Finálna epizóda WandaVision obsahovala dve potitulkové scény. Čo znamenajú pre budúcnosť MCU?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento článok obsahuje SPOILERY z deviatej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision

Seriál WandaVision skončil. Prvý MCU seriál, ktorý bol dosť netradičný svojim sitkomovým spracovaním, sa s nami rozlúčil vo veľkom štýle záverečnou epizódou. Tá nám okrem odpovedí dala ale aj rôzne otázky. Dve potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision nás totižto navnadili na budúce projekty. V dnešnom článku si tieto potitulkové scény rozoberieme.

Seriál bol tajomnou zlepeninou sitkomov a typického Marvel štýlu, ktorý vytvoril niečo naozaj originálne. Sústreďoval sa hlavne na postavy Wandu Maximoff (Elizabeth Olsen) a Visiona (Paul Bettany), ktorý sa ako novomanželia nasťahovali do mestečka Westview. Idylický život im ale dlho nevydržal (asi týždeň) a tak je Wanda opäť sama ako pred začiatkom seriálu.

wanda and vision
Zdroj: denofgeek.com

Monica sa má stretnúť so „starým priateľom svojej matky“

Idylické mestečko zmizlo, Wanda vrátila všetko do normálu a FBI dáva do poriadku mesto Westview. Takto začala prvá potitulková scéna. Jimmy Woo (Randall Park) je v čele tohto „upratovania“. Monica Rambeau (Teyonah Parris) sa s ním na chvíľu pustí do reči, no potom ju odviedla do kina jedna agentka, ktorá sa v kine odhalila a zistilo sa, že patrí k rase Skrullov.

Agentka povie, že bola poslaná starým kamarátom Monicinej matky, ktorý by sa s ňou rád stretol. Keď sa Monica spýtala kde, agentka len ukázala rukou hore, čím pravdepodobne mala na mysli vesmír. Monica stretla Skrullov už ako malá počas udalosti filmu Captain Marvel, preto ju to neprekvapilo. Nás ale zaujala otázka, kto je týmto starým priateľom.

potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision
Zdroj: newsweek.com

Podľa oslovenia sme sa dozvedeli, že ide o muža, vďaka čomu sa to zúžilo na dve možnosti – buď pôjde o Talosa (Ben Mendelsohn) alebo o Nicka Furyho (Samuel L. Jackson). Pravdepodobnejšou možnosťou je ale Fury, keďže v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Ďaleko od domova bolo ukázané, že Talos hrá Nicka Furyho na Zemi a skutočný Fury je zas na akejsi základni vo vesmíre.

Ak teda Monica naozaj pôjde na Furyho vesmírnu stanicu, mohla by tam stretnúť „tetu Carol“, keďže je potvrdené, že Monicu Rambeau uvidíme vo filme Captain Marvel 2. Fury pracujúci so Skrullmi ale môže predznamenávať aj seriál Secret Invasion, v ktorom má skupinka zlých Skrullov infiltrovať Zem. Na to, aby ich zastavil, sa Furymu určite bude hodiť pomoc Monicy so superschopnosťami.

secret invasion
Zdroj: murphysmultiverse.com

Wanda si rozširuje obzory pomocou knihy Darkhold

Wanda sa vo finále premenila na Scarlet Witch, zastavila Agathu Harkness (Kathryn Hahn) a zrušila Hex, čo spôsobilo, že prišla o manžela aj o synov. Tentoraz to však zobrala celkom dobre a ako ukázala druhá potitulková scéna, Wanda sa utiahla do chatky kdesi do hôr, aby mala pokoj. Najprv v scéne vidíme Wandu, ktorá sedí na schodoch a keď začne pískať čajník, ide si zaliať čaj.

Kamera sa ale pri Wande nezastaví a ide ďalej do vnútra chatky, kde sa dozvedáme, že zatiaľ čo reálna verzia Wandy pije čaj, akási jej astrálna verzia oblečená v outfite Scarlet Witch číta knihu Darkhold. Ide o knihu, ktorú predtým vlastnila Agatha a v ktorej sa nachádzajú rôzne mocné kúzla a rovnako aj kapitola o tom, kým alebo čím je Scarlet Witch.

potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision
Zdroj: gadgets.ndtv.com

Wanda si číta knihu a odrazu započuje svojich synov, ako ju volajú a kričia o pomoc. Tu scéna končí a dáva nám najavo, že Wandu uvidíme vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Je už totižto dlhšie potvrdené, že sa tam ukáže, a aj keď sme si mysleli, že bude spojenec Doctora Strangea (Benedict Cumberbatch), možno práve ona bude záporákom a spôsobí chaos v multiverze.

Dôvodom k tomu by bolo Wandine odhodlanie nájsť svojich synov, ktorí by v nejakej inej dimenzii mohli existovať. Môže sa stať, že sa pomocou knihy Darkhold naučí temné kúzla, ktoré jej umožnia cestovať cez multiverzum. To, že táto scéna súvisí s Doctorom Strangeom, vieme aj podľa hudby hrajúcej v tejto scéne. Tú totižto zložil Michael Giacchino pre prvý film Doctor Strange z roku 2017.

Film Doctor Strange 2
Zdroj: screenrant.com

Potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision nás pripravujú až na 3 MCU projekty

Rekapitulácia – prvá potitulková scéna nám ukázala Monicu a ženskú agentku z rasy Skrullov, ktorá ju volala do vesmíru. To nás zjavne pripravuje na prvé dva z troch projektov – seriál Secret Invasion a film Captain Marvel 2. Druhá potitulková scéna nám ukázala Wandu čítajúcu Darkhold, čo nás pripravuje na film Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Obe potitulkové scény v nás vyvolali mnoho otázok, vďaka čomu vzniká aj veľa nových teórií. Ako to ale naozaj bude uvidíme až v spomínaných projektoch. Premiéru seriálu Secret Invasion nepoznáme, no film Doctor Strange in the Multiverse of Madness bude mať premiéru 25. marca 2022 a film Captain Marvel 2 bude mať premiéru 11. novembra 2022.

Páčil sa vám seriál WandaVision? Čo hovoríte na potitulkové scény a čo podľa vás znamenajú pre budúcnosť MCU? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -