Tak toto vás naozaj prekvapí! O týchto postavách si diváci myslia, že sú preceňované

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V niektorých momentoch sa nám seriály či filmy páčia tak veľmi, že nerozmýšľame nad nedostatkami, ktoré majú niektoré postavy. Väčšina postáv totiž existuje len vo filmoch, ich životy nie sú skutočné, sú len vymyslené a preto majú isté rezervy hlavne v detailoch. Diváci to samozrejme vedia a niektorí z nich si všímajú veci, ktoré my s radosťou ignorujeme. Dnes vám preto podľa výberu divákov ukážeme preceňované postavy z tých najznámejších filmov a seriálov.

1. Monica Gellerová zo seriálu Priatelia (1994-2004)

preceňované postavy
Zdroj: adme.media

Monica je predovšetkým sympatická a krásna žena, ktorá však má svoje nedostatky. Najviac fanúšikov štve jej panovačnosť. Neustále musí mať všetko pod kontrolou, vrátane svojho manžela Chandlera. Tomu navyše neustále hovorí o tom, aké šťastie ho postretlo, keď sa s ním dala dokopy. Počas mnohých epizód sme si tiež všimli, že Monica Chandlera neustále kritizuje a rozhodne je to ona, kto v ich domácnosti „nosí nohavice“. Keď sa však pozrieme na Chandlerov život pred tým, ako sa dali dokopy, tak sa tomu nečudujeme. Monica mala na výber z viacero skvelých partnerov, pričom Chandler sa mohol pochváliť len predlhým vzťahom s Janice.

2. Legolas zo série Pán Prsteňov (2001-2003)

preceňované postavy
Zdroj: adme.media

Legolas patrí medzi najznámejších filmových bojovníkov. Je to povestný lukostrelec a možno najlepší elfský bojovník všetkých čias. To však ruka v ruke kráča s jeho namyslenosťou, ktorú si všimli aj samotní fanúšikovia. Dokonca aj v tých najhorších momentoch stále počítal svoje skóre zabitých, aby vyhral nad Gimlim. Pripomíname len to, že Gimli je malý škriatok so sekerou, ktorý ešte na rozdiel od Legolasa starne. Ťažko povedať, či Legolas patrí medzi preceňované postavy, každopádne rozhodne nie je takým srdciarom, ako je Aragorn.

3. Will zo seriálu Glee (2009-2015)

preceňované postavy
Zdroj: adme.media

Napriek tomu, že má kultový seriál Glee množstvo fanúšikov, nie všetci zbožňujú postavu učiteľa Willa. Ten má čo to na rováši, napríklad si začal vzťah so svojou kolegyňou, pričom sám bol ešte ženatý. Medzi študentmi má taktiež svojich obľúbencov, ktorým dáva prednosť. Neustále sa sťažuje na život a tvári sa ako tá najväčšia obeť. Každopádne musíme pochváliť herca Matthewa Morrisona za jeho skvelé výkony počas všetkých sérií.

4. Miranda zo seriálu Sex v meste (1998-2004)

Sex v meste
Zdroj: adme.media

Jedným z najúspešnejších seriálov všetkých čias je určite aj Sex v meste. V ňom si jednu z ústredných postáv zahrala aj herečka Cynthia Nixon. Tá stvárnila chladnú právničku menom Miranda. Divákom sa spočiatku páčil jej štýl „žiadny make-up, klasické oblečenie a obyčajný účes“. Časom sa však aj jej postava zmenila a Miranda sa začala viac upravovať. Divákom tak dala najavo, že jej predsa len záleží na svojom vzhľade, rovnako ako jej trom kamarátkam. Tým pádom sa však od nich v ničom podstatnom nelíšila a pre divákov stratila svoj šmrnc.

5. Kapitán Jack Sparrow – Piráti z Karibiku (2003-2017)

Piráti z Karibiku
Zdroj: adme.media

Kapitán Jack Sparrow je jednou z najobľúbenejších postáv a to hlavne medzi súčasnými divákmi. Každopádne všetci vieme, že to nie je žiadny hrdina. Možno práve preto si s výzorom šarmantného Johnnyho Deppa získal toľkých fanúšikov. Nikdy totiž nevedia, čo vlastne urobí. A že toho urobil naozaj dosť. Napríklad oklamal Willa Turnera, aby splatil jeho dlh na Blúdnom Holanďanovi Davyho Jonesa. Takisto nechal svoju exmilenku Angelicu na pustom ostrove. Nehovoriac o tom, koľko lodí ukradol a koľkých ľudí olúpil aj o to posledné, čo mali. Jacka buď skrátka milujete alebo nenávidíte, iná cesta nie je.

6. Neo zo série Matrix (1999-2021)

Matrix
Zdroj: adme.media

Keď sa na Matrix pozrieme z trochu iného hľadiska, stroje vlastne ľuďom neurobili nič. Nechali ich žiť, aj keď v simulácii. Na druhej strane je tu Neo a jeho partia odporcov, ktorí chcú v tomto svete nastoliť svoje pravidlá. A práve Neo má byť ten, ktorý to zariadi. Či už Thomas Anderson patrí alebo nepatrí medzi preceňované postavy, takáto dilema o zmysle Matrixu je naozaj zaujímavá.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -