Vyznáš sa v popkultúre, máš rád zábavu a chceš byť členom nášho tímu? Potom hľadáme práve teba!

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozícia REDAKTOR/PRISPIEVATEĽ pre TEBA!

Si typ človeka, ktorý nemá chuť len pasívne konzumovať, ale aj niečo tvoriť? Si človek, ktorý sa nezaujíma o veci len preto, lebo sú ‘cool’, ale preto, lebo ťa naozaj zaujímajú? Chceš sa zlepšovať? Zapôsobiť, získať skúsenosti, zabaviť sa a nájsť si kopec skvelých kamarátov? Potom si na správnom mieste. Volám sa Andrej a úprimne ťa vítam na tvojej ceste za svojimi snami!

“Čas je najcennejšou komoditou v našich rukách. O svojom čase môžeme najľahšie rozhodovať a ním konať, no aj tak ním väčšina z nás pohŕda, neváži si ho. Hovorí sa, že najlepšou investičnou príležitosťou každého človeka je on sám. Vezmi teda svoj čas a vlož ho do niekoho, na kom ti záleží, do niekoho, kto tvoje sny jedného dňa premení na realitu – do seba samého.

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: cbpr.me

Čo sa dnes dozvieš:

 1. Kto sme a čo robíme
 2. Čo by si už mal vedieť
 3. Čo ťa ešte len naučíme
 4. Čo od nás na oplátku dostaneš
 5. Čo spolu dosiahneme
 6. Ako sa k nám môžeš pridať

Kto sme a čo robíme

Poväčšine sme partia študentov, ktorí majú plnú hlavu maturitného ročníka, no zároveň máme to šťastie, že zábava je pre nás povolaním. Cesta mladučkého portálu REWIND.sk sa začala necelé 3 roky dozadu, no už teraz sa tešíme z mnohých úspechov. Sme zástancami názoru, že na našom projekte je najdôležitejší samotný tím. Dobre nám to klape hlavne vďaka tomu, že redaktori sú nielen kolegovia, ale aj veľmi dobrí kamaráti. Dnes teda dúfam, že na túto príležitosť sa budeš pozerať tak, že naša ponuka ťa osloví aj z toho dôvodu, že sa môžeš stať súčasťou skvelého kolektívu.

Ak si zablúdil až sem, pravdepodobne už tušíš, čo presne robíme. Našim hlavným cieľom je ponúknuť zaujímavý obsah a komunitu, v ktorej si svoje miesto nájde každý. Aj preto si si už určite všimol, že z filmového portálu sa postupne meníme na zábavný portál, na ktorom čitatelia okrem starého obsahu nájdu aj správy a zaujímavosti o hernom či hudobnom svete, alebo šoubiznise. Aj preto už dlhší čas chystáme obrovské zmeny na našom webe, ktoré ešte spríjemnia a zlepšia našu rastúcu komunitu.

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: wq.ae

Čo by si už mal vedieť

Ak ťa tvoja pozornosť nesklamala až do tohto bodu, o pozíciu Redaktora / Prispievateľa určite máš záujem. Poďme si teda spoločne vymenovať zopár vecí, ktoré by si už mal vedieť. Samozrejme, nikto sa nenarodil vševediaci, ani my, no aj tak je tu zopár zručností, ktoré vyžadujeme:

 • znalosť slovenského jazykanikto nie je dokonalý, no mal by si aspoň tušiť, kedy dať tvrdé alebo mäkké i, aké sú spisovné alternatívy slangových slov a tak pod.                                                                                                                                             
 • znalosť anglického jazykasom si istý, že s touto požiadavkou problém mať nebudeš, keďže nepotrebuješ rozsiahle znalosti anglického pravopisu, ale stačí, aby si vedel prečítať anglický text a porozumieť mu                                                                                                                                                                        
 • grafický citči už vieš používať Photoshop CC alebo sa to len učíš, je dôležité, aby si aspoň vedel rozoznať škaredé rozpixelované obrázky od pekných ostrých obrázkov                                                                                                                
 • záujem o súčasné dianie vo svetenech už ide o teroristické útoky, oznámenie novej hry alebo vydanie traileru na novú komiksovku, kľúčom k úspechu je rýchlosť a nefalšovaný záujem o danú tému                                                                                                                                                                        
 • schopnosť zniesť kritikuz vlastných skúseností potvrdzujem, že nejde len o klišé, ale človek sa naozaj najlepšie učí zo svojich chýb, a ako lepšie si človek svoje chyby zapamätá, ako že ho na ne niekto iný upozorní                                                                                                                                                                        
 • chuť o sebazlepšovanienajviac zo všetkého vyžadujeme, aby si mal neustálu chuť učiť sa; pred bezchybným poskokom bez záujmu dáme stopercentnú prednosť niekomu, kto má tisíc chýb, ale miliónkrát väčšiu vášeň a chuť zlepšovať sa

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: ef.com.mx

Čo ťa ešte len naučíme

Nie je náhodou, že táto sekcia nasleduje po tej predchádzajúcej. Ako vraví logika, to, čo nevieš, priamo súvisí s tým, čo už vieš. Ako som už písal vyššie, nie je požiadavkou, aby si mal štúrovský cit pre štylistiku alebo tempo písanej reči. Avšak, samozrejme, je to plus. Okrem toho tu je však ešte veľa vecí, ktoré ťa s radosťou naučíme, výmenou za tvoj drahocenný čas investovaný do tvojich snov.

S našou pomocou sa zlepšíš v písaní natoľko, že z diktátov budeš mať iba plný počet, poprípade pri písaní milostných listov svoju atraktívnu polovičku neodstrašíš svojou strašnou gramatikou. Časom taktiež budeš mať príležitosti vyskúšať si tvorbu grafiky, a ak budeš veľmi šikovný, tak sa budeš podieľať aj na tvorbe videí. Horná hranica tu naozaj neexistuje. Záleží len na tebe a na tom, ako veľmi sa posnažíš.

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: brandground.net

Čo od nás na oplátku dostaneš

V žiadnom prípade ťa nebudem zavádzať a nebudem ti sľubovať štvorciferný mesačný plat hneď od začiatku. Čo ti však môžem sľúbiť je, že tvoje zručnosti a skúsenosti vybudujeme natoľko, že ten plat si časom aj zaslúžiš. Aj preto sú v našom hľadáčiku hlavne mladí ľudia, šikovní a odhodlaní študenti stredných či vysokých škôl. Náš obchod bude fungovať nasledovne: ty do nášho projektu vložíš svoj čas, svoju osobnú investíciu; my ti túto investíciu vrátime v podobe drahocenných zručností a skúseností, ktoré budú tvojim zaslúženým štartom v profesii redaktora.

Samozrejme, to nie je všetko. Okrem abstraktných sľubov si užiješ aj hmatateľné odmeny. Teší ma úprimne povedať, že tých je stále viac a viac. Momentálne ti môžeme dávať lístky do kina na novinárske predpremiéry, kedy film uvidíš skôr ako ktokoľvek iný. Taktiež s nami budeš môcť podľa zásluh chodiť na rôzne akcie alebo festivaly, z ktorých idú príkladom Comics Salón/Anime Show alebo Y-Games / Orange MSR. No a zo všetkého najlepšie budú pracovné stretnutia pri kávičke alebo v reštaurácii, na ktorých sa nielenže snažíme tvoriť nové veci, ale aj spoločne zabávať.

y-games 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Čo spolu dosiahneme

Náš cieľ je celkom jednoduchý. Chceme vytvoriť prostredie, v ktorom bude zábava aj práca znamenať to isté. A v praxi to neznamená len to, že v kancelárii budeme mať farebné steny. Z vlastných skúseností mi určite dá každý za pravdu, ak poviem, že človek sa najviac snaží vtedy, keď robí to, čo ho baví. Ak si napríklad vášnivý hráč počítačových hier a sleduješ e-sporty preto, lebo ťa to baví, budeš písať články o počítačových hrách a e-sportoch.

Spoločne tým dosiahneme jednu vec: budeme najlepší. A práve to dosiahne len ten, kto do svojej práce dáva dušu, kus seba samého. Aj práve preto znova opakujem, že horné hranice neexistujú – tie si určujeme my sami. Samozrejme, v príkladoch by náš úspech vyzeral nasledovne:

 • Dobrá finančná situácia s vedomím, že moja práca ma baví
 • Možnosť pracovať z domu
 • Redakčný tím pozostávajúci z kolegov, ktorí sú zároveň dobrými kamarátmi
 • Podieľanie sa na tvorbe známej značky
 • Milión možností, pri ktorých stretnem zaujímavých ľudí
 • Obrovská výhoda skúseností do budúcnosti
 • Možnosť pracovať na sebe a učiť sa od skúsených
 • Pravidelné teambuildingy
 • Využívanie firemnej techniky na kreatívnu tvorbu

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: s2consultoria.com

A chceš vedieť, čo je na tom najlepšie? Tieto body máme už dávno zvládnuté. Pridaj sa teda k nám a pomôž nám do tohto zoznamu pridať niečo, z čoho budeš mať ešte väčšiu radosť!

Ako sa k nám môžeš pridať

Samozrejme sa ničoho nemusíš báť, veď my predsa nehryzieme. V prvom rade by som chcel povedať, že keď si celý tento článok dočítal až sem a nezradila ťa krátka pozornosť, určite nemáš nad čím rozmýšľať. S akýmikoľvek otázkami sa obráť priamo na nás a my ti čo najskôr odpíšeme.

Pozícia REDAKTOR
Zdroj: carmelitepriory.org

Ak ťa teda táto moja skromná stena textu zaujala a prehovorila ku tebe, môžeš nám napísať e-mail na adresu redakcia@rewind.sk

Čo by mal obsahovať:

 • tvoj ukážkový článok na akúkoľvek tému (zhruba 200 slov je viac než dosť) v textovom dokumente
 • dôvod, prečo by si sa do nášho tímu rád pridal
 • niečo málo o tebe (nepotrebujeme žiadny životopis, jednoducho nám povedz o svojich záujmoch a tak podobne; pokojne sa však rozpíš, je to na tebe)

Aby som to zhrnul, tak budeme veľmi radi, ak nám napíšeš. Nemusíš sa hanbiť ani báť – jednoducho sa nám ukáž a predstav. Keď je človek sám sebou, vtedy je najkrásnejší.

Ak by si mal ešte nejaké otázky predtým, než nám “oficiálne” napíšeš na vyššie uvedený e-mail, môžeš kontaktovať priamo mňa, a to tu – cvik@rewind.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Keanu Reeves by sa predsa len mohol pridať do MCU. V ktorom seriáli by sme ho mali vidieť?

Keanu Reeves v MCU? Nový dohad, ktorý raketovo putuje po internete vďaka portálu Illuminerdi hovorí o tom, že Keanu Reeves by sa mal konečne pridať...

Ďalšia kontroverzia na svete? Disney obsadilo do úlohy hranej Cililing herečku čiernej pleti

Štúdio Disney prichádza s ďalším odvážnym, pre niekoho možno kontroverzným obsadením. Pripomeňme si minuloročnú situáciu, kedy oznámili vývoj hranej verzie klasickej rozprávky Malá morská...

Film Black Adam našiel svojho Hawkmana. Ktorý herec sa postaví proti Dwayne Johnsonovi?

Štúdio DC malo postavu Black Adam v hľadáčiku dlhé roky. Presnejšie tomu bude 10 rokov, čo je s ňou herec Dwayne "The Rock" Johnson...

Hra Among Us 2 bola zrušená. Prečo nevznikne aj napriek obrovskému úspechu prvej časti?

(staro)nový herný hit valcuje internet Nie je tomu tak dávno, čo sme niekoľko článkov venovali neočakávanému hitu tohto roka, titulu Fall Guys: Ultimate Knockout. Komické...

Nick Fury sa objaví na Disney+. V ktorom Marvel seriáli túto postavu uvidíme?

Nick Fury na Disney+ Nick Fury patrí k najznámejším postavám v MCU. Objavil sa v mnohých Marvel filmoch, pričom prvýkrát sme ho mohli vidieť ešte...