Šialené použitie AI vo filme Furiosa. Nikto si to vôbec nevšimol

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Využitie AI vo filme Furiosa

Umelá inteligencia sa používa vo filmoch čoraz častejšie. Pomocou nej už dokážu omladiť postavy alebo modifikovať ich črty. Tentokrát sa však režisér George Miller rozhodol pre ešte odvážnejší krok. Portál MovieWeb informoval, akým spôsobom bolo použité AI vo filme Furiosa zo ságy Mad Maxa. Veľmi zaujímavým spôsobom premenilo tváre herečiek.

Film rozprával príbeh z minulosti imperátorky Furiosy, ktorú sme mohli spoznať už vo filme Mad Max: Zbesilá cesta z roku 2015. Jej mladšiu verziu si zahrala Anya Taylor-Joy a ešte mladšiu Furiosu stvárnila Alyla Browne. Ak ste pri sledovaní filmu žasli nad ich neuveriteľnou podobou a skvelým výberom herečiek, vedzte, že realita bola trochu iná.

furiosa alyla browne
Zdroj: TMDB

Bezchybné prechody medzi herečkami

Taylor-Joy sa objavila v relácii The Kelly Clarkson Show, kde vysvetlila, ako použili AI. Utvrdila sledujúcich v tom, že režisér Miller ju od začiatku informoval o použití umelej inteligencie a plne s tým súhlasila:

„George Miller mal túto myšlienku od samotného začiatku. Diváci už boli zvyknutí na Furiosu v Zbesilej ceste v podaní Charlize Theron. Chcel, aby bol prechod k obom herečkám bezchybný. A tak sme spravili tú najšialenejšiu vec, ktorú si dokážete predstaviť. Zmiešali naše tváre dohromady.“

Miešanie tvárí dvoch predstaviteliek

Kvôli zachovaniu tajomstiev z nakrúcania nechcela špecifikovať konkrétne o aké šialenosti išlo. Prezradila však, že na začiatku filmu dostala prostredníctvom umelej inteligencie Alyla Brown až 35 % z podoby staršej herečky. V neskoršej fáze filmu, keď sme zaznamenali časový skok to bolo tak, že sme videli až 80 % podoby Taylor-Joy a 20 % Browne.

Anya Taylor-Joy dodala, že podobné zásahy sú pre ňu dosť desivé a zdôraznila, že takéto využitie musí byť rozhodne iba so súhlasom hercov.

Hovorila aj o minuloročných štrajkoch, pri ktorých bola umelá inteligencia práve horúcou témou. Sama si myslí, že ide o pálčivý problém, nevidí v tom však problém, ak dostanú tvorcovia od hercov plné súhlasy.

Anya Taylor-Joy Furiosa
Zdroj: TMDB

Hrozivá, no nápomocná umelá inteligencia

Rozšírené využitie AI vo filme Furiosa nebolo pritom ojedinelým prípadom ani v tomto roku. Túto technológiu použil napríklad horor Late Night with the Devil či napínavý triler Kolaps.

Vieme, že vo veľkom chce umelú inteligenciu použiť aj Robert Zemeckis vo filme Here, v ktorom budú musieť hlavných hercov Toma Hanksa a Robina Wrighta zostarnúť niekoľkokrát počas trvania príbehu.

Čo si myslíte o takomto využití umelej inteligencie vo filme Furiosa? Čakali by ste, že prostredníctvom nej zmiešali tváre herečiek? Spoznali ste to vo filme? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -