TOP 5 dôvodov, prečo musíte vidieť životopisný film Judy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Judy

V slovenských kinách sa aktuálne premieta životopisný film Judy. Možno ste o ňom už veľa počuli, možno netušíte nič. Tak či tak sa však zamýšľate, či má význam naň chodiť a užiť si ho na striebornom plátne. Nuž, my sme presvedčení, že áno. A to až tak, že dnes sme sa rozhodli predstaviť vám 5 dôvodov, prečo by ste Judy určite mali vidieť.

Oscarová Renée Zellweger

Hlavnú úlohu stvárnila Renée Zellweger, ktorá má po tohtoročných Oscaroch na konte už 2 Ceny Akadémie. Tú druhú získala v kategórii Najlepšia herečka, pričom všetci, ktorí film uvidia uznajú, že zlatú sošku si táto fenomenálna herečka určite zaslúžila.

Zellweger môžete poznať aj z filmov ako Chicago, Návrat do Cold Mountain, Jerry Maguire či trilógia romantických komédií Bridget Jonesovej.

renee zellweger oscar
Zdroj: oscar.go.com

Skutočný príbeh Judy Garland

Keď je reč o ikonickej ére Hollywoodu, kedy vznikli jedny z najviac ikonických príbehov všetkých čias, len málokedy sa rozpráva o tom, aká náročná bola pre všetkých zúčastnených produkcia. Len za posledné roky bolo odhalených mnoho špinavostí ohľadom sexuálneho obťažovania, predstavte si teda, o čo horšie to muselo byť pred vyše 80 rokmi, kedy mladá Judy Garland pracovala na svojom najväčšom filme.

Keď sa začal nakrúcať Čarodejník z krajiny Oz, herečka mala len 16 rokov. Na povrchu rozprávkový príbeh, no v realite živé peklo. Garland bola nútená dodržiavať striktnú diétu, ktorá pozostávala len z polievky a čiernej kávy. Aby nemala hlad a sústredila sa na prácu, nadriadení zo štúdia MGM ju nútili vyfajčiť aj 80 cigariet za deň a popri tom jej dávali tabletky na chudnutie. Kvôli nim onedlho začala trpieť nespavosťou. Na ňu jej začali dávať lieky na spanie a keď si produkcia vyžadovala, aby pracovala celý deň, udržali ju na nohách pomocou ďalších tabletiek.

Práve na tieto skutočnosti film šikovne ukazuje v biografickej forme. Uznáva si tak pamiatku jednej z najväčších hviezd šoubiznisu 20. storočia, popri čom však stále dokáže zabaviť a emocionálne vyšťaviť diváka.

Film carodejnik z krajiny oz
Zdroj: cnn.com

Čarodejník z krajiny Oz

Magický príbeh tejto nesmrteľnej klasiky by mal poznať každý. Avšak pre prípad, že s ním nie ste oboznámení, našou hlavnou postavou je mladá Dorothy Gale (Judy Garland). Toto dievča žije na odľahlej farme v Kansase a dá sa povedať, že jej sny a túžby ďaleko predstihujú jej domov. Jedného dňa ju však tornádo odnesie do magického sveta krajiny Oz. V ňom spozná nových priateľov, ale aj nepriateľov. Jej úlohou sa stane nájsť čarodejníka, ktorý pomôže jej novým kamarátom a vráti ju späť domov.

Čarodejník z krajiny Oz (1939) vyniká nad väčšinou filmov z jeho éry. Magický príbeh založený na rovnomennej knihe L. Franka Bauma z roku 1900 je len zrnkom piesku v ohromných technických pokrokoch, ktoré tvorcovia učinili.

Teraz naň životopisný film Judy prináša nové svetlo – nie len to krásne pestrofarebné, na ktoré bol posledných 8 desaťročí zvyknutý.

Náš názor na film Judy

„Je to životopisná horská dráha. Má silný odkaz a poukazuje na opak zábavy, ktorý vrie v epicentre zábavného priemyslu. Herečka Renée Zellweger do toho pridala jednoznačne najlepší ženský herecký výkon za posledné obdobie.“
úryvok z našej recenzie

Trailer

Judy sa aktuálne premieta aj v slovenských kinách vďaka distribučnej spoločnosti Magic Box.

Zdroj: csfd.cz, magicbox.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -