Na vzrušujúce čakanie pred obchodmi môžeme zabudnúť. Predaj PS5 v deň vydania bude iba online

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nie, ani mne sa neušlo. Dokonca ani skoré predobjednávky konzoly novej generácie PlayStation 5 nedokázali zaistiť to, aby ich spotrebitelia dostali v deň vydania. 19. novembra sa konzola dostane do rúk len tým hráčom, ktorí si stihli predobjednať medzi prvými. Prednosť samozrejme dostali tí, ktorí svoju predobjednávku zaplatili priamo.

Ostatní sú v dlhej čakacej rade a vyzerá to tak, že druhá vlna čerstvých PlayStation 5 príde až po Vianociach. Väčšina sa tak zážitku z novej generácie hrania dočká až niekedy na prelome januára a februára. Kusov bude veľmi máľo a sme naozaj zvedaví na to, koľko sa ich dostane na police kamenných obchodov.

PlayStation 5
Zdroj: venturebeat.com

Polnočný predaj PlayStation 5 sa neuskutoční

S debutom nových generácií konzol sa vždy spájal takzvaný „launch day“, teda deň vydania. V Spojených štátoch sa konzola dostane do predaja 12. novembra, na Slovensku si budeme musieť počkať o týždeň dlhšie. S každým launchom nových konzol sa našli skalní fanúšikovia, ktorí si nemôžu nechať ujsť polnočný predaj v obchodoch s elektronikou a neprekáža im ani vzručujúce čakanie počas noci.

Bohužiaľ, túto generáciu budeme o tento zážitok ukrátení. A to na celom svete. Spoločnosť Sony oficiálne oznámila, že v deň vydania nenájdeme v obchodoch žiadne konzoly PlayStation 5. Celý predaj bude prebiehať online, no zatiaľ nevieme, či budú u slovenských predajcov nejaké kusy vôbec dostupné.

To samozrejme neplatí pre tých, ktorí si konzolu predobjednali vopred s doručením na predajňu. Dôvod absencie fyzického predaju v deň vydania je jasný – celosvetová pandémia koronavírusu. Sony tak rozhodlo pre „zaistenie bezpečnosti našich hráčov, maloobchodníkov a zamestnancov voči COVID-19„.

Toto rozhodnutie je plne opodstatnené, keďže polnočné predaje nových konzol často vyzerajú ako Black Friday. Hlava na hlave a nebezpečné preteky o to, kto si skôr uchmatne svoju krabicu. Vyššie prikladáme video, v ktorom uvidíte polnočný predaj PlayStation 4 z rôznych krajín po celom svete. No musíme priznať, že nám toto zrušenie bude veľmi chýbať. Tak možno o ďalších 8 rokov…

Bude vám fyzický predaj PlayStation 5 v deň vydania chýbať? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -