FilmyOdporúčame

Prečo Captain America nezastavil útok na dvojičky z 11. septembra?

Dnes (11. september) svet spomína na katastrofu, ktorá sa odohrala v New Yorku v roku 2001. Katastrofický teroristický útok na mrakodrapy zvané “dvojičky” skončil smrťou takmer 3000 ľudí, pričom začal vojnu na Blízkom východe, ktorá mala odvtedy ešte omnoho viac obetí-civilistov. Samozrejme, týmto článkom nechceme nijako znehodnocovať pamiatku obetí, avšak, prečo Captain America nezmenil budúcnosť a v MCU týchto ľudí nezachránil?

Prečo Captain America nezmenil budúcnosť?

Steve Rogers, dosť možno najčestnejší hrdina zo všetkých, nechal vedome zomrieť tisíce ľudí. A to nielen tým, že nezabránil len katastrofe z 11. septembra 2001, ale ani mnohým ďalším.

captain america

Zdroj: uhdpaper.com

Predstavenie cestovania času do Marvel Cinematic Universe vo filme Avengers: Endgame celkom skomplikovalo… no vlastne všetko. Tvorcovia si preto museli každý detail scenára poriadne rozmyslieť. No a zdá sa, že premyslenú mali aj otázku ohľadom Capa a jeho hrdinskosti potom, čo cestoval do minulosti, aby vrátil Kamene nekonečna na ich miesta a odišiel za Peggy. Toto povedal jeden zo scenáristov filmu Christopher Markus:

Stephen [McFeely] a ja sme jednoducho ovládnutí nápadom, že Steve sa vrátil do minulosti, teda vždy tam bol. A mohol si odžiť svoj život. Pretože tu máte fanúšikov Captaina Americu, ktorí vravia, že ak by Cap cestoval späť v čase, bol by svojou cťou zaviazaný zabrániť všetkému, o čom vie, že sa stane. Takže musí zachrániť Buckyho, zabrániť atentátu na Kennedyho,… má toho na práci naozaj dosť.

Preto sme ho však späť neposlali. Cestoval do minulosti, aby sa z neho mohol stať kompletný človek. Konečne sa vrátiť domov z vojny. Nechceli sme, aby cestoval späť v čase a stále chodil na ďalšie dobrodružstva, chceli sme, aby si odpočinul. A jediný spôsob, akým sme toho mohli dosiahnuť bolo, že tu budú dvaja Capovia súčasne. Čo mi vôbec nevadí.”

christopher markus stephen mcfeely

Scenáristi Avengers: Endgame; Zdroj: api.juksy.com

Čo si o tom myslíte? Dokázal by podľa vás Captain America žiť s čistým vedomím, keby vedel, že každý deň zomierajú ľudia, ktorých smrtiam mohol zabrániť? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Thanos nie je ani zďaleka najsilnejší zloduch MCU. Dokázal to film Avengers: Endgame

  FilmyTrailery

  Pokračovanie kultovej Perinbaby prichádza po 34 rokoch s prvou ukážkou

  FilmyOdporúčame

  Rebríček TOP 15 najlepšie zarábajúcich filmov za posledných 10 rokov

  Filmy

  Uvidíme hororový film Insidious 5 spolu s hercom Patrickom Wilsonom?

  Pridaj komentár