Kedy Marvel predpokladá, že dostane práva na X-Menov a Fantastickú štvorku?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dohoda o odkúpení Foxu sa začala formovať už viac ako rok dozadu. Ešte pred pol rokom o práva bojovalo Disney so stanicou Comcast, no jasným víťazom sa nakoniec stal monopol Walta Disneyho. To logicky znamená, že Marvel Studios, ktorých vlastní Disney, dostanú práva na postavy zo série X-Men, Fantastic Four a podobne.

Je teda viac ako pravdepodobné, že už o pár rokov uvidíme v jednom filme Deadpoola, Wolverina a Avengers. Otázkou však je, kedy sa tento obchod oficiálne uzavrie. Celá dohoda už síce vyzerá ako vybavená, no stále sa pracuje na finálnych detailoch. Ohľadom tejto situácie sa vyjadril samotný šéf Marvel Studios, Kevin Feige!

Obchod medzi Disney a 20th Century Fox
Zdroj: simpsons.wikia.com

Práva na X-Menov a Fantastickú štvorku

Vyzerá to tak, že Kevin už má v tejto dohode jasno. Práve preto sa v jednom rozhovore otvorene vyjadril ohľadom toho, kedy sa X-Meni a Fantastická štvorka pridajú do Marvel Cinematic Universe. Otázka na telo znela jasne – dostal už Marvel práva na franšízy Foxu? Na túto otázku odpovedal úplne bez výhovoriek:

Nie, no bolo nám povedané, že vo vyzerá naozaj, naozaj dobre a mohlo by sa to stať počas prvých šiestich mesiacov budúceho roka.

Týmto pádom je nám jasné, že Marvel bude mať svoje postavy naspäť v hrsti už do leta roku 2019. To však samozrejme nepotvrdzuje, že X-Menov a/alebo Fantastickú štvorku ihneď uvidíme v MCU!

Avengers a X-Men
Zdroj: aminoapps.com

Teraz môžu oficiálne začať plánovať, potom príde obsadzovanie hercov, písanie scenárov a podobne. Najbližšie roky by som teda určite nič nečakal a nerobil si falošné nádeje. Logicky by sa však do Marvel Cinematic Universe mohla najskôr pridať Fantastická štvorka, teda prvá rodina Marvelu. Štúdio 20th Century Fox má predsa v pláne vydanie ešte niekoľkých filmov zo sveta X-Men, presnejšie Dark Phoenix, Noví mutanti, Gambit a dokonca aj Kitty Pride.

Dôležité je, že Marvel dostane práva na svoje najznámejšie tímy a postavy. Kedy myslíte, že uvidíme ich príchod do MCU?

Zdroj: screenrant.commovieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

    • Fúha, nepamätám si, že by sa to vyslovene zrušilo, avšak so všetkým čo sa udialo je to viacmenej pravda. Podľa mňa však bude Gambit film neskôr urobený v rámci MCU, keďže mi to príde ako X-Men projekt, ktorý by mohol byť v ich vesmíre taký svieži.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -