Predaje Chivalry 2 vývojárov náramne tešia. Koľko predala táto brutálna stredoveká akcia?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Krutý jest stredovek

Pred pár mesiacmi sa na naše herné obrazovky dostala krutá stredoveká záležitosť videná pohľadom z prvej alebo tretej osoby. Šlo o pokračovanie rovnomennej záležitosti z roku 2012, ktorá sa síce výrazným hitom nestala, no základňu nadšencov si rozhodne vybudovala. Fanúšikovia už pritom veľmi dobre tušia o akom projekte aktuálne píšeme. Aké sú ale predaje Chivalry 2? Tie vývojári z Torn Banner Studios a vydavateľ Tripwire Interactive najnovšie zverejnili a je sa s čím chváliť. Minimálne na pomery takejto produkcie.

V prípade, že vás multiplayerový hit aktuálneho leta minul, vedzte, že ide o first person akciu, v ktorej ako člen jednej alebo druhej frakcie bojujete za česť svojich bratov v zbrani. Naprieč niekoľkými mapami plníte príbehové úlohy, ktoré nakoniec vyústia vo vaše víťazstvo, prípadne vo vašu prehru. A ako oddychová úroveň slúži rytierska či gladiátorská aréna, kde sa môžete na svojich neprajníkov vrhnúť so všetkým, čo máte k dispozícii.

Nešlo o žiaden realizmus v štýle hardcore RPG Kingdom Come: Deliverance. Dokonca ani súboje nie sú tak pedantne spracované ako v ospevovanom Hellish Quart. Chivalry 2 je primárne o zábave, nekompromisnom sekaní do všetkého živého i neživého a v neposlednej rade i o bizarných autorských nápadoch, ktoré nezriedka náramne pobavia. No a hlavne môžete odsekávať ruky, hlavy i nohy vašim oponentom.

predaje chivalry 2
Zdroj: ebgames.com.au

Predaje Chivalry 2 sú skvelé

Aké sú konkrétne čísla, ktoré potvrdzujú úspešné predaje druhého Chivalry? Tripwire Interactive prezradilo, že titul predal už viac ako milión kópií naprieč všetkými platformami, čo je v časovom rámci troch mesiacov skutočne výborný výsledok.

Treba si samozrejme uvedomiť, že nejde o gigantickú AAA produkciu v štýle napríklad Ghost of Tsushima alebo The Last of Us: Part II, kde tvorcovia, no hlavne producenti, očakávajú miliónové predaje už v predobjednávkach. To potvrdzuje i fakt, že ide o najlepšie predávaný titul, ktorý kedy z produkcie zmieneného vydavateľa vzišiel.

Tieto čísla samozrejme tešia i autorov z Torn Banner Studios. Tí si neodpustili niektoré štatistiky, keďže bolo podľa všetkého v hre zabitých štyristodvadsať miliónov rytierov a hráči nahrali viac ako osem miliónov hodín. Opäť treba prízvukovať, že toto všetko sme (keďže som takisto aktívny hráč Chivalry 2) stihli v priebehu troch krátkych mesiacov.

Vývojári plánujú neprestajne zahrňovať svoj titul novým obsahom a veštia mu sľubnú budúcnosť. Ostatne, uspel ako u kritikov, tak aj v tržbách a aktuálne už nezostáva nič iné ako mu venovať adekvátnu pozornosť počas najbližšieho obdobia a prichádzajúcich rokov.

Čo hovoríte na úspechy Chivalry 2 a jeho úctyhodné predaje? Už ste sa pustili do stredovekého bitia alebo to nemáte v pláne? Podeľte sa s nami o svoje bizarné zážitky prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -