Potitulková scéna seriálu Andor nám prezradila, čo a za akým účelom vyrábal Cassian vo väzení

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery zo seriálu Andor a z toho, o čom bola potitulková scéna jeho prvej série. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulková scéna prvej série seriálu Andor

Star Wars je v posledných rokoch ako na kolotoči. Raz je hore, raz je dole, mení sa to od projektu k projektu. Preto mnohých prekvapilo, keď iné, veľmi očakávané tohtoročné seriály z tohto sveta boli prepadákmi. A naopak, keď jeden nenápadný seriál nastavil laťku opäť raz vysoko. Seriál Andor sa však už nanešťastie skončil, pričom potitulková scéna jeho prvej série ho zaradila do širšieho Star Wars vesmíru.

Andor sa (neprekvapivo) zameral na Cassiana Andora (Diego Luna), ktorého môžeme poznať ako známeho rebela z filmu Rogue One. Prvá séria jeho sólového seriálu sa odohráva 5 rokov pred filmom a ukazuje nám, prečo sa Andor stal rebelom. V seriáli okrem Lunu hrajú aj Adria Arjona, Andy Serkis, Stellan SkarsgårdFiona Shaw či Genevieve O’Reilly.

Andor
Zdroj: latam.ign.com

Prepojenie s Rogue One a Novou nádejou

Veľká časť seriálu bola ale venovaná aj Cassianovmu času vo väzení. Po tom, ako musel odísť z Ferrixu, ho pod iným menom a totožnosťou chytili na inej planéte za banálny čin a poslali do väzenia. Tam ho, spolu s ostatnými väzňami, celé dni nútili zostavovať kovové hviezdicovité veci. Počas týchto epizód vo väzení sme sa ale nedozvedeli, na čo tieto súčiastky slúžili.

Na to nám dala odpoveď až potitulková scéna v poslednej epizóde. Zistili sme totiž, že tieto kovové hviezdice slúžia ako spoje pri tvorbe najväčšej zbrane, akú dovtedy vesmír videl – Hviezdy smrti. Konkrétne tieto súčiastky sa používali na spájanie panelov na superlasere tejto zbrane. Práve ním potom impérium ničilo nič menej ako celé planéty, čo nám už na obrazovke predtým tvorcovia ukázali.

Andor potitulková scéna
Zdroj: vulture.com

Prepletenie osudov Andora a Hviezdy smrti

Samo o sebe ide o informáciu, ktorá seriál viac spája so širším Star Wars vesmírom a slúžila najmä na odpovedanie nezodpovedanej otázky zo skoršej časti seriálu. Keď sa nad tým ale zamyslíme, je to horko-sladké zistenie. Vezmime totiž do úvahy aj udalosti filmov Rogue One a Nová nádej a zistíme, že Cassian (nevedomky) pomohol postaviť Hviezdu smrti a zároveň bol aj ten, vďaka komu ju zničili.

Jeho tím v Rogue One totiž ukradol plány tejto zbrane, vďaka čomu ju rebeli zničili v Novej nádeji. Ide teda o celkom poetické zistenie, ktoré má však ešte jeden odkaz – ukazuje, ako museli obyčajní ľudia v impériu trpieť a aj proti svojej vôli sa podieľať na tvorbe zbrane, ktorá neskôr zabila ďalšie miliardy ľudí. Čo sa týka budúcnosti kritikmi aj divákmi oceňovaného seriálu, dáme si od neho na chvíľu pauzu.

Hviezda smrti star wars
Zdroj: highoncinemaa.com

Aj napriek tomu, že druhá séria seriálu Andor sa natáča, chvíľu ešte potrvá, kým príde na Disney+. Podľa tvorcu seriálu Tonyho Gilroya totiž pravdepodobne vyjde až niekedy v roku 2024. V druhej sérii by malo byť viacej skokov v čase, pričom v 12-epizódovej sérii by sa po každých troch častiach dej posunul o rok. Druhá séria tak priamo vyústi do udalostí filmu Rogue One.

Čo hovoríte na seriál Andor? Ako by ste ho ohodnotili v porovnaní s inými Star Wars projektami?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -