Rozbor potitulkových scén Eternals: Vieme, komu patril tajomný hlas na konci filmu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery – záver a potitulkové scény filmu Eternals. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulkové scény vo filme Eternals

Eternals je najnovším filmom od štúdia Marvel. Snímka, ktorú kritici úplne zhodili, no divákom sa podľa prvých diváckych recenzií veľmi páči. V Eternals sme mali ako obyčajne aj dve potitulkové scény. Tie nám prezradili niečo viac o tom, čo sa stane s rasou Eternals v budúcnosti a taktiež nám naznačili to, že čoskoro uvidíme hrdinu menom Black Knight.

Eternals je film o božskej rase Eternals, ktorých hlavnou úlohou je boj proti predátorskej rase zvanej Deviants. To všetko na pokyn Celestials, tvorcov vesmíru. Eternals ochraňovali pred zlými nepriateľmi planétu Zem, a to až 7 000 rokov. Po čase sa však odcudzili a každý z nich žil vlastným životom, no musia sa opäť spojiť pre ich poslednú spoločnú misiu.

Eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com

Prvá scéna nám potvrdila príchod Harryho Stylesa do MCU

Po tom, ako bol zabitý Celestial Tiamut, sa Thena (Angelina Jolie), Makkari (Lauren Ridloff) a Druig (Barry Keoghan) rozhodli precestovať vesmír, nájsť ostatných Eternalov a povedať im o pravom zámere Celestiálov na planétach. Potitulková scéna začína tým, že sa toto trio chce vrátiť na Zem, keďže už dlho nedostali správy od zvyšných Eternalov Sersi (Gemma Chan), Kinga (Kumail Nanjiani) a Phastosa (Brian Tyree Henry).

Ich debata je prerušená nečakaným príchodom. Do lode sa dostal škriatok Pip, ktorý následne na to predstavil druhého prichádzajúceho – brata zloducha Thanosa zvaného Starfox, ktorý sa vlastným menom volá Eros. A nehrá ho nik iný ako Harry Styles. Eros prichádza v mieri a Thene, Makkari a Druigovi povie, že ich priatelia a Eternali, o ktorých dlho nepočuli, sú v nebezpečí. On je však ochotný im pomôcť.

Harry Styles Eros Starfox
Zdroj: mcuprime.com

Pôjde teda zrejme rovnako ako v komiksoch o hrdinu, ktorý si vybral inú cestu ako jeho fialový brat. Eros zdieľa rovnaký názor ako Eternali zo Zeme, a teda asi by rád dal vedieť celej svojej rase, že ich pravým účelom na planétach je ich neskoršie zničenie. O tom, že túto postavu bude hrať Styles, sa rozprávalo už dlho, no potvrdilo sa nám to až po pozretí celého filmu.

Druhá scéna sa zamerala na Dana Whitmana/Black Knighta

Dane Whitman (Kit Harington) bol ústrednou postavou druhej potitulkovej scény. Počas celého filmu sme dostávali odkazy na jeho komiksové alterego Black Knighta, čo vyvrcholilo v potitulkovej scéne. V nej Dane stojí pred starou truhlicou. Odhodlá sa ju otvoriť a vo vnútri je meč zvaný Ebony Blade. Tento meč sa predával z generácie na generáciu v rodine Whitmanovcov. Ten, kto držal meč, sa stal Black Knightom.

Kit Harington Black Knight Eternals
Zdroj: sk.pinterest.com

Výhodou meča je to, že dokáže prerezať každý predmet a materiál. Vytvorený bol ešte Merlinom a sirom Percym z meteoritu Starstone kedysi v stredoveku. V komiksoch sa s týmto mečom ale viaže aj kliatba, keďže čím dlhšie ho jeho majiteľ používa, tým viac krvilačným a násilníckym sa stáva. Keď sa ho ale Dane rozhodne v scéne dotknúť, nejaký hlas v jeho blízkosti sa ho opýta, či je na to pripravený. Režisérka Chloé Zhao dokonca prezradila, o koho hlas ide:

„Bol to hlas jedného z mojich najobľúbenejších superhrdinov, pána Bladea osobne. Blade, Blade, Blade, áno! Musíte proste počkať (na sólový film Blade). Neviem, čo urobia s filmom, ale Mahershala je poklad. Bude to epické.“

Superhrdinské duo Black Knight a Blade?

Reč je o hercovi menom Mahershala Ali, ktorý si v blízkej budúcnosti má zahrať zabijaka upírov v sólovom MCU filme. Čo ho ale spája s Whitmanom je otázne. Môže ísť napríklad o nejaké rodinné prepojenie, keďže Whitman je z rodu krvilačných rytierov, zatiaľ čo Blade je polovičný upír. Viac sa teda ale dozvieme až v budúcnosti, niekedy okolo roku 2023, kedy by film Blade mohol vyjsť.

blade reboot
Zdroj: ew.com

Black Knight a Blade sa v komiksoch ale veľmi nestretávali. Whitman ako Black Knight sa snažil skôr dostať medzi Avengerov, ktorí ho prijali medzi seba, keď im pomohol poraziť Kanga Dobyvateľa. Toho v MCU hrá Jonathan Majors. Je teda jasné, že Haringtonova postava bude veľkým hráčom v budúcnosti, či už cez nejaký vzťah s Bladeom alebo novými Avengermi. Už teraz som veľmi zvedavý, kde všade Black Knighta uvidíme.

Čo vravíte na potitulkové scény filmu Eternals? Viac vás nadchla prvá s Harry Stylesom alebo druhá s Bladeom a budúcim Black Knightom? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: bustle.com, greekculture.co, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -