Predator: Hunting Grounds si budete môcť vďaka Sony zahrať mesiac pred vydaním

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Smrtiaci samec sa vracia na herné polia

Predator: Hunting Grounds sme mohli po prvýkrát vidieť približne pred ôsmymi mesiacmi. Predstavený bol totiž na minuloročnej E3 konferencii v Los Angeles. Treba dodať, že z davu nijak okázalo nevystúpil a už vtedy pôsobil ako dobre známy koncept. Ten úspešne a pomerne neočakávane spopularizoval titul Dead by Daylight od štúdia Behaviour Interactive.

Na mnohých fanúšikov to pôsobilo výhradne ako parazitovanie na značke s hrateľnosťou, ktorá až tak neberie. Niekoľko hráčov, v tomto prípade tradičných ozbrojených vojakov s arzenálom až po uši, sa ocitne na malej mape. Tam sú lovení hlavným Predátorom z iného vesmíru.

Predator
Zdroj: avpgalaxy.ne

Ten, respektíve tí, keďže v Hunting Grounds je prítomných niekoľko tried smrtiacich lovcov, budú disponovať rôznymi schopnosťami. Prostredníctvom nich sa majú útočného komanda (bohužiaľ bez Arnolda s legendárnou bezbolestnou v rukách) zbaviť.

Asi tušíte, že sa bude jednať o trochu brutálnejšiu verziu filmových Hunger Games, čo samozrejme nadchádzajúcemu titulu tvorcov z IllFonic úspech nezaručí. Ich predošlá hra Friday the 13th: The Game veľmi rýchlo zapadla medzi početnú a v rámci žánru neinovatívnu konkurenciu. A to aj napriek využitiu funkčného herného konceptu.

Ako sa dostať k súbojom na život a na smrť predčasne? 

Akčný online projekt si však budú môcť vybraní hráči zahrať takmer jeden celý mesiac pred oficiálnym vydaním. Priamo materská spoločnosť konzol PlayStation, teda Sony Interactive Entertainment, totiž zverejnila správu.

Tá prezrádza, že Predator: Hunting Grounds si budú môcť v takzvanej trial verzii vyskúšať platitelia služby PlayStation Plus na celé tri dni, presnejšie od 27. až do 29. marca 2020. Testovanie spoplatnené pochopiteľne nebude, takže stačí byť členom Plus klubu, ktorého jeden mesiac stojí 8,99 €.

Jedná sa o pomerne štedrú ponuku, kde veľmi rýchlo a jednoducho otestujete prítomné kvality titulu a následne sa môžete bezproblémovo rozhodnúť, či doň investujete svoje peniaze. Na záver môžeme spomenúť, že Predator: Hunting Grounds vychádza 24. apríla 2020.

Hra na počítač

Okrem majiteľov platformy PlayStation 4 sa naň môžu pripraviť vlastníci osobných počítačov, kde však treba určite upozorniť, že novinka vychádza výhradne prostredníctvom Epic Games Store.

Tým pádom potrvá minimálne rok, kým si s desivým vesmírnym lovcov zapoľujete na najpreferovanejšej digitálnej PC službe. Nehovoriac o tom, že podstatná časť hlavnej hráčskej masy na počítačoch sa projektu vyhne už len kvôli všeobecnej nenávisti voči štúdiu Epic Games.

Myslíte, že má ďalší takýto koncept šancu na úspech alebo sa podarí tvorcom Dead by Daylight udržať si žánrovú korunu? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárov.

Zdroj: playStation.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -