Sci-fi franšíza Predátora dostane prequel. Film Prey uvidíme v roku 2022 na Hulu a Disney+

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Franšíza Predátora ani zďaleka nekončí, pretože mimozemský lovec dostane nový prequel s názvom Prey. Dejovo zavítame do minulých udalostí pred 300 rokmi, kde nám tvorcovia priblížia národ Komančov. Hlavnou postavou bude bojovníčka Nara, ktorú si zahrala Amer Midthunter. Tá sa snaží zachrániť svoj kmeň pred nebezpečným lovcom so smrtiacimi schopnosťami a jej nové dobrodružstvo uvidíme už budúci rok na Hulu.

Do režisérskeho kresla zasadol Dan Trachtenberg, ktorý stál za vznikom hororového sci-fi Ulica Cloverfield 10 (2016). Medzinárodne bude film Prey k dispozícii aj na streamovanej platforme Disney+.

prequel Prey
Zdroj: hollywoodreporter.com

Prequel Prey bude piatym filmom zo série Predátor

Franšíza začala svoju púť v roku 1987. V hlavnej úlohe sa v tom čase predstavil Arnold Schwarzenegger, ktorého filmová postava musela čeliť útokom pokročilej mimozemskej rasy. V pilotnom filme franšízy si Predátori vybrali za svoju korisť planétu Zem a týmto štýlom pokračujú aj ostatné filmy – Predátor 2 (1990), Predátori (2010), Predátor: Evolúcia (2018). Na margo úspechu sa fanúšikovia dočkali aj sérií komiksov, ako aj crossoveru Votrelec vs. Predátor (2004).

Čo všetko uvidíme na Hulu?

Spolupráca medzi štúdiom 20th Century Studios a spoločnosťou Hulu prinesie na malé obrazovky viac zaujímavých filmových kúskov. Na zozname nájdeme komédiu Rosaline, ktorá bude paródiou na ikonickú dvojicu Rómea a Júlie. Film zrežíruje Karen Maine v hlavnej úlohe s herečkou Kaitlyn Dever.

Ďalším projektom je akčný film The Princess zasadený do fantazijného sveta. Hlavnú úlohu si zahrá Joey King na čele s režisérom LeVan Kietom. Posledným oznámeným filmom je napínavý triler Exit od režiséra Damiena Powera. V hlavnej úlohe sa predstaví Rose Liu.

Nechýba samozrejme ani pripravované sci-fi Prey, ktoré by mohlo napraviť chyby z roku 2018. Či sa to tvorcom podarí je zatiaľ otázne, ale o všetkých aktualizáciách z tohto lákavého projektu ťa budeme informovať.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -