Požičiavanie Netflix účtu s kamarátmi končí! Dohliadať na to bude umelá inteligencia

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je veľká pravdepodobnosť, že práve vy používate cudzí Netflix účet, alebo ten svoj poskytujete niekomu inému. Presnejšie, okolo 26% mileniálov požičiava svoje prihlasovacie údaje iným ľudom, napríklad kamarátom alebo rodine. No zatiaľ čo si vy týmto šetríte tak 10€ mesačne, Netflix stráca obrovské zárobky. Tomuto však bude už čoskoro koniec.

Pred pár dňami sa v Las Vegas konala technologická akcia CES 2019, na ktorej anglická spoločnosť Synamedia predstavila svoj nový program, založený na umelej inteligencii. Práve tento systém je špeciálne vytvorený na to, aby bol stopkou súčasného využívania a zdieľania účtov streamovacích služieb. Tak čo, patríte medzi vyššie spomenutých ľudí aj vy?

Požičiavanie Netflix účtu je u konca

Program využíva umelú inteligenciu na to, aby sa učil a dokázal vytvárať štatistiky na identifikovanie toho, odkiaľ sa účet používa, v aký čas sa používa, aký obsah sa na ňom sleduje a na akom zariadení. To znie ako nejaký sci-fi horor z budúcnosti, no nie? Z týchto údajov systém identifikuje zdieľané heslá a posunie túto informáciu samotnému poskytovateľovi – Netflixu.

Netflix bude zdražovať
Zdroj: engadget.com

Typickým príkladom by bolo, ak by predplatiteľ v jeden moment pozeral obsah na východnom a zároveň západnom pobreží Ameriky. Je predsa nepravdepodobné, že ide o rovnakú osobu. Terčom programu však nebudú iba ľudia, čo svoj účet požičiavajú rodine alebo priateľom.

Systém bude prevažne stopovať účty, ktoré sú predávané a zdieľané s viacerými ľuďmi za účelom profitu. Existujú totižto stránky, na ktorých si môžete za 5€ kúpiť dvojročný prístup na Netflix. Tieto, poväčšine hacknuté účty sú tak predávané viacerým používateľom naraz.

Práve kvôli týmto extrémnym prípadom má Netflix najväčšie straty a systém bude vyhľadávať hlavne ich. Ďalej ostáva iba na poskytovateľovi služieb, čo s danými účtami spraví. V tých horších prípadoch môžu vypnúť celý účet, no pokiaľ ho požičiavate iba kamarátom a rodine, môže vám prísť email s návrhom na upgrade na prémiový účet.

nahradí netflix televíziu
Zdroj: numerama.com

Stále je tak najvýhodnejšou kúpou prémiový plán za 11,99€ mesačne, na ktorom môžete sledovať až zo štyroch zariadení naraz. Každopádne, tento krok musíte chápať. Je to ako keby ste si kúpili jeden lístok na hudobný festival, no cez bránu zobrali štyroch ďalších ľudí. Pokiaľ niečo podobné robí až 30% návštevníkov, finančné straty môžu byť naozaj fatálne.

Podľa slov spoločnosti Synamedia dokáže program presne prísť na to, odkiaľ sa účet využíva a na čo je použitý. Napríklad, či používateľ využíva streamovaciu službu doma, alebo v prázdninovom dome. Celý tento proces vraj už započal a nám teda neostáva nič iné, ako čakať, či naozaj funguje.

Zdroj: standard.co.ukdigitalspy.comcosmopolitan.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Nerozumiem uplne co je za problem, ked si rodina kupi jeden spolocny Netflix? Preto je tam asi 5 profilov nie? Alebo jeden clovek ma pouzivat 5 roznych profilov pre rozne druhy nalad?
    Hadam si deti nebudu kupovat samostatne ucty? A ked su deti uz vacsie a byvaju na internate, alebo su na dovolenke s priatelmi, tak sa moze stat ze budu stremovat aj v inej krajine ako rodicia. Nevidim v tom ziaden problem.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -