Filmy

3 Dôvody prečo nebol La La Land tak výborný, ako sa prezentuje

La La Land. Hollywoodsky trhák, ktorý na tohtoročných oceneniach Akadémie vyhral 6 sošiek. Ale zaslúžil si také výborné recenzie a obdiv u divákov? O La La Lande sa budem vyjadrovať ako o kinematografickej snímke a nie o umeleckej. Toto rozhodnutie som učinil kvôli tomu, že La La Land je po umeleckej stránke inde ako iné filmy. Z jeho šiestich výhier si z umeleckého hľadiska zaslúžil 5. Pieseň City of Stars som si sám obľúbil na toľko, že mi v mojom playliste pesničiek hrá skoro stále. Žiaľ, film sa mi nezdal až taký dobrý a tu sú 3 dôvody, prečo La La Land nebol až taký, ako ho každý prezentuje.

Nudné Dialógy

Dialógy priam zabíjajú tento film. Krásny nádych 80. rokov nám ničia dialógy, z ktorých vám pôjde krv z uší. Samozrejme, že režisér Damien Chazelle, ktorý získal svojho prvého Oscara tento rok, chcel spraviť niečo iné. Nudné dialógy by ale v muzikáli nemali čo robiť. Keďže to bol muzikál, tak si môžete domyslieť, že sme sa veľa dialógov nedočkali. Práve kvôli tomuto faktu mali byť dialógy doladené, aby zaujali diváka a mohol sa s nimi stotožniť alebo minimálne, aby ho zaujali.

La la land

zdroj: theguardian.com

Naivita filmu

Film nám ukazuje, aké krásne životy ľudia prežívajú v Amerike. Žiaľ, film je niečo iné ako realita. V Amerike nájdete možno, tak troch ľudí zo 100, ktorí si žijú svoj “American Dream”. Film poukazuje na dvoch mladých ľudí (O ktorých len vieme to, že majú umelecké nadanie, že sú mladí a že nemajú dostatok financií), ktorí sa snažia dostať do smotánky Hollywoodu, čo sa im aj podarí. A tu presne prichádza bod zlomu. Tu je presne pekne vidieť naivita filmu, ktorá je tak umelá ako fakt, že v rozprávkach vždy vyhrá kladná postava. Ale tu musím pridať bodík filmu, ktorému sa podarilo ukázať aj ako dokáže byť život ťažký.

La La Land

Zdroj: indiewire.com

Dobrý film,  ale nie výborný

La La Land bol dobrý film. Mal krásne zvládnutú kameru a bolo vidieť, že si Damien Chazelle zobral režírovanie k srdcu. Ale La La Land sa nemôže z kinematografickej stránky brat ako výborný film. Prvá polovica filmu bola priam tak nudná, že som si musel prevetrať hlavu a na chvíľku sa oddialiť od filmu. Síce prvá polovica filmu nie je tak zlá ako filmy, ktoré sa produkovali vo Fínsku v 70. rokoch minulého storočia, ale stále dokážete pri nej zaspať. Taktiež sa tu dá rozprávať o Overhype od fanúšikov. Film sa dočkal tak neskutočnej slávy od ľudí, že o ňom začali rozprávať ako veľdiele. Samozrejme, že sa to dá chápať. Hollywoodske muzikály majú vždy vysoké hodnotenia vďaka svojmu nízkemu výskytu na trhu. Čo by som ešte filmu La La Land chcel vytknúť je to, že je to film pre ľudí, ktorí radi snívajú.

La La Land

Zdroj: superprime.com

Samozrejme, že La La Land nie je zlý film. Film je veľmi dobrý. Síce si môžete povedať, “čo to ten rozpráva, však film mal 14 nominácii”. Film mal toľko nominácii kvôli tomu, že je to muzikál a je to niečo iné na trhu než to, na čo sme v poslednom čase zvyknutí. Celý tento článok bol čisto názor mňa, ako autora. Viem, že veľa ľudí z vás sa nestotožní s mojimi tvrdeniami, ale nájdu sa aj takí, čo to cítia ako ja. Takže posledné slová o filme sú, že stojí za hriech si ho pozrieť!

About author

I love Pickles
  Related posts
  Filmy

  Nový film v kinách rozpovie príbeh legendárneho básnika a textára

  Filmy

  Vráti sa Jim Carrey vo filme Maska 2 s krvavým R-ratingom? Tajný zdroj z Warner Bros. odhaľuje vzrušujúce novinky

  Filmy

  Vieme, prečo nikdy nevzniklo pokračovanie trilógie Temný rytier od Nolana

  FilmyRebríčky

  Rebríček TOP 10 hraných adaptácií animovaných Disney filmov

  Pridaj komentár