrypotter.fandom.com

Ak existuje postava, pri ktorej sa zhodne snáď každý fanúšik, že by bola skvelou LGBT+ postavou, je ňou Nymphadora Tonksová. Je veľmi výstredná a odlišná od ostatných všedných čarodejníkov. Miestami až pripomína Lunu. Jej zafarbené vlasy a vyjadrovanie pripomína fanúšikom queer ľudí. Mnohí taktiež nepochopili ich vzťah s Lupinom a myslia si, že by bola oveľa šťastnejšia so ženou.

1. Harry Potter

harry potter a cho
Zdroj: wizardingworld.com

Všetci vieme, že Harry je heterosexuál. V sérii sa zaujíma výhradne o ženy. Mnohí si však prajú, aby bola postava bisexuálna. Jeho vzťahy s mužmi sú veľmi blízke a mohli by až presahovať hranicu kamarátstva. Samozrejme, je tu aj fakt, že ho mnoho ľudí chce vidieť s Dracom kvôli ich spoločnej chémii. Nik však pravdepodobne neočakáva, že by Rowlingová zmenila postavu Harryho na bisexuála. Táto teória ostáva čisto pri fanfiction.

Chceli by ste vidieť viaceré postavy v Harry Potterovi ako LGBT+? Alebo si myslíte, že takto je príbeh lepší? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...

Film Borat 2 dostal dlhý a absurdný názov, ktorý pozostáva z takmer dvadsiatich slov

Áhoj ja Bórat. Nóvy ve městě. Móc fájne. Nedávno sme vás informovali o tom, že film Borat 2 bol úspešne nakrútený v tajnosti, dokonca...

Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter,...

Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...