Čo je vlastne Kvantová Sféra z Ant-Mana a Doctora Strangea a prečo bude dôležitá v Avengers 4?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Článok obsahuje spoilery k filmom Avengers: Infinity War a Ant-Man and the Wasp!

Prečo bude Kvantová Sféra dôležitá v Avengers 4?

Stretli sme sa s ňou už trikrát. Dvakrát v Ant-Manových filmoch a raz v Doctorovi Strangeovi. Rýchle preblesky divných tvarov a neustále hýbajúcich sa farieb. Kvantová Sféra, v komiksoch nazývaná mikroverzum. Čo to vlastne je? No presne to, čo si myslíte. Kompletne odlišná ríša – dimenzia, ktorá nejakým spôsobom spája čas a priestor a vlastne vytvára úplne nové miesto/svet. V ňom platia všetky fyzikálne pravidlá úplne inak, ako ich poznáme.

Dá sa do nej dostať dvoma spôsobmi. Buď si vyčarujete portál, takzvanú bránu, alebo sa zmenšíte na nekonečne malú veľkosť. Prečo ale bude Kvantová Sféra ešte v MCU veľmi dôležitá? Nuž, ak ste videli film Ant-Man and the Wasp, práve v tomto momente je v nej uväznený náš záchranca Avengerov – Scott Lang. Keďže tu čas a priestor fungujú na úplne iných leveloch, práve vďaka tomu bude Scott cestovať do doby minulej, dávno pred tým ako Thanos získal všetky kamene nekonečna. A práve takto by sa mali zmeniť udalosti Avengers: Infinity War, čo nám napovedá aj prvá oficiálna synopsa na očakávané pokračovanie.

Quantum Realm je v MCU stále ešte neprebádané miesto
Quantum Realm je v MCU stále ešte neprebádané miesto; Zdroj: revengeofthefans.com

Ako presne však bude toto cestovanie časom fungovať zatiaľ netušíme. Z uniknutých fotiek natáčania Avengers 4 však vieme, že Ant-Man sa 100% objaví v udalostiach prvého Avengers filmu. Nejako to bude prepojené aj s hodinkami, ktoré majú všetci na rukách. Ďalej je dosť možné, že Ant-Man zavíta aj do budúcnosti, keďže kolovali zvesti, že Marvel štúdio obsadilo 19 ročnú Ant-Manovu dcéru Cassie. Konieckoncov, práve Kvantova Sféra bude stáť za porazením Thanosa.

V komiksoch ju navštívilo naozaj mnoho hrdinov. Od X-Menov až po Fantastickú Štvorku. V jednom príbehu sa dokonca zmenšil aj samotný Doctor Doom, ktorý nakoniec celé mikroverzum ovládne. Vo filmoch sme v ňom zatiaľ videli len jednu postavu a to Dormammua. Kam až sa teda tvorcovia rozhodnú tento svet preskúmať netušíme, no náš tip je, že najbližšie ho uvidíme ešte vo filme Captain Marvel.

avengers 4 čakajú pretáčky
Ant-Man na natáčaní Avengers 4; Zdroj: youtube.com

Zaujíma vás Kvatová Sféra z Marveloviek? Ste radi, že sa štúdio nebojí vo filmoch odhaľovať takéto komiksové reality? Napíšte nám do komentárov.

ZDROJIGN

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -