Potitulkové scény Shang-Chi vysvetlené: Kam vysielajú [SPOILER] signál?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

POZOR: Článok obsahuje spoilery k filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Ak ste ho ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulkové scény Shang-Chi vysvetlené

Nová marvelovka Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch dorazila do kín a búra všetky očakávania. Ako hovorí naša recenzia, novinka by skvelo fungovala aj mimo Marvel Cinematic Universe ako skvelé ázijské fantasy. Vo filme sa totiž nenachádza mnoho referencií na MCU, teda okrem súboju medzi Wongom a Abominationom. Väčšie prepojenie ponúkajú potitulkové scény, ktoré lákajú nielen na budúcnosť titulnej postavy, ale celého Marvel univerza.

Koľko potitulkových scén má Shang-Chi?

Fanúšikovia Marvel Cinematic Universe už vedia, že po konci filmu z kinosály neradmo odchádzať. Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch obsahuje dve scény: jednu v strede titulkov, druhú na úplnom konci.

Desať prsteňov z filmu Shang-Chi
Zdrojj: ign.com

Čo znamená prvá potitulková scéna?

Wong sa opäť ukazuje, tentokrát kazí večeru a berie Shang-Chiho a Katy na miesto, ktoré vyzerá ako Sanctum Sanctorum. Doctor Strange sa však neobjaví. Namiesto toho vidíme cez hologramy Captain Marvel (opäť s dlhými vlasmi) a Bruca Bannera, ktorý sa však nenachádza vo forme Professora Hulka. Jeho ruka je stále zranená a nie je vysvetlené, ako dosiahol späť ľudskú podobu. Ani to, či sa dokáže medzi ľudskou podobou a Professorom Hulkom voľne premieňať.

Trojica skúma Desať prsteňov, ktoré vysielajú akýsi signál do vesmíru. Nikto z nich netuší, koho prstene volajú. Wong následne Shang-Chiho a Katy varuje, že sa im život drasticky obráti o 180 stupňov. Scéna končí v karaoke bare, kde si hlavné postavy v prítomnosti Wonga užívajú posledné voľné chvíle pred plnohodnotným hrdinstvom. Otázka je teda jasná. Koho prstene volajú, keďže to potitulková scéna nevysvetlila?

Ten Rings Mandarin Shang-Chi
Zdroj: cbr.com

V prvom rade si treba vysvetliť, odkiaľ vôbec Desať prsteňov pochádza. Film totiž prezradil len toľko, že Wenwu magické prstene niekde našiel, alebo ich niekomu ukradol. Prvýkrát sme o nich počuli v komikse v roku 1964, pričom k ich tvorcom patrí aj Stan Lee. Boli vytvorené rasou zvanou Makluans, ktorých tiež volali vesmírne draky. Keďže sa ich pár nudilo na ich domovskej planéte Kakaranthara, rozhodli sa cestovať a skúmať vesmír.

Jeden z nich, Axonn-Karr, sa dostal až na Zem do Číny a bol zranený domorodými obyvateľmi. Úplne ho zabil až Mandarin, ktorý ho objavil spolu s jeho loďou a prsteňmi. Prstene si potom Mandarin vzal. Každý prsteň obsahoval dušu nejakého legendárneho vesmírneho bojovníka. Mandarin získal ich silu a naučil sa s nimi bojovať. Každý prsteň mal v komiksoch vlastné meno, prezývku a schopnosť.

Kam vysielajú prstene signál?

Teórií je hneď niekoľko. Tou našou je, že potitulková scéna odkazuje na najbližší MCU film – Eternals. Aj filmové prstene tak môžu mať kozmický pôvod, keďže rodina nesmrteľných Eternalov žije na planéte Zem už po miléniá. Vo filme Shang-Chi bolo podotknuté, že Desať prsteňov bolo nájdených pred storočiami, preto môžu byť technológiou Eternalov. Aj to je dôvod, prečo Captain Marvel a Banner nepoznali túto starodávny mimozemský artefakt.

Eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com

Ba čo viac, prstene mohli priamo vysielať signál Deviantom, odvekým nepriateľom Eternalov. Obe kozmické rasy boli boli vytvorené vesmírnymi bytosťami zvanými Celestials. Práve preto tím Eternals celé tisícročia nezasahoval do ľudských konfliktov, ani do súboja s Thanosom. Postaviť sa totiž môžu až proti Deviantom, ktorých na planétu Zem privedie náhly návrat polovice populácie, teda Hulkove lúsknutie. Avšak nie je vylúčené, že im signál vysiela aj Desať prsteňov.

Čo znamená druhá potitulková scéna?

Shang-Chiho sestra Xialing si svojpomocne vybudovala v Makao klub bitkárov, no teraz sa jej naskytla lepšia príležitosť. Prebrať kontrolu nad kriminálnym impériom svojho otca, organizáciou Ten Rings. Svojmu bratovi síce povedala, že ničí všetky pozostatky otcovho impéria, no pravda je niekde úplne inde. Xialing buduje novú armádu Ten Rings, tentokrát zloženú prevažne zo žien, pretože tie kedysi nemohli trénovať spolu s mužmi.

Organizácia Ten Rings tak bude aj naďalej pokračovať v MCU, zatiaľ však nevedno kde. Či v pokračovaní filmu Shang-Chi (ktoré zatiaľ nebolo oznámené), alebo možno samostatnom seriálovom projekte na Disney+.

Potitulkové scény filmu Shang-Chi tak zanechali viac otázok, než boli vysvetlené. Kam podľa vás prstene vysielajú signál? Váš názor nám napíšte do komentárov!

Zdroj: gamesradar.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -