Štvrtá epizóda seriálu Loki má konečne aj potitulkovú scénu. Koho sme v nej mohli vidieť a čo to znamená?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery k štvrtej časti seriálu Loki. Ak ste ju ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulková scéna štvrtej epizódy seriálu Loki

Nový MCU seriál s názvom Loki sa s najnovšou štvrtou epizódou presunul do druhej polovice seriálu. Pred nami sú už tak len dve posledné časti, ktoré si pozrieme v stredy v nasledujúcich dvoch týždňoch. Nová štvrtá časť bola však prekvapením, pretože obsahovala prvú potitulkovú scénu v seriáli. Potitulková scéna štvrtej epizódy seriálu Loki nám však priniesla do seriálu aj štyroch nových variantov.

Áno, to znamená, že okrem pár variantov, ktorých ukazoval agent Mobius (cyklista Loki, svalnatý Loki, …) a okrem Sylvie, ženského Loki variantu, sa dočkáme v posledných epizódach ďalších štyroch. Dvoch by sme teoreticky mohli poznať aj z komiksov, no dve verzie boli zrejme vyrobené len pre tento seriál. Najprv si však rozoberme, čo sa v danej epizóde dialo a čo predchádzalo potitulkovej scéne.

Loki epizóda 4
Zdroj: radiotimes.com

Loki mal znova zomrieť… no ako obvykle nezomrel

Loki so Sylvie nakoniec unikli z apokalypsy po tom, čo vytvorili nexus udalosť tým, že sa jeden do druhého zamilovali (divné, no ale pri Lokim sa nemáme čomu čudovať). Následne na to ich našli pracovníci TVA a odniesli ich na základňu. Zvyšok časti bol vlastne o tom, že si niektorí pracovníci uvedomili, že v skutočnosti aj oni sú varianty s vymazanou pamäťou, aby si nepamätali svoju minulosť.

To viedlo aj napríklad k vymazaniu agenta Mobiusa. Sudkyňa Ravonna Renslayer potom obe verzie Lokiho zobrala k mocným bytostiam zvaným Time-Keepers. Pred tým, než stihli Lokiho a Sylvie vymazať, agentka B-15 (ktorá spoznala svoju minulosť), ich oboch oslobodila. Spolu porazili stráže a zaútočili na bytosti Time-Keepers, pričom zistili, že to neboli nesmrteľné bytosti, ale androidi.

Loki Time-Keepers
Zdroj: scoopblogs.com

Obaja sa zamysleli, kto môže byť teda za celou TVA. Loki chcel Sylvie aj niečo povedať, no predtým, než to urobil, ho vymazala sudkyňa Renslayer. To bol koniec epizódy, no potitulková scéna nám ukázala, že Loki nezomrel, ale objavil sa v akejsi zničenej verzii New Yorku. Myslel si však, že je mŕtvy a že šiel do Hel (nórska verzia podsvetia). Potom ho ale nejaké hlasy uistili, že nie je mŕtvy, ale keď s nimi nepôjde, čoskoro bude.

Kamera potom na nich ukázala a zistilo sa, že ide o varianty Lokiho. Tí sa zrejme schovávali (na rozdiel od Sylvie) nie pred apokalypsou, ale v čase po nej. Už teda vieme, kde sa budú odohrávať scény z traileru, v ktorých bol New York zničený. Nie je ale isté, či ide o nejakú realitu, alebo je to nejaký zvláštny priestor, kde chodia všetci, ktorých TVA vymaže pomocou svojich paličiek.

Loki varianty
Zdroj: comicbook.com

Kto sú tieto nové Loki varianty?

Úplne naľavo v scéne sme mohli vidieť Lokiho čiernej pleti, ktorého hral Deobia Oparei. Podľa nemeckého zoznamu by malo ísť o postavu zvanú Prahlerischer Loki, ktorú vieme do slovenčiny preložiť ako Chvastavý Loki. Tento variant drží akúsi verziu Thorovho kladiva Mjolnir, a tak by mohlo ísť o variant, ktorý vo svojej časovej línii porazil Thora a stal sa jeho nástupcom alebo podobne.

Ďalší dvaja sú zrejme verzie známe z komiksov. Starší je Old Loki (Richard E. Grant), ktorý má na sebe dokonca komiksovo presný Lokiho oblek. Druhým je Kid Loki (Jack Veal), z komiksov známe mladé prevtelenie Lokiho. Ten bol napríklad členom Young Avengers. Určite najzaujímavejším bol Krokodíl Loki. Ide o Lokiho, ktorému sa asi nepodarila premena alebo o Lokiho zo sveta, v ktorom sú všetci zvieratá.

Piata časť nám ukáže určite viac scén z tejto štvorice a vysvetlí nám, kto naozaj sú. Je aj pravdepodobné, že nám dajú odpovede na to, čo sa to vlastne deje, ako to, že Loki nezomrel alebo nám povedia, kto stojí za TVA. Ako sme mohli vidieť v poslednej časti, celá organizácia bola postavená na klamstve. Kto za tým všetkým je sa však dozvieme najskôr až na ďalšiu stredu.

Čo hovoríte na nové varianty Lokiho? Budú podľa vás kľúčom k vyriešeniu záhady okolo TVA? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -