Prečo sa ukončil kultový seriál Batman: The Animated Series? Predstaviteľ Temného Rytiera konečne prezradil dôvod!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Prečo sa ukončil kultový seriál Batman: The Animated Series?

Lepšia reprezentácia DC komiksov vo filmovom a seriálovom svete tu asi nikdy nebola. Nech sa snažia Ben Affleck alebo Christian Bale akokoľvek, pre mnohých z nás tu bude navždy len jeden Batman a to práve tento animovaný s jedinečným hlasom Kevina Conroya (pre toho kto to videl v originále samozrejme). Táto „detská“ show si jednoducho zobrala pod krídla takmer všetky ikonické Batmanove príbehy a vyrozprávala ich s nádhernou atmosférou plnou úžasných postáv a zvratov. Aj preto ho neskôr mnohí kritici a diváci označili za najlepší animovaný seriál v histórii.

Show však nie len adaptovala známe postavy a príbehy, ale ich aj vytvárala. Napríklad taká Harley Quinn nemala s komiksami nič spoločné, za jej výtvor môžu práve tvorcovia seriálu. Avšak, o tom, prečo je táto show skutočne legendárna by sme tu mohli písať dlho, takže túto časť nateraz vynecháme. Išlo teda o milovaný seriál ktorý vďaka animovanému štýlu nemal žiadne zábrany a mohol Batmanov svet naplno rozvíjať. Prečo sa teda po štyroch sériách rozhodli tvorcovia seriál ukončiť? Samotný predstaviteľ Batmana nám konečne odpovedal.

Kevin Conroy prezradil, prečo seriál nepokračoval!

„Tvorcovia seriál neprestali robiť preto, že by oň diváci alebo oni už nestáli, ale preto, že tvorcom už došli námety na nové diely. Jednoducho si nechceli pokaziť kvalitu, na akej sa od začiatku držali, keď začali tieto šialené príbehy rozprávať. Namiesto toho sa ale rozhodli ísť do niečoho nového a tak začali pracovať na seriáli Batman Beyond. No a neskôr prišla Justice League. Vždy sa radšej snažili obnovovať a obohacovať ich postavy, ako len variť to isté dokola. Avšak, všetci herci by chceli urobiť viac dielov. V kľude by ste dnes mohli všetkých zavolať do štúdia a všetci by sa ukázali, pretože každý sme sa do tohto seriálu zamilovali.“

Rozhodnutie tvorcov teda len dokazuje špeciálnosť tejto show. Každopádne, s Conroyom určite súhlasíme a chceli by sme vidieť viac (predsa len už vznikli ďalšie skvelé príbehy s týmto maskovaný hrdinom). Keďže je však Conroy stále hodnotený ako najlepší hlas Temného Rytiera, doteraz ho rozpráva v hrách (herná Arkham séria), seriáloch (Justice League Action) a aj filmoch (Batman: Killing Joke) – dokopy už 26 rokov. Rovnako to platí aj o jeho hereckom kolegovi z tohto seriálu Markovi Hamillovi, ktorý je síce známy predovšetkým ako Luke Skywalker, no rovnako aj ako najlepší hlas princa smiechu, Jokera.

Chceli by ste viac dielov tohto seriálu? Mali ste možnosť sledovať show v pôvodnom znení s Kevinom Conroyom a Markom Hamillom? Aké na ňu máte spomienky? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -