Odkiaľ sú vám povedomé tváre z filmu Solo: A Star Wars Story? Pomôžeme vám spomenúť si!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Povedomé tváre z filmu Solo: A Star Wars Story

Stalo sa Vám už niekedy pri sledovaní filmu, že ste tvár nejakého herca alebo herečky určite poznali, len ste si ju nevedeli priradiť? Ako sa volá? Kde hral? Neviem ako u Vás, no mne sa to stáva pomerne často. Jedným z takých filmov môže byť práve aj najnovší prírastok do Star Wars ságy – Solo: A Star Wars Story. Tento film má totižto naozaj hviezdne herecké obsadenie. A pokiaľ sa na vesmírnu sériu pozriete spätne, tak v Star Wars väčšinou hrali nováčikovia, ktorí sa práve vďaka nemu zviditeľnili. Vlastný film Hana Sola je však presným opakom, keďže v ňom hrá kopa Áčkových hercov. Poďme sa teda pozrieť na to, odkiaľ Vám môžu byť povedomé tváre z tohto filmu!

Alden Ehrenreich – Han Solo

Druhý Solo: A Star Wars Story trailer nás pripravuje na westernovú jazdu v štýle Star Wars!
Zdroj: ew.com

Začneme pomerne zhurta, teda hlavnou postavou. Zatiaľ čo my poznáme Hana Sola pod vedením legendárneho herca Harrisona Forda, jeho mladú verziu si zahral talent menom Alden Ehrenreich. Musím sa priznať – Keď som toto meno počul po prvýkrát, nemal som ani tušenia, o koho ide. Pravdou určite je, že sa nejedná o tak slávneho herca. Napovedal mi až film Ave, Caesar! z roku 2016, z ktorého som si už jeho tvár dokázal vybaviť. Každý ďalší jeho projekt je však menej a menej známy. Zahral si vo filmoch ako Nádherné bytosti, Jasmínine slzyRules Don’t Apply alebo Tetro. Film Solo: A Star Wars Story je jeho prvou prelomovou rolou, po ktorej bude jeho meno poznať snáď každý. Hana Sola totižto zahral na jednotku s hviezdičkou!

Emilia Clarke – Qi’ra

Emilia Clarke
Zdroj: hdwallpapers.in

Myslím si, že toto meno veľmi dobre poznáte. Hlavnú ženskú protagonistku si vo filme Solo: A Star Wars Story zahrala herečka Emilia Clarke! Dávno pred Princeznou Leiou sa totižto Han Solo zamiloval do postavy menom Qi’ra, ktorá spolu s ním vyrastala na uliciach planéty Corellia. A odkiaľ je tvár herečky Emilie Clarke taká povedomá? No predsa zo seriálu Game of Thrones, v ktorom hrá postavu Daenerys Targaryen! Tú môžete poznať aj pod prezývkami Dany alebo Khaleesi. Každopádne, toto určite nie je jej jediná známa úloha. V roku 2016 si zahrala v romantickej dráme Predtým, ako som ťa poznala. Známa Vám môže byť aj z filmu Terminátor Genisys, v ktorom si strihla postavu Sarah Connor!

Donald Glover – Lando Calrissian

donald glover
Zdroj: geekexchange.com

Herec, komik, scenárista, režisér, hudobný producent, spevák, skladateľ, raper a DJ. Presne tak, píšem o multitalentovanom umelcovi menom Donald Glover. Pre Vás bude možno známejší pod jeho hudobným pseudonymom – Childish Gambino. Vo filme si strihol mladú verziu postavy Landa Calrissiana, ktorého môžete poznať z Epizód V a VI. V tých časoch hral jeho staršiu verziu herec Billy Dee Williams. A kde sa tento talentovaný umelec ešte ukázal? Zbadať ste ho mohli napríklad vo filme Spider-Man: Návrat Domov, alebo v jeho vlastnom seriáli menom Atlanta. Už budúci rok bude taktiež dabovať postavu Simbu v hranom filme Leví kráľ! A čo jeho známy hlas? Možno poznáte jeho najnovší album „Awaken, My Love!“ alebo pieseň This is America, ktorou pred pár týždňami pobláznil celý internet!

Woody Harrelson – Beckett

Woody Harrelson
Zdroj: collider.com

Pýtate sa, kto zasvätil Hana Sola do života pašeráctva? Tou postavou bol práve vesmírny zlodej Beckett, ktorého vo filme stvárnil herec Woody Harrelson. Taktiež ide o neuveriteľne známe meno a tvár! Tohto talentovaného herca z Texasu môžete poznať z naozaj rôznorodých projektov. Vo filme Zombieland si zahral postavu Tallahasseeho, z celej série Hry o život ho poznáme ako mentora Haymitcha, alebo z filmov Podfukári ako kúzelníka a podvodníka menom Merritt. Toto som samozrejme vymenoval len jeho najznámejšie úlohy, no za sebou má ďalších 90 projektov. Naposledy sme ho mohli vidieť vo filmoch ako Tri bilbordy kúsok za Ebbingom alebo Vojna o planétu opíc. Tento rok sa ešte ukáže vo filme Venom!

Paul Bettany – Dryden Von

Paul Bettany
Zdroj: time.com

Hlavného antagonistu Drydena Vosa si vo filme zahral herec Paul Bettany. Na prvý pohľad ho možno nespoznáte, no jeho originálny hlas hovorí za všetko. Vo filmoch Iron Man, Iron Man 2, Iron Man 3 a Avengers totižto daboval Jarvisa, teda systém Tonyho Starka. Ako už určite viete, vo filme Avengers: Vek Ultrona sa z neho stal Vision, ktorého samozrejme aj naďalej hrá Paul Bettany. Svoju rolu si neskôr zopakoval vo filmoch Captain America: Občianska vojna a Avengers: Infinity War, kde sme ho už mohli vidieť v jeho ľudskej podobe. Jeho ďalšími známymi filmami sú Da Vinciho kód, Légia alebo Kazateľ!

Thandie Newton – Val

Thandie Newton
Zdroj: starwarsunderworld.com

Postava Val je vo filme taktiež zlodejkou, a dokonca priateľkou Becketta (Woody Harrelson). Zahrala si ju známa herečka Thandie Newton, ktorá je známa hlavne z aktuálne bežiaceho seriálu Westworld, kde hrá postavu menom Maeve Millay. Vo svojej rozmanitej kariére si však stihla zahrať aj v snímkach ako Mission: Impossible 2, Norbit, Riddick: Kronika temna alebo Šťastie na dosah!

Jon Favreau – Rio

Rio
Zdroj: makingstarwars.net

Menším bonusom je postava herca, režiséra a producenta Jona Favreau. Toho vo filme Solo: A Star Wars Story síce nespoznáte kvôli tvári, ale po hlase. Nadaboval totižto postavu Ria, teda malého mimozemšťana, ktorý je v partii s Beckettom a Val. je známy hlavne kvôli tomu, že zrežíroval filmy Iron Man a Iron Man 2, pričom si v Iron Man 3 dokonca aj zahral. Svoju postavu Happy Hogana (osobného strážcu Tonyho Starka) si neskôr zopakoval vo filme Spider-Man: Návrat domov. Stojí taktiež za réžiou snímky The Jungle Book z roku 2016!

Tak čo, na ktorú postavu sa tešíte najviac?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -