Infinity War: Ako vyzeral pôvodný koniec filmu? Toto je dôvod, prečo ho štúdio zmenilo!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po rokoch plánovania a zberania Kameňov nekonečna Thanos konečne uspel. Spravil to, čo je podľa neho správne – vyhladil polovicu života v celom vesmíre. Tým sa mu podarilo konečne vyrovnať váhy osudu, a to aj napriek snahe Tonyho Starka, jeho Avengerov a ich spojencov.

Ak sa pozrieme na to, ako sa skončil film Avengers: Infinity War, vieme si predstaviť veľa možností, s ktorými budú superhrdinovia aj Šialený Titán pokračovať vo filme Avengers 4. Tu je to však taktiež zaujímavé. Aj keď vieme s istotou povedať, že Tony Stark a jeho spojenci sa zo všetkých síl budú snažiť Thanosove činy vynulovať, záhadnejšie je, čo presne bude robiť samotný Thanos. Ako sa vyvinie príbeh filmu Avengers 4? Na to sme veľmi zvedaví, obzvlášť po jeho horkosladkom výraze na konci Infinity War.

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Zdroj: youtube.com

Pôvodný koniec filmu Infinity War

Samotný koniec filmu Infinity War si určite dobre pamätáte, keďže sme ho sledovali so zatajeným dychom. Vidíme Thanosa, ktorý kráča po ako keby plytkom jazere s červeným zafarbením, vytvoreným pomocou nádherných vizuálnych efektov. Viete však, že pôvodne mala táto scéna vyzerať veľmi inak?

SlashFilm pri návšteve Digital Domain – štúdia, ktoré pracovalo na Thanosovi – odhalilo, že Šialený Titán sa mal počas svojho mysteriózneho stretnutia s malou Gamorou v Soul Worlde brodiť riekou krvi. Obrovské množstvo krvi v scéne by slúžilo ako metafora. Opisovala by všetky životy, ktoré Thanos ukončil. Pracovník štúdia Dan DeLeeuw vysvetlil, že „to bolo dosť temné,“ kvôli čomu tento nápad nakoniec zamietli pod koberec.

koniec filmu infinity war
Zdroj: youtube.com

Rozhodnutie upustiť od nápadu Thanosa, ktorý v Soul Worlde stojí v rieke krvi, mnohí nechápu. My však musíme mať na pamäti, že pre štúdio to dáva zmysel. Ako podotkol DeeLeuw, začalo to byť už priveľmi brutálne. Nám by to možno nevadilo, no film by si za to mohol vyslúžiť vyšší vek prístupnosti, čím by spoločnosť prišla o peniaze.

Taktiež je na uváženie, čo je lepšie z pohľadu storytellingu. Rieka krvi by vizuálne podporila to, čo Thanos vykonal, no tým pádom by scéna nebola tak veľmi zameraná na vzťah medzi Šialeným Titánom a Gamorou. Jemne svietiace pozadie s nepatrným oranžovým svitom, čo pripomína Soul Stone, ktorý dostal od Red Skulla, funguje skvelo a vraví nám, že jediná veľká obeta pre Thanosa bola jeho nevlastná dcéra.

Avengers: Infinity War fotky
Zdroj: reddit.com

Čo na to všetko vravíte? Myslíte si, že koniec, ktorý sme dostali, je z vizuálneho hľadiska lepší, alebo zmenu nechápete? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -