AKTUÁLNE: Pozerajte s nami naživo historicky prvý let SpaceX s ľudskou posádkou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Historický let SpaceX naživo

Dnes, 30. mája 2020, spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA prvýkrát uskutoční let s ľudskou posádkou. Raketa Falcon 9 s plavidlom Crew Dragon na vrchu má vzletieť z Kennedyho vesmírneho centra na Floride, USA už o 21:33. Pokiaľ sa náhodou pokazí počasie alebo niečo iné nevyjde, štart bude preložený na nedeľu 31. mája. Let už raz bol preložený z pôvodného naplánovaného dátumu 27. mája.

Historický let môžete naživo sledovať TU:

Misia Demo-2 je posledný veľký test pre SpaceX. Ak sa všetko podarí, spoločnosť Elona Muska dostane povolenie od NASA lietať do vesmíru z územia Spojených štátov aj s ľudskou posádkou. Tento let majú na starosti astronauti Bob Behnken a Doug Hurley.

Pre Američanov ide o obzvlášť dôležitý moment, nakoľko ide o prvý vesmírny let s ľudskou posádkou z územia USA od roku 2011, kedy bol zrušený program raketoplánov Space Shuttle.

Spoločnosť disponuje jedným z technologicky najvyspelejším systémom letu mimo zemskej atmosféry. Bezpečnosť je prvoradá. Ak misia Demo-2 dopadne podľa plánov, SpaceX sa stane definitívnym lídrom v ambíciach ľudstva vrátiť človeka na Mesiac a prebojovať sa na Mars a ďalej.

Zdroj: spacex.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -