Ôsma epizóda seriálu WandaVision obsahovala potitulkovú scénu, vďaka ktorej sa vyrovnajú sily vo Westview

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento článok obsahuje SPOILERY z ôsmej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Potitulková scéna ôsmej epizódy WandaVision

Ide do tuhého. Predposledná epizóda seriálu WandaVision je za nami a na ďalší týždeň nás čaká veľké finále. Tajomstvá sa pomaly rozmotávajú a my dostávame odpovede, ktoré nás konečne dostávajú do obrazu. Vďaka tomu aspoň ako-tak vieme, o čo v seriáli ide. Potitulková scéna ôsmej epizódy seriálu WandaVision nám dokonca odhalila aj jedno prekvapenie.

Ôsma epizóda nás v deji neposunula vpred, no ukázala nám, ako to všetko začalo. Mohli sme vidieť to, ako Agatha s Wandou prechádzajú cez všetky bolestivé spomienky Wandy. Zistili sme, že práve toto utrpenie nakoniec po smrti Visiona na Wandu doľahlo a tá ho zo seba vypustila von, vďaka čomu vytvorila idylické sitkomové mestečko a stala sa z nej Scarlet Witch.

WandaVision
Zdroj: reportdoor.com

Prečo práve sitkomy a ďalšie zodpovedané otázky

Epizóda nám dala mnoho odpovedí. Dozvedeli sme sa, že sitkomový spôsob života si Wanda zvolila preto, lebo sitkomy sú jej najobľúbenejšie seriály a taktiež ich pozerala popri všetkých tragédiách v živote. Dozvedeli sme sa, ako vytvorila Hex a tiež to, ako sa jej podarilo oživiť Visiona (vytvorila si nového). Telo pôvodného si totižto nechal S.W.O.R.D. a vytvoril z neho White Visiona.

A presne o tom bola aj potitulková scéna, ktorá nám ukázala, ako sa im konečne podarilo tohto nového Visiona nahodiť. Najprv nemali zdroj, no po získaní drona, ktorý bol napustený Wandinou silou, White Visiona oživili. To znamená, že na strane S.W.O.R.D.-u je bojový stroj, ktorý by v ďalšej epizóde mohol Wandu poriadne potrápiť a stať sa jej celkom rovnocenným súperom.

White Vision potitulková scéna ôsmej epizódy WandaVision
Zdroj: decider.com

Prečo potitulková scéna ôsmej epizódy priviedla do WandaVision „Bieleho Visiona“?

Najprv začnem asi tým, že White Vision bol aj v komiksoch. Vision bol v jednom príbehu rozpadnutý a Hank Pym ho opäť spojil dokopy. Nebolo však možné, aby do neho „vlial ľudskosť“, a podarilo sa mu postaviť ho len do podoby stroja bez emócií, vďaka čomu mal aj bielu farbu. Visionovi sa však časom našťastie podarilo dostať jeho ľudskú povahu späť.

White Vision vo WandaVision bude preto zrejme tiež iba robot. Nie že by náš starý dobrý Vision nebol robot, no postupom času a vďaka Kameňu mysle sa u neho vyvinuli emócie a osobnosť. Vision si na základe tejto osobnosti zrejme aj sám vybral farbu svojho tela, pretože keď zomrel, hneď jeho telo stratilo pigment. Farby by teda mali znamenať to, že Vision je viac než iba obyčajný stroj.

WandaVision dojmy - epizóda 4
Zdroj: flipboard.com

White Vision ale nemá Kameň mysle a zdrojom jeho energie je iba pozostatok Wandinej sily. Ide teda čisto len o stroj poskladaný organizáciou S.W.O.R.D., ktorý by v tom prípade nemal mať žiadnu osobnosť. Zaujímavý je aj názov projektu, ktorý mal Visiona poskladať – Cataract. To slovo znamená nedokonalý zrak (imperfect vision) alebo aj odstránenie bieleho lesku v očiach, čo odkazuje práve na „Bieleho Visiona“.

Súboj s Visionom, no tiež tajuplné cameo

Captain America vs Captain America. Nebula vs Nebula. Teraz je na rade Vision. V komiksoch a v Avengers: Endgame sme videli niekoľko súbojov, v ktorých hlavní hrdinovia bojovali proti svojej mladšej, v istom prípade aj zlej verzii samého seba. V MCU zrejme uvidíme aj ďalší príklad, pretože sa teraz už očakáva, že uvidíme súboj Vision vs White Vision.

White Vision WandaVision KOMIKS
Komiksový White Vision a MCU Vision; Zdroj: lastmovieoutpost.com

Bude určite zaujímavé sledovať Visiona plného emócií s Kameňom mysle proti chladnému stroju White Visionovi. Kto by však vyhral, to je otázne, a tak dúfame, že to uvidíme v ďalšej epizóde. White Vision je však prekvapením ešte z iného uhlu pohľadu. Je totiž tajným cameom, o ktorom dlho hovoril herec Paul Bettany. Ten stvárnil Visiona a po novom aj jeho bielu verziu.

Paul Bettany nám už dávno povedal, že v seriáli uvidíme tajuplné cameo. To si mal zahrať herec, s ktorým chcel už veľmi dlhú dobu pracovať. Po tejto potitulkovej scéne nám však prezradil, že tým hercom myslel samého seba, a že si teda chcel zahrať sám so sebou. Takto vtipne určite dostal nás všetkých a jeho „dvojitý výkon“ uvidíme vo finálnej epizóde seriálu už na ďalší týždeň v piatok.

Prekvapila vás táto potitulková scéna? Čo si myslíte o White Visionovi? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -