Predátori chystajú návrat, dočkáme sa ich už v roku 2018! Čo všetko o filme vieme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Počiatočný film Predátor sa prvý krát ukázal v roku 1987. Stará klasika zabodovala a uspela na plnej čiare. O tri roky neskôr k nám dorazilo menej úspešné pokračovanie a všetko to zakončil režisér Nimród Antal s jeho Predátormi z roku 2010. Po dvoch nekvalitných pokračovaniach bol celý projekt na spadnutie, ale vyzerá to tak, že sa mu nakoniec podarilo ožiť. V lete 2014 štúdio 20th Century Fox oznámilo, že sa séria vráti a dnes sa ocitáme už menej ako rok od vydania filmu. O čom to celé bude? Pozrite sa na otázky a odpovede, ktoré vám o filme povedia všetko podstatné.

Na ktorý deň bol stanovený dátum vydania?

Očakávalo sa, že film sa do kín dostane v roku 2017. Je to z toho dôvodu, že tento rok oslavujú Predátori 30. výročie svojho vzniku, kedy ich po prvý krát na svet uviedol John McTiernan v roku 1987. Smutným faktom je, že sa tak bohužiaľ nestane. Film sa ešte len rozbieha a za tak krátku dobu by to určite nestihol. Dobrou správou však je, že sa ho dočkáme len o kúsok neskôr. Oficiálny dátum týchto dravcov bol stanovený na 9. februára 2018!

The Predator
Zdroj: avp.wikia.com

Aký rating ulahodí našim očiam?

Ak sa jedná o takýto typ filmu, určite čakáme len jediné. Avšak aj v tomto svete sa našla jedna výnimka a tou bol film Votrelec vs Predátor z roku 2004. Ten film toho času dostal rating PG-13 a už vtedy sa vedelo, že sa bude jednať o slabší kus. Ostatné filmy podľa očakávaní dostali R-rating. Tradícia sa zachovala a filmu The Predator bol taktiež pridelený R-rating. O tom nás presvedčil aj samotný režisér Shane Black, ktorý sa na svojom twitter účte vyjadril zreteľne jasne.

„A aby bolo jasno… PG-13 je určený pre „pussies“… čerstvo krvácajúce… dosť veľa“

Čoho sa dočkáme vo filme?

Režisér/scenárista Shane Black a scenárista Fred Dekker spolu nepracovali od roku 1987. Vtedy sa spoločne podieľali na filme Monster Squad, ktorý sa zaradil medzi priemerné filmy. Duo sa po dlhých rokoch vrátilo a my pevne veríme, že sa konečne dočkáme kvalitného spracovania. The Predator by nemal byť žiadnym reštartom série a ich jeho by sa mal zaradiť do prítomnosti.

Detailnejšie podrobnosti zatiaľ neboli odhalené, ale vždy sa niečo málo nájde. Príbeh sa zameria na charakter Quinna KcKenna (Boyd Holbrook), bývalého vojaka, ktorý objaví tajné dokumenty o existencii predátorov na našej planéte. Bohužiaľ mu nikto neverí a záhadu musí vyriešiť sám. Rozhodne sa preto poskladať tím profesionálov, ktorí by mu mohli pomôcť.

The Predator
Zdroj: predator4-movie.com

Kto je režisér Shane Black?

Už ako mladý dokázal urobiť v Hollywoode obrovský rozruch. Podarilo sa mu to pri filme Smrtonosná zbraň (1987), ktorému napísal scenár. Ako režisér zažil svoj debut v roku 2005. Bolo to pri filme Kiss Kiss Bang Bang s Robert Downey Jr. v hlavnej úlohe. Táto spolupráca pravdepodobne zafungovala a duo Downey-Shane sa opäť vrátilo. Bolo to v roku 2013 vo filme Iron Man 3, ktorý sa stal okamžitým hitom. Naposledy nám priniesol veľmi kvalitný film Ostrí chlapci (2016), v hlavnej úlohe Russell Crowe a Ryan Gosling. Svoje kvality určite má a o tom by nás mohol presvedčiť už budúci rok vo filme The Predator.

Aké bude herecké obsadenie?

Hlavnú postavu Quinna McKennea si zahrá talentovaný Boyd Holbrook. Toho sme naposledy mohli vidieť zahviezdiť vo filme Logan. Boyd Holbrook to však nemal ľahké a nebol prvotná voľba. V hlavnej postave sa mali ukázať herci James Franco alebo Benicio Del Toro. Režisér však napokon siahol po mladšom hercovi a je nadmieru jasné, že Boyd na to určite má. Ako druhým v poradí bude herec Trevante Rhodes, ktorého sme si naposledy mohli všimnúť vo filme Moonlight. Nebude chýbať ani detské obsadenie, ktorým bude Jacob Tremblay. Hoci má len 10 rokov, no za ten čas už dokázal ukázať svoj talent. Bolo to hlavne v roku 2015, kedy si zahral vedľajšiu úlohu vo filme Izba. Káder doplní herečka Olivia Munn (X-Men: Apocalypse), Keegan-Micael Key (Fargo), Sterling K. Brown (American Crime Story) a mnoho ďalších.

Herecké obsadenie nového Predátora

To by bolo k novému Predátorovi všetko a určite budeme informácie dopĺňať. Stále sa čaká na veľa odpovedí na otázky a jednou z nich je aj otázka, či sa vo filme objaví Arnold Schwarzenegger. Dočkáme sa nejakého camea v jeho podaní? To ešte nie je isté, ale ďalšie novinky by sa mali objaviť už čoskoro.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -