Prečo sa štúdio Lucasfilm rozhodlo nezverejniť trailer na Sola ešte pred výmenou režisérov?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Prečo Lucasfilm nezverejnil trailer na Sola pred výmenou režisérov?

Ak sa stal v posledných dňoch nejaký filmový zázrak, je ním určite Star Wars príbeh s názvom Solo: A Star Wars Story. Ak ste totiž doteraz nič ohľadom zákulisia z natáčania nepočuli, asi budete prekvapení keď vám poviem, že tento projekt bol jeden z najchaotickejších aký sa v priebehu predošlého roka natáčal. Pýtate sa, ako je to možné, veď ste film videli a bol podľa vás úplne normálny?

Nuž, ako sa im to podarilo docieliť, na to sa snažíme prísť aj my, pretože presne uprostred natáčania sa štúdio rozhodlo vyhodiť režisérov filmu Phila Lorda a Christophera Millera. Režisér Ron Howard totižto prišiel na pľac až po týždni od ich vyhodenia, no stihol celý film tak krásne pretočiť, že z neho nie sú cítiť žiadne rozdiely, aké ich vízie nepochybne mali. Nebola to teda vôbec veľká vesmírna komédia, akú asi chcelo urobiť predošlé duo režisérov, ale vesmírny western aký zamýšľal Howard a uspel. Čo teda mohlo štúdio tak naštvať, že sa rozhodli urobiť tak rázny krok v tak kritickom čase? Nuž, ešte pred niekoľkými mesiacmi sme sa to mohli dozvedieť, keďže štúdio malo pripravený trailer na zverejnenie, ktorý bol zostrihaný čisto zo scén od Lorda a Millera.

Jediné oficiálne video z natáčania, kedy ešte v pozícii režisérov boli Phil Lord a Christopher Miller:

Mal sa zverejniť na Star Wars Celebration v roku 2017 kedy sa teda film ešte stále natáčal s pôvodnými režisérmi. Avšak nestalo sa tak a práve teraz vieme dôvod. Ževraj dokonca už samotný trailer obsahoval „niečo“ čo sa štúdiu vyslovene v tomto filme nepáčilo a vraj z rovnakého dôvodu boli o dva mesiace neskôr režiséri prepustení. Ak by ho teda vtedy boli zverejnili, vedeli by sme si ho teraz pekne porovnať s výsledným strihom Rona Howarda (podobne ako tomu bolo s filmom Suicide Squad, ktorý po negatívnych ohlasoch od divákov musel opustiť od temnoty a pridať na humore – rozdiel môžete vidieť v Comic-Con traileri oproti všetkým ostatným ukážkam). Čo to ale pri Solovi mohlo byť? Postavy, štýl, humor?

My si skúsime tipnúť a povieme, že asi išlo o štýl, akým bol film natočený. Ak sa totiž pozrieme na filmy Phila Lorda a Christophera Millera, nájdete tam samé rýchlo prestrihané komédie. Žeby im teda vadil celý štýl ich točenia? Nuž, práve to sa nám zdá najpravdepodobnejšie. Avšak v tom prípade absolútne netušíme, prečo ich vlastne Lucasfilm v prvom rade najal. Každopádne, film rýchlo zmenil scenár (iba príbeh ostal ich), scenáristicky ich nahradili Kasdanovci (Lawrence Kasdan, ktorý napísal filmy ako Dobyvatelia stratenej archy a Impérium vracia úder, no tentoraz mu pomohol s písaním syn) a Ron Howard prišiel so svojou verziou filmu. Ani keby sme teda teraz mohli film reálne stopovať a študovať, asi by sme nikdy nenašli scény, ktoré boli natočené pred výmenou režisérov. To je však určite dobre, keďže film pôsobí ako krásny celok a pekná kapitola v tomto milovanom vesmíre.

Zaujíma vás, ako vyzeral Solo pred výmenou režisérov? Boli by ste radšej, keby pri kormidle ostali Phil Lord s Chrisom Millerom? Videli ste už Sola? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -