Čo znamená potitulková scéna filmu Shazam! pre budúcnosť DC a kto je ten červík?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozor: Článok obsahuje spoilery k filmu Shazam!

Tento týždeň sme si užili očakávanú premiéru filmu Shazam!, ktorým malo štúdio DC poriadne ohroziť Marvel. Na rozšírený žáner producenti z Warner Bros. tentokrát zaútočili humorom a emóciami, pričom už v našej recenzii sme vám prezradili, či sa im to vyplatilo. Ak ste už však Shazama videli, potom ste na tento článok pravdepodobne klikli kvôli potitulkovým scénam, z ktorých nás jedna pekne pomiatla. O čo v nej teda šlo a kto sakra je ten zelený červík?

shazam recenzia
Zdroj: warnerbros.com

Potitulková scéna filmu Shazam!

Tí z vás, ktorí film Shazam! videli, budú vedieť, že štúdio DC si pre nás pripravilo až 2 potitulkové scény. Tá druhá síce bola len malý vtip o rivalite medzi nováčikom a Aquamanom, no dostatočne pobavila. Určite vás však zaujala tá predchádzajúca, ktorá nám vyobrazila Dr. Sivana (Mark Strong) za mrežami. Ten sa už na prvý pohľad absolútne zbláznil a na steny svojej väzenskej cely kreslí symboly starých čarodejov, ktorými chce znova otvoriť magické dvere.

Keď sa Sivana zosype v beznádejnom povzdychu a frustrovaný to vzdá, spoza neho sa ozve piskľavý ostrý smiech. Otočí sa a uvidí niečo, čo vyzerá ako húsenica alebo červ so zvláštnym zariadením okolo krku, vďaka ktorému dokáže rozprávať. Pozornejší diváci si určite všimli, že ide o červíka, ktorý bol schovaný za sklom v sídle čarodeja (Rock of Eternity) – no keď prišiel Billy Batson, ktorého stvárnili Asher Angel aZachary Levi, sklo už bolo rozbité a červ utiekol.

Zdroj: inverse.com

Kto to vlastne je?

Toto stvorenie sa na Sivanu len zasmeje a urazí ho povzdychom „rozprávajúce opice a ich jaskynné maľby.“ Červ pokračuje a porazenému záporákovi vysvetľuje, že existuje mnoho ďalších spôsobov na získanie magickej sily – konkrétne „viac než si len myseľ vie predstavil.“ „Čo to v Božom mene…?,“ zvolá Sivana, kedy ho červ preruší a povie:

„To ja som pomenoval bohov, doktor, nie naopak. Ach, my sa ešte tak zabavíme! Sedem ríši bude čoskoro našich!“

potitulkové scény filmu shazam!
Zdroj: comicvine.gamespot.com

Nenápadne vyzerajúci červ je totižto záporák Mister Mind, ktorý sa v komiksoch po prvýkrát objavil v roku 1943. Postupom času sa z neho stal jeden z najobávanejších antagonistov, proti ktorému Billy Batson bojoval. V komiksoch má mnoho možných pôvodov, no vo filmovom vesmíre to vyzerá tak, že pochádza z tzv. Wildlands. Mister Mind teda v DCEU vznikol ako červík, ktorý získal magické schopnosti tým, že jedol očarované zvitky a knihy.

Vyzerá to teda tak, že film Shazam! naozaj znova nakopol filmový vesmír štúdia DC. S predstavením tohto klasického záporáka by sme mali očakávať, že s ním bude priamo súvisieť ešte viacero ďalších filmov. Billy Batson sa popritom môže „tešiť“ aj na Black Adama, ktorého stvárni Dwayne The Rock Johnson. Nuž, vyzerá to tak, že DC sa konečne spamätalo!

Black Adam v komiksovej podobe
Zdroj: squarespace.com

Znamená podľa vás príchod záporáka menom Mister Mind to, že Shazam! bude hlavným článkom budúcnosti tohto univerza? Dopadnú pripravované projekty rovnako zle ako zvyšné DC filmy? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: techadvisor.co.uk, screenrant.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -