Čo mala znamenať potitulková scéna filmu Spider-Man: Paralelné svety?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Potitulková scéna filmu Spider-Man: Paralelné svety!

Článok obsahuje spoilery z konca filmu Spider-Man: Paralelné svety. Ak ste film ešte nevideli, odporúčame vám článok zavrieť.

Kto by povedal, že posledná komiksovka roka, navyše animovaná, sa zaradí ako najlepšia. O novom Spider-Manovi totiž diváci hovoria práve takto a my s nimi môžeme jedine súhlasiť. Štúdio Sony konečne ukázalo, že stále vie, čo so Spider-Manom robiť a namiesto nekonečného pretáčania a robenia toho istého, prišli s absolútne unikátnym a jedinečným komiksovým filmom, ktorý budú bažiť aj tí, čo v živote komiks neotvorili.

Je ale znalosť komiksov pre pozeranie tohto filmu nutná? Nie, avšak ak ho poznáte, niektoré veci si možno užijete o štipku viac. Platí to najmä o potitulkovej scéne, ktorá odhalila naozaj veľkú postavu a dokonca nás aj fantasticky pobavila. Scénu však najlepšie pochopia iba fanúšikovia komiksov a tí, ktorí sa už aspoň párkrát stretli s niektorými vtipnými internetovými memes zo starého kresleného Spider-Man seriálu. O čo teda išlo?

Spider-Man 2099 v komiksovej podobe
Zdroj: comicbook.com

Spider-Man 2099

Postava, ktorá sa v potitulkovej scéne odhalila nie je nikto iný, ako Spider-Man 2099. Jeho civilné meno je Miguel O’Hara a ide o brilantného genetického vedca, ktorý žije v roku 2099 v Nueva Yorku. Cieľom jeho výskumu bolo umelo vytvoriť Spider-Man gény v obyčajných ľuďoch, avšak vďaka nehode si polovicu svojej DNA nechal nahradiť pavúčou, čím získal podobné schopnosti aké mal Spider-Man. Jediná schopnosť, ktorú nedostal je spider-sense, avšak zato má oveľa viac vyvinutejší zrak a sluch.

V potitulkovej scéne vidíme Miguela ako sa vracia z jednej misie a rozpráva sa so svojou digitálnou asistentkou Lylou. Dozvedeli sme sa, že Miguel má zariadenie na cestovanie medzi dimenziami ale aj v čase. Vidíme, že kontroluje celý Spider-Verse. Je teda jasné, že sa určite bude zaujímať o udalosti, ktoré sme videli v prvom filme a je možné, že práve on bude v pokračovaní novým mentorom Milesa Moralesa.

oscar isaac poe dameron star wars
Zdroj: thathashtagshow.com

Oscar Isaac

Naznačovalo by to aj herecké meno, ktoré bolo do tejto role obsadené. Ak sa vám totiž jeho hlas zdal nejaký povedomý, je to dobre, keďže ho rozprával Oscar Isaac. Tohto herca môžete poznať najmä ako Poea Damerona z nových Star Wars filmov, ale aj z kriticky úspešných projektov ako Inside Llewin Davis alebo Ex Machina. S takýmto obsadením je teda viac než jasné, že dvojka, na ktorej sa už teraz začína pracovať, bude primárne sústredená na neho.

Miguel sa neskôr v scéne dostal do roku 1966, kde sa stretol s kresleným Spider-Manom z vtedajšieho detského seriálu. Presnejšie sa dostal do scény, ktorá sa stala internetovým meme po celom svete. Išlo samozrejme len o vtip, ktorý však rozhodne skvelo vyšiel. Či sa teda v pokračovaní dočkáme viacero takýchto vtípkov zatiaľ netušíme, no s Miguelom na plátne a Oscarom Isaacom na palube vyzerá byť budúcnosť novej komiksovej série fantasticky.

Ako sa vám páčilo odhalenie Miguela vo filme Spider-Man: Paralelné svety? Ste radi, že bol do role obsadený Oscar Isaac? Tešíte sa na dvojku? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -