FilmyNovinky

Kedy Marvel predpokladá, že dostane práva na X-Menov a Fantastickú štvorku?

Dohoda o odkúpení Foxu sa začala formovať už viac ako rok dozadu. Ešte pred pol rokom o práva bojovalo Disney so stanicou Comcast, no jasným víťazom sa nakoniec stal monopol Walta Disneyho. To logicky znamená, že Marvel Studios, ktorých vlastní Disney, dostanú práva na postavy zo série X-Men, Fantastic Four a podobne.

Je teda viac ako pravdepodobné, že už o pár rokov uvidíme v jednom filme Deadpoola, Wolverina a Avengers. Otázkou však je, kedy sa tento obchod oficiálne uzavrie. Celá dohoda už síce vyzerá ako vybavená, no stále sa pracuje na finálnych detailoch. Ohľadom tejto situácie sa vyjadril samotný šéf Marvel Studios, Kevin Feige!

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox

Zdroj: simpsons.wikia.com

Práva na X-Menov a Fantastickú štvorku

Vyzerá to tak, že Kevin už má v tejto dohode jasno. Práve preto sa v jednom rozhovore otvorene vyjadril ohľadom toho, kedy sa X-Meni a Fantastická štvorka pridajú do Marvel Cinematic Universe. Otázka na telo znela jasne – dostal už Marvel práva na franšízy Foxu? Na túto otázku odpovedal úplne bez výhovoriek:

Nie, no bolo nám povedané, že vo vyzerá naozaj, naozaj dobre a mohlo by sa to stať počas prvých šiestich mesiacov budúceho roka.

Týmto pádom je nám jasné, že Marvel bude mať svoje postavy naspäť v hrsti už do leta roku 2019. To však samozrejme nepotvrdzuje, že X-Menov a/alebo Fantastickú štvorku ihneď uvidíme v MCU!

Avengers a X-Men

Zdroj: aminoapps.com

Teraz môžu oficiálne začať plánovať, potom príde obsadzovanie hercov, písanie scenárov a podobne. Najbližšie roky by som teda určite nič nečakal a nerobil si falošné nádeje. Logicky by sa však do Marvel Cinematic Universe mohla najskôr pridať Fantastická štvorka, teda prvá rodina Marvelu. Štúdio 20th Century Fox má predsa v pláne vydanie ešte niekoľkých filmov zo sveta X-Men, presnejšie Dark Phoenix, Noví mutanti, Gambit a dokonca aj Kitty Pride.

Dôležité je, že Marvel dostane práva na svoje najznámejšie tímy a postavy. Kedy myslíte, že uvidíme ich príchod do MCU?

Zdroj: screenrant.commovieweb.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  2 komentáre

  Pridaj komentár