Film Black Widow obsahoval aj jednu potitulkovú scénu. Ako veľmi je dôležitá pre budúcnosť MCU?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery k filmu Black Widow. Ak ste ho ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Po dvoch rokoch čakania je konečne koniec. Dočkali sme sa najnovšieho filmu od štúdia Marvel, ktorým bol dlho očakávaný prequel film Black Widow. Natasha Romanoff tak dostala poslednú bodku za svojim príbehom. Potitulková scéna v snímke Black Widow nás však navnaďuje na jeden z budúcich projektov, ktorý uvidíme už niekedy koncom tohto roka.

Black Widow je film odohrávajúci sa tesne po filme (resp. aj kúsok počas) Captain America: Civil War. Film bol zameraný na Natashu Romanoff (Scarlett Johansson), ktorá musela ukončiť niektoré neukončené záležitosti z minulosti. Jednou z nich bol návrat k svojej prvej rodine. Druhou bolo zastavenie Red Room, miesta, v ktorom z mladých dievčat robia desivých zabijakov.

Black Widow Natashin hrob
Zdroj: screenrant.com

Potitulková scéna v Black Widow

Natashinou prvou rodinou pred Avengers boli Red Guardian (David Harbour), Melina Vostokoff (Rachel Weisz) a Yelena Belova (Florence Pugh). Práve posledná spomínaná bola súčasťou potitulkovej scény. Tá sa totiž odohrávala neskôr ako samotný film, a to až niekedy po udalostiach filmu Avengers: Endgame. Vidíme v nej totiž hrob už mŕtvej Natashy Romanoff.

Yelena prišla k hrobu svojej sestry, aby si uctila jej pamiatku, no krátko na to ju vyrušila kontesa Valentina „Val“ Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfus). Tú sme prvýkrát videli v seriáli The Falcon and the Winter Soldier, v ktorom naverbovala Johna Walkera (Wyatt Russell), aby pre ňu pracoval. Mali spolu krátku debatu, z ktorej sa dalo zistiť, že Yelena pre kontesu pracuje, no momentálne má voľno.

Black Widow Yelena a Val
Zdroj: screenrant.com

Na rozdiel od U.S. Agenta s ňou však mala Yelena viac otvorenejší vzťah a nemala problém jej priamo naznačiť, že ju ruší na dovolenke. Val jej však dala ponuku, ktorá sa neodmieta – Clinta Bartona (Jeremy Renner), známeho pod menom Hawkeye. Povedala jej to so slovami, že ide o muža, ktorý môže za smrť jej sestry. Yelena teda asi nevedela, ako a prečo Natasha zomrela.

Yelena ako možný záporák seriálu Hawkeye?

Yelena teda zrejme chce odpovede (alebo pomstu), a konečne dostala aké-také vysvetlenie v podobe muža, ktorý za to má byť zodpovedný. V podstate za to aj môže, ale iba ak sa na to pozrieme z istého uhlu pohľadu. Yelenina prítomnosť v seriáli Hakweye je však potvrdená už dlhšie a po tejto scéne je dosť možné, že bude mať skôr zápornú úlohu. Možno si zmeria sily aj s novým Hawkeyeom.

Hawkeye
Zdroj: metro.co.uk

Tým bude mladá Kate Bishop (Hailee Steinfeld), ktorá by po Bartonovi mala prebrať pomyselné žezlo (alebo v tomto prípade šíp). V každom prípade, určite sa môžeme tešiť na stret nahnevanej Yeleny a smútiaceho Clina Bartona. Prítomnosť Val v tejto scéne a verbovanie už druhej postavy nám však naznačujú, že Val bude v budúcnosti veľkou hráčkou.

Môže byť, že táto Madame Hydra (ako je známa v komiksoch) bude stať za vytvorením skupín známych z komiksov ako Dark Avengers alebo Thunderbolts. Odpovede nám však prinesú až budúce projekty a zatiaľ o tom môžeme iba polemizovať. Či sa kontesa ukáže aj v seriáli Hawkeye, alebo tam uvidíme len Yelenu, to sa dozvieme až niekedy koncom roka 2021, kedy má seriál vyjsť.

Tešíte sa na seriál Hawkeye? Čo myslíte, bude Yelena hlavným záporákom seriálu, alebo bude mať len menšiu potýčku s Clintom? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -